Skip to main content

Topic: hobbyking sky eye 2000mm (Read 31560 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hobbyking sky eye 2000mm

pozdrav,vec dugo razmisljan da si nabavin ovo letalo pa me zanima da li iko na forumu ima istu.
 Na netu nisan nasa neke normalne informacije..
 Spominju uglavnon probleme oko postavljanja i balansiranja cg sa vecin baterijama,neke preinake standardnog setupa (sa 3s na 4s,navodno prejeftini i rizicni servo motorici)
 mislin da ce udovoljit svin mojin skromnin prohtjevima i jednog dana neki fpv setup..samo me zanima jeli potrebno toliko da se setup minja na 4s baterije i koliko veliku bateriju mogu da stavin unutra.
 Nasa san je na eu skladistu i postarina nije velika s obziron na velicinu i tezinu paketa.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #1
imam ja Sky eye, samo ukratko o svemu.... ne vidim u cemu je problem balansiranja cg-a, moj leti na 3S bez problema, motor je stock, stavio sam drugi ESC samo, servoi u krilima nisu neki bajni ali lako se promijene ako hoces. koristim bateriju 4000mAh 3S, s time mozes odletiti 30+ minuta. dalo bi se natrpati i vise baterija.
ako trebas nesto konkretno pitaj  :)

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #2
ma gleda san review od nekog znavstvenika koji je reka da 4000mAh nije stalo da mu je cg dobar..pa je nesto rezucka po trupu da je gurne nazad..pa mu je onda smetalo ono kolo,pa je i njega maka  pretpostavljan da si minja esc jer se pregrijava?  Znaci servoi nisu upitni pretpostavljan..ili bi moga prominit samo ove "važne" tj od kormila i elevatora?  I ta baterija od 4000mAh,koliki bi treba c rating gledat,i jesi opcenito zadovoljan sa njin?
 Hvala ti unaprid
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #3
nije se esc pregrijavao nego mu bas i ne vjerujem, pa sam stavio drugi od 50A, taj s kojim dodje je 30A.
meni je baterija 4000mAh fino upasala, ali kod mene je i FPV pa imam stvari koje vuku na rep tezinom tako da baterija ide malo vise prema nosu.
servoe ako ces mijenjat promijeni sve, u krilima nije problem, ove za elevator i kormilo ces mozda morati malo kopati po trupu jer trup dodje sastavljen vec i servoi postavljeni.
C rejting ti ovisi koliki motor mislis nakeljit, na velik kapacitet ti je i mali C dovoljan, 20-25C puna kapa. Motor stavi 1000-1200KV i bices sretan.

po mom misljenju sky eye je vrlo pristojan avion, za fpv zahvalan, ima prostora, kupola na nosu je fora. stabilan je, fino glajda. nemam zamjerki na sam avion, mozda je dobra ideja promijeniti samo te servoe s kojima dodje i esc. uglavnom, kupio bih ga opet.

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #4
hvala jos jednon
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #5
Nisam avijun znalac (nikad letio s nijednim zapravo - zasad se samo informiram o sličnim platformama za veću autonomiju i fpv među ostalim) ali meni ovaj stroj izgleda kao pun pogodak, prostora kao u priči za razne điđa-miđe. Vrlo vjerovatno si prek ljeta ugrabim i ja jedan isti da iskoristim ove velike batke za multiće prvenstveno.  :)

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #6
Jeje,govore za njega da je bas radni konj,da moze ponit najvise tereta od konkurencije,i da je stvarno stabilan zbog velikog raspona i površine krila..a gleda san videa kako ljudi slijeću sa flapsevima,brži si pješke od njega :) ..Ja san se odlucia za 5000mAh 3s bateriju,a ostalo cu sve ostavit stock pa cu vidit kako se ponasa.
Narucit cu ga kroz ovi tjedan,samo da napunin košaricu sa jos par stvarcica

Ide i 5.8ghz fpv oprema u njega neka skromna uskoro
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #7
Eto ti malo stvarnih snimki iz Vukovara, pa vidi jel ti odgovara. Storm9a je ovdje na samom kraju odradio prvorazredno slijetanje. Pri kraju videa je Sky Eye malo više u akciji.


http://www.youtube.com/watch?v=GT5bxo9fQ9s

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #8
Ja isto planiram to čudo voziti sa 4 i 5000 mAh 3S batkom kad ga uzmem, jer ih već imam 4 kom. Za fpv bi boscam od 200mw bio ok za bar 2 km sa helical antenom i to je za početak dosta. Meni ovih dana stiže 7 turn helical pa isprobam krajnji domet te jeftinije fpv opcije.


Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #10
Uzeo sam takvu ali sa 7 krugova i 4 puta jeftiniju čisto da probam dobiti neki domet od barem 2-3 km jer više mi ne treba za quad. Ako bude išla dalje onda radim sam ili prepravljam tu na manju od 5 ili 3 kruga čisto da ne moram previše nišaniti.
Ova iz linka je super, ali brate previše za naš standard  ;D



Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #11
haha,jeje,skupa je  :)
Moga si dat link da vidin kakva je to antena

Nasa san ovde set iz u.k. http://www.tjshobbies.co.uk/product_info.php?cPath=35_125_137&products_id=560
Malo je povoljnije..
Zanimljivo je kako ima dosta varijacija sa ovin jacinama signala,a u biti mos kupit neki normalni tx rx set
od 200mw i neke prave antene i ne triba ti nista vise
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #12
haha,jeje,skupa je  :)
Moga si dat link da vidin kakva je to antena

Nasa san ovde set iz u.k. http://www.tjshobbies.co.uk/product_info.php?cPath=35_125_137&products_id=560
Malo je povoljnije..
Zanimljivo je kako ima dosta varijacija sa ovin jacinama signala,a u biti mos kupit neki normalni tx rx set
od 200mw i neke prave antene i ne triba ti nista vise

Uzeo odavde, ovu opciju sa cirkularnom ili clover (B1 and 3 leaf antena) čisto da imam jednu rezerve za avijon ili nešto. Poslao im poruku da mi treba antena sa rp-sma konektorom pošto nema za birati pa šta stigne, budem vidio za par dana, nadam se.


zaboravio link,  :D

http://www.aliexpress.com/item/5-8G-16dBi-Left-Hand-Omnidirectional-Helical-Antenna-Square-Base-for-Receiver/1395564348.html

Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #13
A kaj kazu strucnjaci na ovog raptora od hobbykinga ili kako ga oni zovu firstar,nije on bolja solucija ,s obzirom na ima vise mjesta u trupu, za par sto kuna vise?Jel ga ima kod od vas?Ima i jedan blog di je lik slozio pravog zmaja od relativno jeftinog 2m aviona,al malo mi je ova ostala elektronika sumnjiva za tu cijenu(ESC,motor i servaci).


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=67940


http://arxangelrc.blogspot.com/2014/04/fpvraptor-v2-improved-endurance-fpv-platform.html


Odg: hobbyking sky eye 2000mm

Reply #14
Eto ti malo stvarnih snimki iz Vukovara, pa vidi jel ti odgovara. Storm9a je ovdje na samom kraju odradio prvorazredno slijetanje. Pri kraju videa je Sky Eye malo više u akciji.


http://www.youtube.com/watch?v=GT5bxo9fQ9s


Hvala na videu,stvarno ga je milina vidit u zraku  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form