Skip to main content

Topic: mig 21 (Read 9233 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: mig 21

Reply #15
bit ce ovakav jer je to najlakse za napraviti  ;)
[attachimg=1]
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #16
planiram bojati dipi tonerima i onda to sve pospricati sa dupli bezbojnim lakom. nadam se da sve  nece biti presjajno.
dogovorio sam paintbrush za ovaj model, ali je covjek otisao u siriju i vraca se za 35 dana pa mi se ne ceka. radje cu to iskoristiti za miga mk2 ili neki drugi model.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #17
ja sam vise tip za drvo i nisam za deprone i ostale srodne materijale...

sa cime bi mogao pokitati spojeve, a da se poslije mogu lako obrusiti bez da radim udubljenja na nepokitanom depronu. pada mi na pamet prasina od deprona pomijesana sa PU ljepilom?

ima li tko kakvih ideja?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #18
Like like Svida mi se ... A ovo sa bojanjem to fakat nije neki problem .. Kupi si neki airbrush to danas hvala bogu nije skupo :D

Odg: mig 21

Reply #19
ja sam vise za nitro drvene modele koji su obuceni u foliju i coroplast modele. ovo je samo mali izlet u struju i depron pa airbrush ne bi bila pametna investicija za mene.

nitko jos nista nije rekao o kitanju deprona...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #20
Evo ja cu se potruditi :D  I ovako cu sada uskoro Fokkera kojeg slazem vec dugo dugo baciti u lak sa ŠRICOM :D pa kasnije sa airbrush-em doraditi sitnice ... pa cemo vidjet kako sve to reagira..
S time da sam ja sa Drvofixom Razrijedenim Pudle twina spricao za inprgnaciju od vode i automatski sam dobio doslovno ko kit. samo je mana toga da se dogodilo na par mjesta da se drvofix napuhnuo kao mjehurici .., samo to ...
Ali evo kada napravim pohvalim se :)

Odg: mig 21

Reply #21
Uostalom kada ga napravis javi se, pa cemo vidjet da ga polakiramo u Military Boje :D i automatski neki airbrush school :D

Odg: mig 21

Reply #22
Uostalom kada ga napravis javi se, pa cemo vidjet da ga polakiramo u Military Boje :D i automatski neki airbrush school :D

Evo ja cu se potruditi :D  I ovako cu sada uskoro Fokkera kojeg slazem vec dugo dugo baciti u lak sa ŠRICOM :D pa kasnije sa airbrush-em doraditi sitnice ... pa cemo vidjet kako sve to reagira..
S time da sam ja sa Drvofixom Razrijedenim Pudle twina spricao za inprgnaciju od vode i automatski sam dobio doslovno ko kit. samo je mana toga da se dogodilo na par mjesta da se drvofix napuhnuo kao mjehurici .., samo to ...
Ali evo kada napravim pohvalim se :)


edit: tu fali moja poruka, ne znam sto se dogodilo.  dopisat cu je kasnije
struja zakon, nitro USTAV

Odg: mig 21

Reply #23
ja sam vise za nitro drvene modele koji su obuceni u foliju i coroplast modele. ovo je samo mali izlet u struju i depron pa airbrush ne bi bila pametna investicija za mene.

nitko jos nista nije rekao o kitanju deprona...

bok, ja sam depron kitao s lakom na vodenoj bazi u koji umjesas diječi puder ,pudera staviš, koliko želiš dobiti gušči kit


Odg: mig 21

Reply #25
ja sam vise za nitro drvene modele koji su obuceni u foliju i coroplast modele. ovo je samo mali izlet u struju i depron pa airbrush ne bi bila pametna investicija za mene.

nitko jos nista nije rekao o kitanju deprona...

bok, ja sam depron kitao s lakom na vodenoj bazi u koji umjesas diječi puder ,pudera staviš, koliko želiš dobiti gušči kit

 
Mirt, dali si mozda probao umjesto pudera staviti mikro balone ?
 
 

Odg: mig 21

Reply #26
Ili možda pamuk, čisti? To se koristi u proizvodnji zrakoplova inače :)

Odg: mig 21

Reply #27
Pamuk je dobar za zagustiti smolu u svrhu ljepljenja, ali neda se bas pobrusiti i ispolirati kao Talk (puder) ili Mikrobaloni.
 
Puder je dobar za izradu DIY kita, medutim malo teze se brusi i ima vecu tezinu u odnosu na mikrobalone.
 
Ali najbolje je koristiti Silicu odnosno Aerosil, medutim tezina ce biti opet veca od mikrobalona.

Pamuk opet ima malu prednost sto nije krt poput mikrobalona. 
 
 
Dobar kit bi bio nekakva kombinacija Aerosila i Mirkobalona ...

Odg: mig 21

Reply #28
Da na to sam i mislio....ne za završnu obradu...krivi sam smisao uhvatio. ušao sam u priču na pola tak da nisam pofatal baš sve  :D :D

Odg: mig 21

Reply #29
Pamuk je dobar za zagustiti smolu u svrhu ljepljenja, ali neda se bas pobrusiti i ispolirati kao Talk (puder) ili Mikrobaloni.
 
Puder je dobar za izradu DIY kita, medutim malo teze se brusi i ima vecu tezinu u odnosu na mikrobalone.
 
Ali najbolje je koristiti Silicu odnosno Aerosil, medutim tezina ce biti opet veca od mikrobalona.

Pamuk opet ima malu prednost sto nije krt poput mikrobalona. 
 
 
Dobar kit bi bio nekakva kombinacija Aerosila i Mirkobalona ...
bok  Kristijan ,može se umutit i micro baloni, talk,ja koristim puder jer se bolje razmuti i dobije se lakše u trgovini,a da ne pričam o finom mirisu.