Skip to main content

Topic: Spitfire MkIX  (Read 6937 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spitfire MkIX

Kako me još od malih nogu fascinira ovaj model izgradnja je konačno došla na red.
Najprije je bila ideja napraviti model u mjerilu 1/4. Nabavio sam nacrt preko neta, isprintao i ostao zaprepašten veličinom. Kad sam malo izračunao materijal koji mi je potreban, odustao sam, ali samo privremeno. Iskreno teško bi bilo i transportirati tako veliki model.
Već duže vrijeme imam i vrlo detaljan isti nacrt ali u mjerilu 1/9 te sam odlučio najprije krenuti s tim. Evo par slika.
 
 
 

Odg: Spitfire MkIX

Reply #1
pohvale  :P

Odg: Spitfire MkIX

Reply #2
super zgleda! :)
koji bu motor gore!?



Odg: Spitfire MkIX

Reply #4
Gradnja ide dalje. Dok čekam neke dijelove iz daleke Kine, izrezao sam rebra i napravio polovicu krila. Gradnja je malo neobična, malo ima više posla, ali je super precizna. Na isti način je napravljen horizontalac koji je super simetričan.

Odg: Spitfire MkIX

Reply #5
Svaka čast!To složiš i u regal s njim.  :)
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)


 






Odg: Spitfire MkIX

Reply #13
milina za gledat ...

Odg: Spitfire MkIX

Reply #14
Svaka čast Krešo ! Pravi ljepotan ! ;) Inače, što se moga spita tiče, želio sam ga napraviti u 1/4, scale, pa nek košta, koliko košta. A koštače stvarno mnogo.  :'( Već samo drveta je za jednu zimu grijanja. ::)
Da ne govorimo o motoru, jer nacrte popravljam na benzinara a mora biti 65 -80 ccm, ili o trapu :-X
Ali polako pa sigurno, jednom će poletjeti, makar samo jednom.
Pozdrav iz Slovenije