Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 139630 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #300
Još nisam od njih turbine naručivao ali vjerujem da prema izvedbama KJ66 turbine, nije loša za uporabu.  S obzirom da su i puno gore turbine radile na tim strojevima, za uporabu u tim motorima vjerujem da bi radile. Dakako da imam primjedbe jer sam vidio prema balansu gdje ih bruse što nije dobro. Jetmax ili Bahotec, tj općenito europska proizvodnja je daleko pedantnija i bolja ali sve zavisi koliko želiš odvojiti za motor. Ja bih rekao da je to loše...ali i te loše turbine rade. Ono u što ja ne vjerujem je da će motor s tom turbinom i tim kompresorom dati 140N  potiska. To sigurno neće. Max od ovog kompleta je 70 do 80N potiska s time da sve ostalo mora biti napravljeno fantastično. A to je vrlo teško u ručnoj izvedbi bez CNC-a.
Ne bih se ja toliko bojao kineza s obzirom da znam ponešto o njihovoj proizvodnji iz prve ruke, neće u ovim stvarima oni prodati smeće koje nće vrštiti svoju funkciju. Niti će napraviti lopatice pravilno oblikovane. Čak i ove dvije koja ja imam nisu apsolutno centrirane u disku turbine, ali su izbalansirane te su dužine lopatica jednake jer sam to mjerio. Tu samtram da si Ivane apsolutno u pravu. Kada bih se bavio profi radom s turbinama, definitivno bih tražio poboljšanje u proizvodnom procesu tj završnom proizvodu, ovako je to malo neuredno.  Možda i moje turbine potiču iz te tvornice, ne znam, ali nemam njihove certifikate tako da mi je teško za reć. Smatram da je tehnologija proizvodnje  lošija od ostalih u tom segmentu. Ako dobijem kakva saznanja, javit ću.
Možda ću i u skorije vrijeme moći nabavljati turbine i rotirajuće dijelove za tu uporabu, ali koliko bi to bilo isplativo kod nas.... to je upitno.
Teško je ovako reći na slikama dok ju ne primiš u ruke. Tek onda znaš o čemu je riječ.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #301
   :) ja vec vise od 3 godine uporebljavam kompresore (  3 vrste ) njihove poizvodje bez problema , zapadni kompresori nisu 
       nista bolji od kineskih , mnoge evropske tvornice turbina imaju njihove kompresore ( mozda smo im mi malo zavidni )
       pa oni su nas prevazisli na mnogim poljima ( pa bili su i u svemiru i sretno se vratili na zemlju  nekoliko puta )   ah taj
       konfucijus ???:D ;D :D :D :) (( jos nesto da dodam njihovo turbinsko kolo ima najmoderniju   "za sada aerodinamicki
       profil lopatica "  ???   koje garantira sto je moguce vecu iskoristivog rotacione dinamike pretvorenu u radnu silu , ko
       zna   mozda i    ima potisak 13 kg , njihovo tur. kolo sam imao licno u rukama  to je sve za sada )     :P :P modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #302
   :) ja vec vise od 3 godine uporebljavam kompresore (  3 vrste ) njihove poizvodje bez problema , zapadni kompresori nisu 
       nista bolji od kineskih , mnoge evropske tvornice turbina imaju njihove kompresore ( mozda smo im mi malo zavidni )
       pa oni su nas prevazisli na mnogim poljima ( pa bili su i u svemiru i sretno se vratili na zemlju  nekoliko puta )   ah taj
       konfucijus ???:D ;D :D :D :) (( jos nesto da dodam njihovo turbinsko kolo ima najmoderniju   "za sada aerodinamicki
       profil lopatica "  ???   koje garantira sto je moguce vecu iskoristivog rotacione dinamike pretvorenu u radnu silu , ko
       zna   mozda i    ima potisak 13 kg , njihovo tur. kolo sam imao licno u rukama  to je sve za sada )     :P :P modeljet

Ne znam sto si ti Cvetko imao u Rukama i gledao ali na Slikama koje je objavio ZAGI
se veoma dobro vidi da je Kvaliteta katastrofa.
nisam imao njihove Odljeve Turbina ali sam imao Masinske Odljevke i mogu ovo isto reci,jedino sto je dobro je cijena!

Poz. Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #303
E ljudi dajte me molim vas malo uputite ja bih htio napraviti sebi 2 mlazna motora za avion koji namjeravam napraviti pa ako mi netko moze poslati neke upute ili gdje kupiti knjigu o tome da si to napravim preko praznika  :)!

Unaprijed Hvala !  :) :) :) :) :) :)
lp

iz zg-a

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #304
Ako ti sagradiš mlazni motor preko praznika..ja ti poklonim svoja dva i bacim se sa zagrepčanke :D :D
Malo je to preoptimistično s tvoje strane...........  i to još dva.
Knjige o mlaznim rc motorima i prvo čitaj a tek onda poslije kada malo naučiš...idi radit.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #305
   :) ja vec vise od 3 godine uporebljavam kompresore (  3 vrste ) njihove poizvodje bez problema , zapadni kompresori nisu 
       nista bolji od kineskih , mnoge evropske tvornice turbina imaju njihove kompresore ( mozda smo im mi malo zavidni )
       pa oni su nas prevazisli na mnogim poljima ( pa bili su i u svemiru i sretno se vratili na zemlju  nekoliko puta )   ah taj
       konfucijus ???:D ;D :D :D :) (( jos nesto da dodam njihovo turbinsko kolo ima najmoderniju   "za sada aerodinamicki
       profil lopatica "  ???   koje garantira sto je moguce vecu iskoristivog rotacione dinamike pretvorenu u radnu silu , ko
       zna   mozda i    ima potisak 13 kg , njihovo tur. kolo sam imao licno u rukama  to je sve za sada )     :P :P modeljet

Ne znam sto si ti Cvetko imao u Rukama i gledao ali na Slikama koje je objavio ZAGI
se veoma dobro vidi da je Kvaliteta katastrofa.
nisam imao njihove Odljeve Turbina ali sam imao Masinske Odljevke i mogu ovo isto reci,jedino sto je dobro je cijena!

Poz. Iv
:D :D iwane ja bi ti preporucio prvo sam da napravis jednu ,a mozda i dvije turbine ???? naravno od americkih odljievaka
          pa kad je sve to gotovo i odlicno rade onda se pocni baviti kritikama i hvalisati svoju robu (pa ti do sada nista nisi
          napravio na polju modelarkih turbina, pazi jedna narodna izreka uspjesi u proslosti nije garancija za buducnost )
  ;D >:( :) :o :( :-[ ;) :D , modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #306
Mladići......... svatko zna najbolje, ali samo oni koji su nešto poput mlaznog motora napravili znaju o čemu je ovdje riječ. OSim kvaliteta turbina, kod ml. motora ima još dosta kritičnih elemenata  tako da turbine nisu jedini problem.
Ivane... ja mislim da se svi možemo složiti s tobom oko toga da su turbine iz kine možda lošije na oko ali isto tako vjerujem da su dorasle zadatku. Vjerujem da moje nisu niti iz europe, niti iz SAD a i prije sam stavio slike turbine na ovaj forum tako da ste svi vidjeli o čemu je riječ . Od onih koja sam ja vidio općenito , ove su dovoljno dobre za ovu uporabu. Štoviše isprobane su i rade te imam certifikate na Xray pregled i max brzinu rotacije. Za sada nisam imao nikakvih problem.
 Evo slika mojeg srca motora koji je danas bio prvi puta na rotiranju i pregledu zazora. Evo kako izgleda.

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #307
btw.. nisam nigdje na onom linku moga nač cijene .znate li otprilike koliko to stoji i dali se može naručiti pojedinačno,jer vidim da je kod večine artikakla min order 10 kom.Lukas lijepo ti izgleda taj rotor.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #308
To je veleprodaja...nije to dućan. To je tvornica koja proizvodi turbine svih vrsta. 1 komplet ti ispadne oko 500$US.

Hvala! ;)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #309
A gdje mgu kupiti knjigu?

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #310
internet.
RC jet engine, od Kurta scherlinga (mislim da se tak zove).... Ma imaš ih dosta, bitno je razumijevanje, ali i znati raditi strojevima, znati izvesti određene dijelove, variti, računati, tokariti, glodati, brusiti, proizvoditi nove alate kako bih mogao napraviti određenu konturu ....jao...jao.. puno posla.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #311
   :) ja vec vise od 3 godine uporebljavam kompresore (  3 vrste ) njihove poizvodje bez problema , zapadni kompresori nisu 
       nista bolji od kineskih , mnoge evropske tvornice turbina imaju njihove kompresore ( mozda smo im mi malo zavidni )
       pa oni su nas prevazisli na mnogim poljima ( pa bili su i u svemiru i sretno se vratili na zemlju  nekoliko puta )   ah taj
       konfucijus ???:D ;D :D :D :) (( jos nesto da dodam njihovo turbinsko kolo ima najmoderniju   "za sada aerodinamicki
       profil lopatica "  ???   koje garantira sto je moguce vecu iskoristivog rotacione dinamike pretvorenu u radnu silu , ko
       zna   mozda i    ima potisak 13 kg , njihovo tur. kolo sam imao licno u rukama  to je sve za sada )     :P :P modeljet

Ne znam sto si ti Cvetko imao u Rukama i gledao ali na Slikama koje je objavio ZAGI
se veoma dobro vidi da je Kvaliteta katastrofa.
nisam imao njihove Odljeve Turbina ali sam imao Masinske Odljevke i mogu ovo isto reci,jedino sto je dobro je cijena!

Poz. Iv
:D :D iwane ja bi ti preporucio prvo sam da napravis jednu ,a mozda i dvije turbine ???? naravno od americkih odljievaka
          pa kad je sve to gotovo i odlicno rade onda se pocni baviti kritikama i hvalisati svoju robu (pa ti do sada nista nisi
          napravio na polju modelarkih turbina, pazi jedna narodna izreka uspjesi u proslosti nije garancija za buducnost )
  ;D >:( :) :o :( :-[ ;) :D , modeljet

Krivo si protumacio moje pisanje i ocjenu,da li namjerno ili ne nije bitno,

Ja se nisam bavio Vasim Turbinama ali sam nekoliko Alata uradio za Turbinska Kola a i komplikovanijih oblika nego ova a ona su na Oko svi veoma slicni po obliku Lopatica,
razlika je u velicini,
Napisao sam samo sto sam na Slikama vidio a to da je povrsinski Kvalitet veoma los moze i Slijepac da vidi,
o Kapacitetu koji ista ostvaruje ne govorim,
inace povrsine kod kvalitetnih Odljevaka su glatke kao Staklo i tu ako nesto doradjujes mozes samo pokvariti,
Primjer,uzmi Behotec i uporedi sa Kinezom a gdje se Behotec lije mogu ti reci.

Jos ce mo se sresti na ovoj Stranici,
Poz, Iv

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #312
   :) ja vec vise od 3 godine uporebljavam kompresore (  3 vrste ) njihove poizvodje bez problema , zapadni kompresori nisu 
       nista bolji od kineskih , mnoge evropske tvornice turbina imaju njihove kompresore ( mozda smo im mi malo zavidni )
       pa oni su nas prevazisli na mnogim poljima ( pa bili su i u svemiru i sretno se vratili na zemlju  nekoliko puta )   ah taj
       konfucijus ???:D ;D :D :D :) (( jos nesto da dodam njihovo turbinsko kolo ima najmoderniju   "za sada aerodinamicki
       profil lopatica "  ???   koje garantira sto je moguce vecu iskoristivog rotacione dinamike pretvorenu u radnu silu , ko
       zna   mozda i    ima potisak 13 kg , njihovo tur. kolo sam imao licno u rukama  to je sve za sada )     :P :P modeljet

Ne znam sto si ti Cvetko imao u Rukama i gledao ali na Slikama koje je objavio ZAGI
se veoma dobro vidi da je Kvaliteta katastrofa.
nisam imao njihove Odljeve Turbina ali sam imao Masinske Odljevke i mogu ovo isto reci,jedino sto je dobro je cijena!

Poz. Iv
:D :D iwane ja bi ti preporucio prvo sam da napravis jednu ,a mozda i dvije turbine ???? naravno od americkih odljievaka
          pa kad je sve to gotovo i odlicno rade onda se pocni baviti kritikama i hvalisati svoju robu (pa ti do sada nista nisi
          napravio na polju modelarkih turbina, pazi jedna narodna izreka uspjesi u proslosti nije garancija za buducnost )
  ;D >:( :) :o :( :-[ ;) :D , modeljet

Krivo si protumacio moje pisanje i ocjenu,da li namjerno ili ne nije bitno,

Ja se nisam bavio Vasim Turbinama ali sam nekoliko Alata uradio za Turbinska Kola a i komplikovanijih oblika nego ova a ona su na Oko svi veoma slicni po obliku Lopatica,
razlika je u velicini,
Napisao sam samo sto sam na Slikama vidio a to da je povrsinski Kvalitet veoma los moze i Slijepac da vidi,
o Kapacitetu koji ista ostvaruje ne govorim,
inace povrsine kod kvalitetnih Odljevaka su glatke kao Staklo i tu ako nesto doradjujes mozes samo pokvariti,
Primjer,uzmi Behotec i uporedi sa Kinezom a gdje se Behotec lije mogu ti reci.

Jos ce mo se sresti na ovoj Stranici,
Poz, Iv
evo ti mojega preciznog odgovora Ivane  ;) sada ne govorimo o  kosookima, ja vec godina upoterebljavam odlijevke turbinskog
kola iz evrope tocnije 3 vrste  nijedna dosad nije imala povrsinu od stakla sto kazu nijemci ( das ist feijn guus ferfarn ) meni se cini da si ti majstor u pronalazenju dlake u jajetu  :D , modeljet ;)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #313
Mladići......... svatko zna najbolje, ali samo oni koji su nešto poput mlaznog motora napravili znaju o čemu je ovdje riječ. OSim kvaliteta turbina, kod ml. motora ima još dosta kritičnih elemenata  tako da turbine nisu jedini problem.
Ivane... ja mislim da se svi možemo složiti s tobom oko toga da su turbine iz kine možda lošije na oko ali isto tako vjerujem da su dorasle zadatku. Vjerujem da moje nisu niti iz europe, niti iz SAD a i prije sam stavio slike turbine na ovaj forum tako da ste svi vidjeli o čemu je riječ . Od onih koja sam ja vidio općenito , ove su dovoljno dobre za ovu uporabu. Štoviše isprobane su i rade te imam certifikate na Xray pregled i max brzinu rotacije. Za sada nisam imao nikakvih problem.
 Evo slika mojeg srca motora koji je danas bio prvi puta na rotiranju i pregledu zazora. Evo kako izgleda.
  ??? odlicna stvar koliko vidim stvar napreduje ozbiljno , ako se ne varam tvoje turbinsko kolo je sa otoka  UK .  od firme
  JET PRECISION  ako se ne varam , tragovi balansiranja i saraf on turbinskog kola podsecame na njihov proizvod , to je dobra
  firma  imaju odlicnih stvari za kj 66 i nisu bas mnogo skupi  :) modeljet   :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #314
JM precision kupuje od Kine, to znam jer je isti komplet koji sam prvi puta kupio. Nisam od njih kupio ali vjerujem da su nam dobavljači isti. NE bih se začudio kada bih saznao da je E&E Turbo proizvođač svih tih turbina.  S obzirom na naćin balansiranja vidim da su sve iste
Certifikat je od Salzura tako da moram pitati svojeg agenta.