Skip to main content

Topic: Ručni rad KJ66 Mlazni motor (Read 139628 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #330
hej, lijep rad ali difuzor mora biti malo "lijepše " napravljen.....ali vjerujem da će to biti lijepo poglodano. To se ne brusi nego gloda.  Naravno, samo prijedlog. Lijepo je osovina(vratilo) napravljena samo što ti treba navoj na krajevima, ali vjerujem da to znaš ;)
Opruga zavisi o konceptu motora kako si ga narpavio i kakva je preciznost izrade, Vanjski promjer je 21.9mm a unutarnji nekih 19mm.
Ako je valovaita šajbica u igri onda sve zavisi o tome kakav je tunel. Inače je aksijalna sila cca 20-40N/mm ako je valovita šajbica u igri.
Držim paločeve za daljnji postupak u izradi

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #331
pozdrav  :) vidim svašta se ovdje eksperimentira  ;)
evo moje ljepotice  :)

dali neko zna di bi mogo kupit ležaj a da je i donekle normalna cijena ? ( imam dva sa keramičkim kuglicama ali je kavez plastični , za kompresorsku stranu može ostat ali za turbinsku nikako )

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #332
pozdrav  :) vidim svašta se ovdje eksperimentira  ;)
evo moje ljepotice  :)

dali neko zna di bi mogo kupit ležaj a da je i donekle normalna cijena ? ( imam dva sa keramičkim kuglicama ali je kavez plastični , za kompresorsku stranu može ostat ali za turbinsku nikako )
??? ??? odlican posao , mozemo li da vidimo kako unutra izgleda ????  kuglagere ako sam napravis kosta te oko 13 eura
              pozdrav modeljet .... ??? ???

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #333


Uploaded with ImageShack.us

eto da se nebi reklo "ne radi se" .napravio danas majstor osovinu a ja sam ovih dana još u doradi difuzora .pa da vidimo što če ispast.difuzor se mora još pobrusiti i ispolirati tak da sad izgleda malo" gruba obrada"
   ??? ??? odlican posao ,  difuzor koja je to tehnologija obrade ??  rucno turpijanje , ili glodanje i rucno turpijanje ??
                pozdrav .. modeljet... ???

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #334
   :) svima modelarima zelim uspijesan rad u 2012 godini  Cvetko iz Holandije ... modeljet  :)

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #335
da čuo sam za to da se ležajevi mogu napravit , več sam ja njih dosta rastavio ali nisam nikad sastavio    :o
trebao bi samo kavez promjenit na ovima  ali se bojim da nekaj ne zeznem pa se to poslje rasipa  :o
difuzor trenutno je još u izradi jer nisam našo pametnog meštra na glodalici pa mi preostaje dvije ruke i slavna turpija  :'(
evo nešto slikica

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #336
Vedrane pozdrav .evo ja sam moj difuzor napravio najviše sa stupnom bušilicom.pobušiš puno malih rupica na materijalu koji moraš ukloniti i onda puno lakše oturpijaš .yebi ga sad moramo tako raditi dok se ne opremimo strojevima.btw ako imš malo jaču stupnu bušilicu i škripac sa posmakom to ti je več priprosta glodalica i puno pomogne.

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #337
da čuo sam za to da se ležajevi mogu napravit , več sam ja njih dosta rastavio ali nisam nikad sastavio    :o
trebao bi samo kavez promjenit na ovima  ali se bojim da nekaj ne zeznem pa se to poslje rasipa  :o
difuzor trenutno je još u izradi jer nisam našo pametnog meštra na glodalici pa mi preostaje dvije ruke i slavna turpija  :'(
evo nešto slikica
  ??? hm hm  neke stvari vidim prvi puta , do sada nisam vidjeo u turbinskom svijetu , komora za sagorevanje ?  malo sam
        zabrinut dali  ce uspijesno da funkcionira , po kojem nacrtu si radio komoru za sagorevanje ??? modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #338
hvala zagi ,  i mislio sam tak napravit, ipak ima puno manje za turpijat  :)

možeš mi točnije reč za što misliš da nevalja  ???
evo imam slike nacrta

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #339
hvala zagi ,  i mislio sam tak napravit, ipak ima puno manje za turpijat  :)

možeš mi točnije reč za što misliš da nevalja  ???
evo imam slike nacrta
  :) ja cu samo povrsno reci par stvari , komora od kj66 mora se precizno napraviti kao sto je na na nacrtu nacrtano
      na mlaznom motoru je sve vazno , ali komora sagorevanje ako ne funkcionira dobro cijeli sistem se dovodi u pitanje ???
      kod tebe kao sto vidim na slici 6 cijevi za sagorevanje niukom slucaju nisu napravljene kao sto stoji u nacrtu , a jos
      gore vijenac cijevi za rasprivanje kerosina je katastrofa , to su esencijelne stvari za dobro funkcioniranje komore za
       sagorevane  , nadam se da ces ovu kritiku primiti u pozitivnom smislu  ??   :) modeljet

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #340
prihvačam kritike  :)
možeš li mi malo preciznije objasnit u vezi ovih 6 cijevi ?
što se tiče vijenca nije baš estetski kao na slikama s neta ali su sve dizne jednako protočne ( problem mi je nabvit cijevi od mesinga tih dimenzija )  :o
iskreno komora mi je najteža za napravit i da mogu kupio bih gotovu (naravno da ima) da si skratim muke  :o

 

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #342
prihvačam kritike  :)
možeš li mi malo preciznije objasnit u vezi ovih 6 cijevi ?
što se tiče vijenca nije baš estetski kao na slikama s neta ali su sve dizne jednako protočne ( problem mi je nabvit cijevi od mesinga tih dimenzija )  :o
iskreno komora mi je najteža za napravit i da mogu kupio bih gotovu (naravno da ima) da si skratim muke  :o
;) cijevi moraju da budu na preciznom mijestu , ponavljam na precinom mjestu kako je u nacrtu nacrtano i montirano
     na onom okviru sto se mora dodatno na napravi sve stoji lijepo u nacrtu , mesingane cijevi??? idi lijepo u apoteku
     i kupi cijvcice za injekcije duzine 70 mm debljine 0,8 mm ili 0,9 mm ili 1 mm , odlicna stvar za ubrizgavace za kerozin
     i jako dugo traju u turbinama  ( godinama ako se dobro zaleme sa srebrnim elektrodama za lemljene oko 400 stupnjeva)
     puno uspjeha u radu ...  :) modeljet   (najidealnija dizna ti je debljine izmedju 0,8 i maximalno 1 mm  )  

    

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #343
dobra motivacija  ;) valjda bude i to jednog dana  :)

hvala cvetko na informaciji za apoteku  :)  ove moje su 0.8 mm (ubrizgavaći ) i uronjene su u ovih 6 cijevi 1.5cm i naravno naslonjene na stijenku  a ove od bakra su 1.5mm , jedino što ja to nisam lemio ( cinom ako misliš ?)  nego hard lotanje sa srebrom  :o  ali ništa me ne košta napravit nove osim malo volje  :)  možeš li mi reč dali znaš di bi se mogla nabavit pumpa za gorivo ? našo sam svega dvije ali cijena od cca 250 $  malo mi je skupo  :o

Odg: Ručni rad KJ66 Mlazni motor

Reply #344
dobra motivacija  ;) valjda bude i to jednog dana  :)

hvala cvetko na informaciji za apoteku  :)  ove moje su 0.8 mm (ubrizgavaći ) i uronjene su u ovih 6 cijevi 1.5cm i naravno naslonjene na stijenku  a ove od bakra su 1.5mm , jedino što ja to nisam lemio ( cinom ako misliš ?)  nego hard lotanje sa srebrom  :o  ali ništa me ne košta napravit nove osim malo volje  :)  možeš li mi reč dali znaš di bi se mogla nabavit pumpa za gorivo ? našo sam svega dvije ali cijena od cca 250 $  malo mi je skupo  :o
  :) firma Behotec , cijena 92 euro ( ili ti znas jos jeftinije )  modeljet ...