Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 Vision (Read 5094 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DJI Phantom 2 Vision

Pozdravljam!
Evo i mog prvog posta nakon predstavljanja. Narucio si P2V i stigao iz UK-a nakon 7 dana. Uz njega jos stigle dvi dodatne batke, zastita za propele, dodatne graupner propele, rezervni skidovi, adapter za filter kamere, poklopac lece kamere, jos jedan original punjac te danas narucen kufer iz DE.
Posto trenutno nisam u Hr sve me ceka jos neraspakirano. Cim dodjem malo poslikam i posaljem.
Ovako to izgleda.


Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #1
Evo sve stiglo, i najbitnije ja stigao.

Malo sam ga probao i odusevljen sam, s obzirom da sam samo helice letio i bumblebee quad ovo je sasvim nesto novo za mene. Polako sam krenio po uputama te ga kalibrirao. Prije leta sacekao da napravi gps lock sa sta vise satelita. Let je bio jako ugodan i nisam isao predaleko dok ga ne testiram negdje gdje nema nista oko mene, prvenstveno zbog sigurnosnih razloga.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #2
Pozdrav, koliko te izasao sa svim davanjima?
Koliko dugo si u zraku s baterijom?
Lp,
Alex

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #3
Narucen iz UK-a, znaci davanja nema. Placena postarina 25GBP za cijeli paket od cca. 8kg.
Hard case narucen iz DE, nema davanja, postarina besplatna preko 200€.
Phantom 2 Vision RTF je 832GBP. Prilika je sad narucit jer daju dodatnu bateriju besplatno, inace je svaka cca 130€.
Tako da je izaslo sve relativno povoljno s obzirom na cijenu kod nas!


Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #4
Phantom 2 Vision ima bateriju od 5200mah i specifikaciju od 25min leta  :o
Uglavnom nisam isao za tim jer sam se koncetrirao na kalibraciju i testiranje al sam napravio dva videa od ukupno 16min uz sve ostalo.
Tako da mislim da se moze realno iskoristit 20-25min ovisno o vremenskim uvjetima i naravno nacinu leta.

Evo i dvije slike cisto da se vidi malo kvaliteta kamere!



Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #5
Vrlo lijepi Phantom i odlične slike... 8)
Molim Te, koja je ovo strana Splita ?
Veliki pozdrav .
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #6
Nije Split, Koresnica kraj Zrnovnice...

Gledam povecati range kad bude prilika. U kontaktu sam s likom iz UKa koji izradjuje te antene. Imam jedno pitanje, jel bolje izabrati sma ili rp-sma konektore.


Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #7
Kvaliteta konektora je ista izabireš koji ti pašu na postoječu rx/tx opremu.

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #8
Hvala 4tm!

Pasu mi i jedni i drugi jer su to medjukonektori. Moram sve pootvarat od stanice, phantoma, kamere i wifi range extendera jer se moraju sve antene odspojit te ugradit nove. Spojevi su u njima Ufl. Znaci kabeli koje trebam su Ufl na sma ili rp-sma! te opet sa sma ili rp-sma na antenu. Oni nude obe verzije pripremljene u setu tako da nije frka!

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #9
Fala lipa,sada prepoznajem skladišta na Sirobuji...lipi pogled ,dobra zabava i uživaj... ;) ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #10
Ok.
Pravilo je na višljim freq. a tu spada sve višlje od 100mhz da se koristi što manje konektora (pogotovo kojekakvih prelaza i adaptera) i kabla radi gubitaka.
Opće je poznato da svaki spoj ili konektor na 5.8ghz unosi u spojni vod od 0.2 do 1db gubitaka što matematički gledano nije puno.......ALI u praksi to može značiti i do 50% manje dometa....

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #11
Odlicna stvarcica!! Ja sam imao malo prilike voziti prvu seriju, nakon mojih quadova - nesto sasvim drugo...
Nego kako sad stvar stoji sa onim gubitkom veze sa modelom - da'l su rijesili problem sa "samovoljnim" odlaskom modela i neposlusnost  DJI kontrolera???

pozzzz

LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #12
Ima puno prica o Phantomima "fly away" ali mislim da je to vise ljudska greska nego do samog Phantoma.
Uglavnom je bio problem sa starijim modelima.

RTH funkcionira bezprijekorno! Bitno je biti u baterijskom dometu jer mislim da moze doc do problema ako je baterija pri kraju, a ostane bez komunikacije.

Odg: DJI Phantom 2 Vision

Reply #13
zanimljiva letjelica, i slike daj koji video stavi
svaka čast :)