Skip to main content

Topic: maxthrottle podesavanje (Read 1383 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

maxthrottle podesavanje

Proračunao sam propeler, motor i bateriju pomoću kalkulatora s http://ecalc.ch/, međutim, u praksi na max gasu motori vuku tek oko 50% struje (izmjereno strujnim kliještima) od vrijednosti dobivene proračunom, odnosno nominalne struje motora i ESC-a).
Ako stavim bateriju s vrećim naponom (3s umjesto 2s), vuku previse na punom gasu.
Zanima me može li se varijablom maxthrottle ograničiti i ta maximalna struja koju vuku motori kad pomaknem ručicu gasa do kraja, te tako upotrebom 3s baterije bolje iskorisititi instaliranu opremu, a opet bez opasnosti da greškom, nepromišljenim dodavanjem gasa, preopteretim sustav?
Bi li takvo smanjivanje vrijednosti maxthrottle varijable imalo nekih drugih negativnih efekata (i bi li uopce limitiralo struju koju vuku motori)?

Odg: maxthrottle podesavanje

Reply #1
Ja se sican da kad san kupia stanicu,ceprkajuci po njoj naisa na podesavanje gasa,tj sican se da san moga regulirat kad da gas krene micuci palicu i kad da stane..i miskin da san negdi u postavkama vidia  u postotcima taj raspon od nula do punog gasa,pa san moga podesit neki manji postotak,pa kad bi da pun gas,on nebi vrtia do maximuma,nesto slicno mo kad podesavas hod servo motora.
Sad bi trebalo prekinit strujni krug i spojit multimetar,nac te postavke i krenit od 0% a drzat pun gas na palici i dizat taj postotak dok ne dobijes maksimalnu vrijednost koja tebe zadovoljava na multimetru.
Sad dali je to sve moguce sta san nabaljezga triba provjerit u praksi :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: maxthrottle podesavanje

Reply #2
Di to podesavas? Moras nam dati jos informacija...i kolika je ta "prevelika" struja na 3s?