Skip to main content

Topic: GPS hexa - 26 min u zraku s GoPro (Read 56614 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #45
predobra snimka svaka cast , da ste bar blize da se lakano praksam ovako polako ali sigurno napredujem (hebe me orentacija cim odem dalje ili ga okrenem panika, pa se samo leti odozada)
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #46
i to neki malo veči od one "zdijelice" za salatu ako da svi možemo jesti.

ej jazavac ipak sam našao neku manju zdjelu onako taman stanu sarme u nju...ono kad smo dugo na livadi i kad je hladno treba nešto i prigrist... :D :D
 
lp
 
Toni



Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #49
evo nastavlja se gradnja, gotov još jedan quad,

svaki model se prije predaje isproba u par letova,
ovaj je pokazao da sve funkcionira, ja sretan, kupac također.


improvizirana montaža kamere s malo selotejpa:

Quadrocopter maiden flight in Zagreb

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #50
nije najveći ni najmanji multirotor na forumu  ;) ali je bio ovaj vikend na viksi pa evo filmića...  8)
odmah zvao i susjed da se i njemu malo snimi kuća, a di god dođeš nakupi se ljudi i naruše kadar jer zure u kameru  :D

Opatija Croatia from air part 1

jazavac, ti si nabavljao neku za noćno letenje, ali nije baš za totalni mrak...
e da nam je nekako nabaciti ovu baš nightvision(FLIR) kameru na modele(svega 360grama),
pa to vidi u potpunom mraku preko 100m hladne predmete  ???
a tople i dalje, jer baš svijetle(ljudi i životinje)
http://car-solutions.com/en/Car-Night-Vision-Camera-Flir-PathFindIR.php




Hexacopter, EDF Viper, Trex 700 + 550, some Flying wings... and an accident

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #51
moj najnoviji uradak, hexa, ne znam točno koja po redu, ali sigurno negdje 8.-9. multirotor kaj sam složio.
i jasno, već je zakaparena. čovjek vidio u živo i rekao - uzimam. a tko ne bi kada tako lijepo leti za male pare.  :)

svi kablovi posakrivani, samo izviri žica iz alu ruke kod ledica ili kod motora...
puknut ću još par slika kasnije...


početak - hexa sa poda
2m:30s - nešto se jako čulo i već sam mislio da meni nešto struže na modelu,
               ali kada se ugasio zvrk, čuo se sve glasnije neki mig ili što već?
3m:10s  - onboard cam hexa
 6m:13s - maiden 3D modela, ujedno i zadnji let, malo sam se previše opustio i pobrao nasip u devetoj minuti leta,
                 pa ga zapalio kako i priliči jednom modelu od balze  ;D


Hexacopter + 3D plane = crash & fire

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #52
 :D
bravo doktore, kvalitetna vatrica

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #53
snimka od jutros

hexacopter in Zagreb


i to je to,
ja prestajem sa štancanjem, malo bum letuckao avione sebi za gušt, zapostavio sam ih u zadnje vrijeme,
možda sebi složim neku hexu(ne za foto-posao već zezanciju na livadi nakon mog pravog posla),
a proizvodnju/prodaju multirotora preuzima toni  :)

pa eto, ako tko treba bilo model, propeler, motor,batke ili servis, javite se čovjeku
: http://www.flyfreak.net/profile/?u=68

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #54
šte reći, majstor je majstor...lijepo to leti Tom...lijepo  8)
 
lp
 
Toni

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #55

Može li hexa dići 2 kile čistog tereta(plus još batke)?  to je 20(dvadeset) komada gopro HD kamera ???

Hexacopter payload test - 2L Coca Cola

1500 grama model
2050 grama boca+voda
cca300 grama batka









Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #56
pomagajte ljudi ..... trebam savjet
u dva dana mi se spalila dva esc-a... imam na trikiju 750kv tower motore iz hobby kinga, i esc hobby kinga (crne ) 18A...
do jučer sve super funkcioniralo a onda se jedan motor počel slabije vrtit , da bi se danas zapalil regler , i to  tako da se žice prema motoru doslovce odlemile...(probal sam motor radi)

poslje sam letio sa bladeom 400, pa mi se desila ista stvar ..zapalio se esc...??
dx9-xd8-gobac630

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #57
Slican problem sam ja imao... i nisam otkrio sto se desilo... meni je crko jedan regler i s njime mi je crko atmel 168  :-[
i sad budi pametan sto se desilo ... ja na quadu koristim RCtimerove motore i reglere
Sad sam trenutno na starom atmelu dok cekam novog... i moram priznati da se tek sad vidi razlika u starom i novom firmwareu  >:(
Novi je 10x stabilniji.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #58
mislim da ja imam iste probleme meni nije crko ni jedan regler. regleri su rc timerovi a motori oni jaci 880KV i Tomislav je slozio kontorler i poslao ali nisam uspio poletjeti, te sam mu se javio pa je izasao u susret i pregledao sve i vidio da jedan chip otisao. posto sam imao 2kom jedan je ponovno flesho i snimio sve u najsitnije detalje od montaze do leta a i slanja postom. Taj dan nakon sto sam dobio po drugi puta kontroler sve sam slozio i izasao van poletiti ali nakon dugo muka nisam uspio, da bi u jednom od neznam koliko pokusaj uspio poletiti i let je trajao 1min sretan ko djete reko konacno evo ga i onda se desilo ono najgore model je samo okrenuo se i pao te se ponovno dogodila stara prica nikako nisam mogao poletiti jer mi model nije htjeo kompenzirati lijevo desno tako da mi se cini da je i ovaj chip otisao. Trenutno sam izvan Hrvatske pa kada se vratim ima da posjetim strucnjake multirotora da probaj vidjet zasto se to dogadja te da mi pomognu poletjeti taj famozni frejm. (ako bude potrebno skidam sve s prvog quada i stavljam na novi frejm) ali jednostavno mora poletit kad mi je toliko zivaca pokidao nema sanse da odustanem dok ne poleti.

A razmisljam da dam oba quada jedan koji leti i drugi koji neznam sta mu uzrokuje doticne probleme za jednu hexu :D
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Tricopter/Quadcopter/Hexacopter + KK kontroler + FPV + nešto ledica

Reply #59
sw od Minsoo Kima je u kurcu, sam od sebe zna napravit revers gyra, koliko je ajmo reci stabilniji mada i nije ako malo bolje pogledamo (jedino se ne treba trimat dok kad sa 4.5 natrimas leti 3 puta bolje), kod acro moda su mu pomaci max 65% bez obzira koliko imas na stanici nasvirane pomake, ne pusta preko tih njegovih 65% ni pod razno a to je kod lupinga nekih 3-4m potrebnog prostora, kod valjka oko 6-7 metara dok na 4.5 to ide na 1-2m sve