Skip to main content

Topic: Quad kontroler (Read 5183 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad kontroler

Reply #15
ma jesam još u deset ujutro sam bio gotov.....i sad čekam....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Quad kontroler

Reply #16
uh, mislil sam ništ ne pisat... ali.... jače je od mene  ;)

meni treba barem par sati leta da isprobam neki kontroler kak se stvarno ponaša u zraku, da ga podesim kak spada i da ga mogu počet kritizirat ili hvalit.....

tak da htel bi definiciju dobrog i lošeg kontrolera....

da li je KK loš?
je li Multiwii loš?

ja bi na oba pitanja odgovoril ne, nije loš ni jedan ni drugi.....



druga stvar, za pravi let (ne mislim hover) su potrebni samo gyro senzori, akcelerometri pomažu na početku, ali mislim da nije dobro s njima prakticirat letenje jer "štopaju" jako u letačkim sposobnostima.... 
baro, magnetometri, sonar..... i ostali dodaci mislim da su totalno beskorisni jer ako se dugoročno gleda, rade više štete nego koristi pilotu, to sve se odnosi na normalan let i FPV jednako....


kaj čini jedan kontroler bolji od drugog? to da bolje hovra bez ikakvih promjena parametara direktno iz kutije?

KK je vrhunska pločica za cijenu po kojoj se prodaje(15$ u HK-u) ako netko ne može naučit lebdjeti sa KK pločicom, nije kriva pločica, nego ukratko model nije dobro podešen, pločica nije dobro podešena, stanica nije dobro podešena, expa fali... itd.

MWC je pločica koja mislim da zadovoljava sve potrebe, i to samo sa gyro i acc senzorima... ako pilot skuži, pita, sazna koja vrijednost čemu služi, dal ju povečati ili smanjiti, jako lako i u kratkom vremenu može model savršeno prilagoditi svom "tipu letenja"
a i soft se razvija konstantno i napreduje jako brzo...


 
tak da mislim da bi trebali napravit kategorije savjeta
ako želiš najbrže lebdjeti na mjestu kupi ovo:
ako želiš samo bavit se hoovranjem kupi ovo:
ako te možda zanima letenje....
odnos cijene i razlika u kvaliteti u zraku....
itd....



Odg: Quad kontroler

Reply #17
pa da ne bude poslije palo je 5 kapi kise pa drifta, malo je jako sunce ili je prezima pa opet drifta ili se trese ko siba...itd

Misliš na probleme sa driftanjem i temperaturom za multiwii ili KK?

Ja sam se zasitio već KK-a, trebao bi uzeti nešto bolje...sa ACC,BARO,MAG,eventualno gimbal kontrolom,gps itd...

mislio sam ovaj MWC SE po 72$ sa Goodluckbuy-a

al me sad peroemin mal naveo na razmišljanje.... s tim da svaki treći ne valja...

Davorvž jel znaš možda ide li GPS (i koji, možda imaš neki link) na taj MWC SE kontroler sa Goodluckbuy-a radi RTH.




Odg: Quad kontroler

Reply #18
Na MWC SE kontroler neide gps i nebude isao u skorije vrijeme (vrijedi za sve atmege manje od 1280)

Odg: Quad kontroler

Reply #19
pa da ne bude poslije palo je 5 kapi kise pa drifta, malo je jako sunce ili je prezima pa opet drifta ili se trese ko siba...itd

Misliš na probleme sa driftanjem i temperaturom za multiwii ili KK?

Ja sam se zasitio već KK-a, trebao bi uzeti nešto bolje...sa ACC,BARO,MAG,eventualno gimbal kontrolom,gps itd...

mislio sam ovaj MWC SE po 72$ sa Goodluckbuy-a

al me sad peroemin mal naveo na razmišljanje.... s tim da svaki treći ne valja...

Davorvž jel znaš možda ide li GPS (i koji, možda imaš neki link) na taj MWC SE kontroler sa Goodluckbuy-a radi RTH.





ma tresu se i jedan i drugi, pogotovo ovi MWC kineski koji imaju neke bjesne senzore na sebi, neku imitaciju  :D
ako oces da stvar radi kako treba pljunes malo vise kikirikija i to je to, moze govoriti ko sta oce
sa opcijom GPS ili MK ili DJI, ovo ostalo su igracke


Odg: Quad kontroler

Reply #21
dex hoćeš da ti posudim hoverfly da probaš i njega  :P

tnx na ponudi, ali mislim da bi ja to ozljedil  ;)

dosta veliko izgleda...



nisam baš upoznat sa GPS funkcijom na kontrolerima... ali osim kod spašavanja modela koja je njezina praktična svrha?
recimo snimaš kadar iz zraka, puše vjetar, model pokušava stajat na mjestu..... i kadar je miran?

ono klikneš gumb i model se zaključa na nebu i imaš savršeno mirnu snimku?

baš bi htel vidjet jedan kadar snimljen sa svim senzorima uključenima na vjetru  ;)