Skip to main content

Topic: Smanjivanje minimuma (Read 2242 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Smanjivanje minimuma

Poz svima,
konačno sam i ja krenuo u slaganje quada sa free flight controlerom i naravno imam problem. Problem je taj što kad dam minimalno gasa na stanici quad krene u zrak. Radio sam throttle range pojedinačno na escovima i dok su sami spojeni gas se postepeno pojačava ali kad spojim na kontroler sa minimumom već polječe.
Neznam kako da natiram FC da zaboravi throttle range i koristi od esc-ova.
Help  :(

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #1
Poz, o kojem kontroleru se radi?
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #2
Free Flight Controler

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #3
Ok takav imam i ja, to se i meni događalo kada sam programirao  throttle range pojedinačno! Napravi  throttle range sa sva 4 ili 6 esc-a zajedno i stavi u programu SOFT START - na ZNS1002.

Koje motore imaš i propove, te koji daljinac. Možeš si na tom kontroleru napraviti i kalibraciju TX-a preko 5tog kanala na stanici pa možda i tako izgubiš momentalno poljetanje!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #4
Stanica je TH9X, motori 2205C 1400Kv Brushless motor, esc TURNIGY Plush 10amp 9gram Speed Controller. Uglavnom kad sam programirao throttle range preko programa, znači sve odjednom nije valjalo. Kada sam pojedinačno programirao preko prijemnika  gas je išao postepeno ali kad spojim na kontroler opet divlja. Probavao sam i preko ch5 napravit kalibraciju i opet isto.
U ZNS-u imam samo "start from static" i "Start with speed". Dok sam to isprobava proba sam ovu drugu opciju pa ga je bilo po cilom dnevnom boravku jer odma nakon armanja propeleri počinju vrtit, jedva sam se snaša i uspia ga disarmat prije nego li je neko naje..a. Sada se isprobava sve bez propelera.
Mogu jedino na esc-ovima namistit soft start ali to opet nije rješenje jel triba nekako i sletit

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #5
E upravo tako treba nekako i sletiti, imaš istu stanicu i kontroler kao i ja Pa mislim da češ riješiti problem sa time da napraviš range sa sva četri esc-a odjednom. Ali ne preko programa, nego spojiti fizički sva četri esc-a na prijemnik i onda to napraviti. Tako sam si ja napravio, te mi jeupalilo, iako mi još uvijek neidu motori onako skroz od nule kako mi je išlo sa starom stanicom!!!!!!!

U zns-u obavezno static start iako si to doznao na način kao i ja, samo ga je bilo po cijeloj livadi :D :D. Koliko ja znam ESC-ove trebaš napraviti trottle range obavezno, a ono je samo kalibracija daljinca u programu ili preko petoga kanala...

Jesi probao spustiti trottle u stanici na 120%???
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #6
Kako da napravim range na sva četiri odjednom bez kontrolera?

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #7
Ja sam uzeo 4 servo produžetaka i spojio s jedne strane na jedan đek, te sam taj ukopčao u Rx U 3. kanal a na ostala 4. spojio ESC-e.

tada se procedura nastavlja isto kao i za jedan ESC-e.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #8
Nije pomoglo, kada spojim na kontroler gas opet divlja.  :'(

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #9
A jbt. ujutro ču probati na svojem pošto mi nije u stanu - Mora isto tako da je i dosta lagani taj quad a dosta velike elise kada tako poljeće!!

Dali si ga uspio podići sa zemlje, kako se ponaša u zraku?
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #10
Frame je DeX Black Widow Quad sa preporučenim setupom od kreatora framea i baterijom 3s 2100mah. Nisam probao vani letit sa njime jer me strah da ga nerazbijem zbog gluposti jer na minimumu trga iz ruke. Znači čim pomaknem malo palicu motori se kreću vrtit sa sigurno 25-30% snage, možda i jače, kad ju malo vratim ugase se

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #11
smanji mu rate kume, trim od gasa spusti u minus

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #12
Aj evo smanjio sam rate u minus, ujutro ću probati na svome!

Hvala davore na savijetu.
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Smanjivanje minimuma

Reply #13
E to se i meni dogodilo, po defaultu je bilo negdje 0.6 ak se dobro sjećam, i malo sam dodao gas, quad je odletio jedno 15 m u vis, napravio flip i pao s te visine  :D
MAK Zapad