Skip to main content

Topic: MPX Funjet Ultra setup (Read 4303 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MPX Funjet Ultra setup

Reply #15
Cuo se s Koletom, trebalo bi biti za jedno 2 tjedna. Za pocetak idemo sa 60A reglerom i inrunner od 2200kv, to se ima na lageru, samo cu naruciti dva serva s metalnim getribama  :)
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: MPX Funjet Ultra setup

Reply #16
super za Koleta :)


glede serva, nisam stručan toliko,
ali dosta iskusniji od mene vele da su bolji carbon gear.

npr
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9817


jer metalni ako se ošteti, na tlu radi ok, jer se samo savije zubac... a onda u zraku pod opterećenjem prosvira...
a carbon gear se i manje haba, a ako se baš i ošteti, ne bu radio ni na tlu... pa skužiš.


nisam to znao od početka, pa mi sada jedan brzi model ima metalne,
http://www.rc-warbirds.com/product_info.php/cPath/94/products_id/668
a drugi sve karbonske.... pa bum iz prve ruke vidio što dulje traje  ;D  :D

Odg: MPX Funjet Ultra setup

Reply #17
ja sam svoj funjet ultra uzeo u mibo modeli, za koleta ne znam dal ima....
na netu pogledaj metalni nosač motora, to je "must have" za taj model
sa njim riktaš i nagib motora
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: MPX Funjet Ultra setup

Reply #18
Hvala na savjetima, pregledat cu to sve ovih dana, ako bude sve u redu snimit cu prvi let pa okaciti na forum
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: MPX Funjet Ultra setup

Reply #19
Danas sam isprobavao moguci setup i to Turnigy HXT 2845 2100KV (INRUNNER) sa propom 7x4, baterija 3S 2650mah nanotech, izmjerio sam 36A i nesto ispod 400W. Pretpostavljam da ce to posluziti za prvu ruku ili imam cak opciju sa pogonom od krila, puno laksi outrunner 2300KV i sa propom 7x4 ostaje nesto ispod 40A.
Sto je bolje, ima netko savjet?
I jos nesto, malo me frka rucnog lansiranja sa ovako velikim propom, kakva su tu iskustva? Razmisljam i o tome da narucim bungee cord sa HK (stalno je na backorderu) i slozim katapult od onih zelenih vodovodnih cijevi, ne bi trebalo biti skupo.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

 

Odg: MPX Funjet Ultra setup

Reply #20
meni je lansiranje bilo frka ali se navikneš, samo nemoj bit prenervozan na palicama. od okretnog momenta se model naginje u jednu stranu kod polijetanja

ja sam to napravio ovak - za prvo polijetanje sam izabrao visoku travu, čisto ak ga ne uspijem poletit da sleti u travurinu i to je to
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000