Skip to main content

Topic: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje" (Read 100941 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #45
Tko je proizvodjac i koje su dimenzije?

T.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #46
Phoenix models, raspon 173cm. Proporcije modela su gotovo identicne onima koje sam crtao na svom nacrtu, jedino je trup 5cm kraci  (ili ako zelite krila imaju 5cm veci raspon) u odnosu na orginal. A pogon bude elektro  ;D

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #47
Odličan i zahtjevan projekt, malo je zastalo ali nadam se da će se dalje raditi na tome. 

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #48
Planovi su se kroz godinu malo promjenili, barem sto se mene tice, posto vise nemam vremena ni mogucnosti model napraviti u samogradnji. Ali zelja da jednog dana poletim model nasih K.O. u meni je prevelika, stoga sam se odlucio za neka kompromisna rjesenja i zasad cu biti "solist", a k tome jos na elektro pa mozda ta tema nije vise prikladna da nastavim ovdje....
ukratko originalna oracover folija u maskirnoj shemi australskog zrakoplovstva je skinuta - mukom, mukom, trebalo mi je 2 dana. Kinezi za unutrsnje kuteve koriste neko ljepilo  (izgleda poput neostika) i sa tog nemozes skinuti foliju, osim da je kidas po komadicima - uzas. Zavrsio sam i sa prepravkom repova u verziju PC-9M a i folija za K.O. je vec stigla tak da cu polako ovaj tjedan poceti peglati, a samo ukrasavanje, odnosno finis maskirne sheme povjerit cu kolegama - vrhunskim mjastorima iz "Tuna Art-a"  :P

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #49
Model je presvucen novom folijom osim par sitnica, a slijedi farbanje kaputaza i okvira kabine te izrada maskirne sheme od Orasticka. Da ne zaboravim spomenuti da sam ne nekim dijelovima po nekoliko puta skidao i nanovo peglao foliju jer su oblik trupa doista zahtjevan (konkavan, konveksan) pogotovo ako ne zelis bespotrebno lijepiti male komadice koji ruzno izgledaju. E da i vertikalac je serijski bio skroz koso zalijepljen pa sam i to na novo lijepio, naravno prema Murphyu  to sam skuzio kad sam vec zapeglao straznjo dio...

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #50
Koji si setup planirao staviti na taji lijepi model, 6S ili je potreba za više, daji malo detalja tema je vrlo interesantna!  
 ;)  ;)  ;)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #51
Setup je pripremljen: motor Lipolice 4035/12 - 375 kv, regler K-Force 100A, 6S 4500-5000mAh i Ubec 5A na elisu prvo 15x8  ;)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #52
U osnovi se radi o ovom modelu: http://phoenixmodel.com/Default.aspx?mode=view_detail&CatId=74&id=344

Planiram ugraditi servace Dymond D7550MG za smjer, dubinu, elerone, prvi kotac i D5000 za pneumatiku retrakata.  Namjerno nisam stavljao vise fotografija jer model jos ne izgleda onako kako zelim, pa kad sredimo maskirnu shemu slijedi vise fotki ;)



Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #53
Kao sto rekoh kaputaza i okvir kabine jos nisu prave boje ali vidi se vec nekako kako bi trebao izgledati u konacnici ovaj K.O. PC-9M.
Prvi put se susrecem sa pneumatskim retraktima pa jos nisam sasvim skuzio kako funkcioniraju.... naime ovako kad nisu spojeni sa rezervoarom nemogu se ni na silu rucno otvoriti, e sad dali doista treba pritisak za otvaranje ili je negdje drugdje kvaka to moram jos skuziti  :-\

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #54
odlican setup ,trap je mrakaca,ja bum stavio na svog pilatusa electro verziju trapa,jedino nemrem naci odgovarajuce vilice za kotace,uglavnom su svi koji nesto vrijede pre visoki,lose izrade ili nesto fali u konstrukciji.na kraju cu i trap sam napraviti 8)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #55
Promo video proizvođaća: WELCOME TO PHOENIXMODEL
osim koso zalijepljenog vertikalca (za čiji popravak sam potrošio 2 sata vremena) nemam primjedbi na izradu. U redu trebalo je kapnuti tu i tamo još pokoju kap lijepila, jer ova teta sa videa očito ima dosta veliku normu pa treba provjeriti spojeve... meni je bilo toliko lakše jer sam u međufazi skinuo ovu orginal foliju sa konstrukcije.


Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #56
Dečki iz Tuna Art -a (Marko i Antun) vrhunsko su odradili svoj dio posla. Fali još nekoliko sitnica (grb, strelice) i onda bude tipi top, a ja sad mogu krenuti dalje na ugradnju setupa...  ;)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #57
Da bi se postigao sto bolji polozaj uvlacecih retrakata trebalo je nekoliko modifikacija na njihovom lezistu...

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=5]

Kolega zeRO nesebicno mi je pomogao i pripremio naljepnice da ova polumaketa sto vjernije izgleda :-)

[attachimg=4]

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #58
Jos uvijek nije poletio...  :( Najnoviji problem zove se "teziste", sto je rezultiralo dodatnim preinakama tj. pomicanjem servaca i pneumatike straga a lipice budu pocizionirane gotovo u tezistu  ;) [attachimg=1]

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #59
Hebeš težište, i ovako na travi izgleda ko pravi  ;)