Skip to main content

Topic: MIG 21 PF EDF (Read 11896 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MIG 21 PF EDF

Zahvaljujući dobroti Kristijana Ključarića polako se počinje ostvarivati moj modelarski san. Kao što sam napisao u njegovom threadu darovao mi je trup u stakloplastici za Mig 21 PF verzija. Trup je napravljen odlično i milina ga je i ovako nedovršenog gledat. Sadašnja dužina trupa je 127 cm. No, kada mu se produži nos, ugradi dubina koja je ukošena i prelazi mlaznicu, narast će Fishbed prema 170 cm. Krila će biti stiro, balza, staklo, kao i dubina. U njega bez problema stane 90 mm turbina, a koliko mi se čini ni veća ne bi nigdje zapela. Pa tko zna. Bumo vidjeli rekli bi slijepci. Gradnja će biti polagana i ne tako savršena kao Kristijanova.  :'(
 
 
 
lp
 
TOni   

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #1
krasno!

mig je moj nedosanjani san i jedino me on zanima od modernijih aviona iako on bas i nije moderan.

originalni mig ima usisnik kroz nos i zanima me kako ces ovdje rijesiti usisnike posto ih nema kao kod modernijih jetova, a sumnjam da ces zrak vuci kroz cijeli trup?
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #2
Ovo je perverzija, svaka cast, jedva cekam da vidim kako ce radovi napredovati ;) !
@eewan
To i jeste najveci problem ovoga modela ako se ide po scale verziji, pogotovo jos ako se misli ubaciti i nose cone na vrhu, sto mu jos dodatno suzava otvor.
Jedna od opcija su cheating holes na trupu, ali nekako onda nije to to...
ja isto pokusavam jednoga od deprona napraviti ali imam osjecaj da ce tesko poletiti..
Inace ovaj model mi je jedan od najljepsih aviona ikad napravljenih...

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #3
Usis na ovoj velicini modela nebi trebao biti veliki problem, dati ce se rijesiti.
Medutim treba malo pripaziti sa tezinom modela.
Toni, ovako ce to otprilike izgledati iz profila:   8)
 
 

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #4
Ajde super onda ako je tako, onda mozda ima nade i za mene...
Toni prihvati se posla i stavljaj te slike :P  

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #5
S usisom neće biti velikih problema. Usis ovaj model i čini izazovnim u modelarstvu. Malo sam mozgao i moglo bi se ići i u egzibiciju pa napraviti promjenjivi konus. Dovoljan bi bio jedan ili dva serva koji bi po dva utora tjerali konus naprijed nazad, ovisno o režimu leta. Ako bi se to dalo umiksati s gasom, a mislim da bi, onda bi imali jednu malu scala perverziju na migu. Ova gradnja će biti spora, a moram prije završtiti Saraginog Albatrosa. Sad je već vrijeme da se toga prihvatim.  8)
 
lp
 
Toni  

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #6
ako nemate koga da pilotira,javljam se za dobrovoljca. ;)

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #7
prijatelju, s tobom itekako računam jer mig neće imati retrakte, a ti znaš što to onda znači  8)
 
lp
 
Toni

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #8
Da bu ga morao bacati, ali ne letjeti :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #9
a ne ne wespen, mi smo ti napredovali...sada imamo gumu  :D  i kukicu za lansiranje...valjda će uskoro i ta pedala tako da će rampa biti u punom pogonu..no, bez Sarage Mirage do sada sigurno ne bi letio..zato, hvala mu velika...hvala i Kobcu koji ga je, čini mi se također nekoliko puta bacao s nasipa...
 
Inače, počeo sam skalirati miga - nos će mu se produžiti za 12 cm, a i konus će mu dati još koji centimetar. Uglavnom trebao bi pinokiovski narasti do kojih 150 cm. Što se tiče krila, u skali bi bila 75 cm raspona. Dodat ću po 5 cm sa svake strane tako da ipak koliko toliko dobijem na ionako maloj površini. Korijen krila će biti simetričan, a vrh polusimetričan s -2 stupnja. To bi trebalo barem malo pomoći kod brzina slijetanja. Preko stiro krila ide balza 1 mm te 50g staklo. Na vrhu nosa ću od balze napraviti intake lip - zaobljenje koje bi trebalo poništiti ulazne turbulencije. To je poželjno imati i na samoj turbini. Pri tom se performanse dramatično poboljšavaju - i do 30 %. Sadašnja mlaznica je točno 80 mm promjera ali će se ugradnjom thrust tube smanjiti za koji milimetar.  
 
lp
 
Toni 
     

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #10
..zaobljenje koje bi trebalo poništiti ulazne turbulencije.    

He..he, majstore neces tu nista moci skroz ponistiti, vec samo umanjiti ..  :)
 
Rebra cu ti isprintati prekosutra, tako da ih mozes dobiti kad god uhvatis vremena.
 
Saragu treba vec sad poslati u neku teretanu, da bude u formi kod bacanja Mig-a ili natezanja gume ..  :D
 
 

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #11
nema frke, Saraga je već provjeren kadar  :D :D :D

Odg: MIG 21 PF EDF

Reply #12
A sto onda na to reci .. :)