Skip to main content

Topic: Domovinski most (Read 35631 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Domovinski most

Reply #105
je, stvarno prekrasno, i ja bi to htio, al nije bas jeftina cjelokupna oprema za fpv :D
ono kad si bio blizu tla....stvarno si bio blizu i imao puno srece da nemoras hodat po njega :D

Odg: Domovinski most

Reply #106
ma nabere se nažalost cifra ako ideš na provjereno,

fpv TR/RX 1.3GHz 500mw racewood oko 90$
gopro 350$
GPS OSD 120$
Long range sustav Rangelink 250$
---------------------
cca  800$

i još treba samo kompletan model

može se netko skrpati i jeftinije, probao sam i sam par puta,
no video prijemnici su loši, a o kresanju dometu RC linka da ne govorim,
radi sve na livadi ok, ali negdje drugdje, bliže gradu, još na multiju....
ne mora uvijek biti tako..

imaš tu primjer na forumu kako turnigy 9x radi do 2km, ako staviš slabi fpv dometa do 500m, već ruši i domet stanice na 600m.
kamoli da staviš link od 500mw, mislim da bi ubio stanicu i na 400m.... a toliko daleko letiš i na oko, ne?

Domovinski most

Reply #107
I još nisi stavio Fatsharkice, ha? Ah ah sumnjam da cu dugo izdrzat da to ne nabavim, pa onda par mjeseci dvopek sa pommesom...

Odg: Domovinski most

Reply #108
da zaboravio sam LCD ili cvike još uračunati, to je od 150-300$,
pa je cifra oko 950-1000$ + cijeli model , ne prodajem ništa, da ne bi bilo zabune,
samo treba biti svjestan što je u zraku i imati to na umu ako se planira ići letiti daleko negdje....

da ne kažem da ovi što rade ludorije još dodatno kupe fpv kamericu od 100+ $ koja ima veću osjetljivost pa je bolja kada je oblačno itd....
a gopro im služi samo za snimanje koje uploadaju kada slete,
jer se na njoj radi šireg kuta teže skuži fina razlika u visini kada se leti uz tlo, razni kablovi i tanji stupovi se ne vide na terenu
i ima onaj lag, koji sam pokazao na kraju predzadnjeg filmića.


najbolje ti je doći negdje na livadu vidjet kako to radi u praksi,
probaš malo bacit oko kroz ekran/cvike... pa ako te zainteresira, kreneš lagano u kompletiranje,
možeš kemijati u početku da nabaviš usb video capture za 9$ s dealextrema, pa preko laptopa gledati, ne moraš sve imati kupljeno za svoj prvi fpv let.


iako je puhalo dobrano, danas nas se troje skupilo u dubravi pa smo spajali i krpali da bi probali fpv na jednom glideru.
I modelar je odmah prešao na let preko cvika, nije trebao gledati više model očima, ma zaraza čista  :)

evo par kadrova iz snimke s mog zagija, 178m ovaj puta

Domovinski most

Reply #109
Ja sam u zg pa ako bi se moglo to doci pogledat uzivo bas me zanims kako to izgleda na cvikama svi kazu da je preheben osjecaj
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Domovinski most

Reply #110
Tomislav, gdje se mogu pretplatit na tvoj kalendar letenja da dotrcim kad ides letit pa da bacim oko na live feed?

Odg: Domovinski most

Reply #111
sutra je mali meet na kanalu 5
https://maps.google.com/maps/ms?hl=hr&ie=UTF8&view=map&msa=0&msid=106524148436354068564.00046b614df8acdce31aa&ll=45.748839,15.944767&spn=0.053065,0.104628&t=h&z=14

http://krila-kanala.site11.com/index.php/topic,562.msg2712.html#msg2712

pa možda dođem ako stignem, no nedjelja je zeznuta radi obiteljskih obaveza....
no javim ti na PM prije idućeg letenja, pa navrati slobodno :)
a možda netko i na kanalu bude imao FPV opremu.

Domovinski most

Reply #112
Hvala, javi, ako mogu, doletim! Ali ne avionom nego Mondeom...