Skip to main content

Topic: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm (Read 3677 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #1
Šta nudi A2 u odnosu na Wookong i koja je razlika u cijeni?

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #2
Bok,


DJI Wookong je provjerena roba i leti na brdo letjelica u svijetu, A2 je isto dosta dugo na tržištu ali je i dosta nov i ne kažem da je loš... Svakako opcija wookong sa novim metalnim IMU v2 ali taj novi IMU preporučuju samo ako letjelica ima više od 7-8Kg (to neka opcija pošalji ovaj njima a oni tebi novi itd.). Nije da favoriziram ali najbolje kupit u kopterworx-u ako neš ne štima vratiš im itd. garancija. Isplati se kupit komplet DJI Wookong  u ovom kompletu imas i 900Mhz data link :D  ako kupiš ovo ja ti otkupim data link na 900Mhz meni treba za neke ideje 8) . A što slažeš x8, GH4?

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #3
ne svidja mi se da su vec dvaput mjenjali gps za A2 , i sad kao imaju neki super duper .... a za par dana se nebu vise zval GPS PRO PLUS  nego bu plus plus .... i tako u nedogled


@ mini f m .. gdi to mjenjaju IMU ....




dx9-xd8-gobac630

 

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #4
Slazem se sa minijem u potpinosti. Imam i jedan i drugi i stvarno na pravilno podesenoj letjelici ne vidim razlike. Ako netko treba imam jedan wkm viska trampio se nesto pa ostalo viska maltene nov wkm sa gpsom..a ovaj metalni case na a2 mi je takva muljaza da vam nemogu opisat.. naime isti vrag ko i wkm priblizi nesto metalno zblesirat ce se, samo ljepse zgleda..

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #5
@ drvić  pa može se i u kopterworxu samo ih treba kontaktirat i dogovorit sve detalje, ali iskreno sad kad malo bolje razmislim ne znam dali fakat ima za time potrebe, gledam ekipu koja leti redice i ostale skupe kamere sa starim plastičnim IMU tako da je to samo dodatak više, ja sam ti onaj koji voli što više sigurnije to bolje.... to bi bolje rekli oni koji imaju tako teške letjelice dali se primjete razlike... a koliko vidim kopterworx na nove strojeve to i ne stavlja tako da sam moje strane sam i za i protiv toga...... inače ja letim najstariji među prvima, wookong bez ikakvih dodataka čak i onaj prvi stari GPS ( ona serija koja nema problema :)   jedino malo duže čekam satelite da polocka..)...

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #6
da, kad sam razgovarao u kopterworxu i trazio da mi je u prvom planu sigurnost bez razlike na pare , dobio sam odgovor Wookong 5.16 .....
pa si mislim da do daljnjeg ne prckam po tome ... istina oni koji su probali A2 kazu da ima "razlike" , ali ko sam ja da mogu o tome ....
uglavnom ta kombinacija fakat radi ..
dx9-xd8-gobac630

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #7
Upravo tako što radi ne diraj....

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #8
dakle odgovor je wookong sa v2.... Da bit će jedna varijanta u X8 izvedbi, budem vas obavjestio o čemu se radi. Uzeo sam si Sony A7fullframe aparatić i na njega obavezno ide 35mm 2.8 objektiv. Jedina stvar koja me koči a ta je da čekam Zenmuse za Sony, najavili su ga kroz ove nadolazeće mjesece...


Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #10
bravo stipe , Bog te pozivio .... :)
dx9-xd8-gobac630

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #11
Hmm, zanimljiv odabir jako dobar fotić, senzor je brutala, jedina mana mu je što ne snima 4K već samo ga može prosljedit na HDMI a za to da bi snimio 4K treba još dosta para primjer atmos shogun 4K koji je sitnih 2k$ ima i drugih načina ali to sve treba biti u zraku (al kome treba 4K??). u makedoniji su tražili bili snimanje sa RED kamerom za neki film..  kopterworx ih je tražio cca 6000€ za 3 dana snimanja. to im nije ulazilo u buđet pa su ipak pristali na snjimanje sa GH4 (cca 2k€ za 3 dana) ali su tražili 4K, e sad to je poso koji uleti par puta u godini dana, za ostale stvari je dovoljno i full HD , inače sa ovim fotićem snimke iz zraka po noći ouch la brutala bude... ja mislim da je GH4 meni bliži kao odabiru, ali to je moje osobno mišljenje.. stvar je ukusa...

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #12
Radim sa a7s,jako mračna prostorija,f3.5,iso 20.000 ni trunka šuma ili promjena boja ... Inače ako se pitat zašto tolika blenda,jednostavno jer mi treba veća dubina focusa kod nekih stvari .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #13
Radim sa a7s,jako mračna prostorija,f3.5,iso 20.000 ni trunka šuma ili promjena boja ... Inače ako se pitat zašto tolika blenda,jednostavno jer mi treba veća dubina focusa kod nekih stvari .
Neki općeniti dojam kak je to radit sa njime fullframe je sick, na što snimaš na karticu fullHD ili nemaš potrebe za 4K..

Odg: U dilemi sam što da uzmem... A2 ili wkm

Reply #14
Full hd koristim i nemam potrebu za 4k,pored njega imamo i 6d koji je izvrstan aparat ali pored senzora a7s ima jednostavno puno vise detalja a jos jedna super stvar za nas koji korisimo prime objektiva je ta da a7s mozes u par sekundi pretvorit iz ff-a u crop i onda imamo crop factor 1.5x i to mi se jako dopada . Zoom tokom snimanja isto savrseno radi sto se za canon ne moze rec ... Jednostavno receno tko uzme a7s definiivno vise nece bit zadovoljan niti sa jednim drugim aparatom .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa