Skip to main content

Topic: DJI - PHANTOM 3 (Read 72991 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #225
Phantom je camera drone. Nema tu gusta u letenju sto se letenja tice niti moras uopce znati letiti, budimo realni. Tamo ne letis nego mu samo das naredbu da dode sa jedne tocke u drugu, sve ostalo radi on. Fpv jest fantastican pogotovo na Pro modelu jer je u igri 720p slika i ogroman domet.


Standard isto ima HD live view samo je domet osjetno manji. Ako mora biti nesto od svih verzija i da sam nov a ne treba mi za neki posao, ja bih otisao na standard zbog odlicne cijene. Ne zaboravi, treba i dobar smartfon ili tablet.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #226
Ustvari ja moram skuzit kaj hocu, jasno mi je. To da skomandiram A-B mi nije napeto. Gps lokator mi je pod mus, dakle ako mi zvizne negdje da ga mogu pronaci...  :-X
iphone 6, 6s plus, ipad mini 2, air prvi - to imamo tako da trenutno nije faktor kaj se tice dodatne cijene.
Malo smo se razgovarali doma, dragi 'vuce' na phantom zbog slikanja/snimanja a ja pak na neki race fpv.
Smijesni smo, znam, jer smo i vise nego pocetnici al kaj sad :D bolje ovako nego da smo balavci pa pokupujemo hrpu sranja i ugrozavamo okolinu.


Ok, reducirali smo izbor kaj se phantoma tice na ili 3 standard, ili eventualno 2 (mozda rabljeni od jednog kolege s foruma koji je bio ljubazan da me obavijesti da ce prodavati) + h3 3d gimbal u koji navodno ide gopro 4. Pro otpada zbog cijene.
Varijanta B je nesto drugo na kaj se zakvaci gopro, a da se moze "posteno" letit s njim odnosno nauciti kako spada.


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #228
Jel ima netko problem


DISCONNECTED?


Fascinantno kako mi se to dogodilo od jednom, s tim da nista nije promjenjeno.





 

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #230
Uh jedva cekam da ih poletimo!!

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #231
Doktore kod tebe nema čekanja. Pališ na prvu  :D
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #233
Živio Tom , fascinira me mirnoća snimke kod zaustavljanja,okreta i promjene visine  :o ,a i teta ima seksi glas....LP..hvala na šeranju.
Mes
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #235
kako je na advencedu sto se tice slike jel ima kasnjenja ili je sve u realtimeu na standard verziji je otprilike 03-04 sec kasnjenje slike pa se zaledi slika na 1 sec itd


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #236
koristim svoj mobitel, HTC One M9,  i nema kašnjenja, čak iako imam upaljeno i snimanje ekrana, što dodatno optereti procesor(e)
(što vidiš u filmiću iznad, da se vide izbornici, a ne samo HD snimka s drona na SD kartici...)
no zbog dijagonale ekrana sam si naručio Apple Ipad mini 2. vjerujem da je ugodniji za gledati.  8)

tvoj standard ti nema lightbridge dvosmjernu vezu poput pro/advance modela,
već nešto poput starog fant vision modela,  komande su na 5.8g a video link je WiFi na 2.4g ...
pa je manji i domet a vjerujem i performanse, zato je znatno niža cijena.


usput, kolega toni je iskopao novi FW za fantome 3 pušten van danas, pa probaj, možda ti bude bolje,
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2384430&page=3558#post34465068


i svakako probaj neki drugi uređaj na prijemnoj strani, pogotovo ako imaš pistup Iphone5/6 ili ipadu 2/3/4.
čisto da eliminiraš to kao uzrok problema.


Inace, vidim da se logira svaki trenutak svakog leta.
Od pozaja palica, gimbala, lokacije i brzine modela...sve.
Uopce ne sumnjam da i netko drugi ima uvid u te podatke pa skrate potragu kada netko iduci puta s fantom napravi negdje neko sranje... no zato se bar odgovornije leti, kad znas da te prate :) ???


2 Stipe: da, samogradnja je bila fora neko vrijeme, no sada nema smisla jer ne možeš ugurati toliko funkcija u tako malo pakiranje, a niti cijenom čak ne možeš biti blizu, već si skoro duplo iznad nje, tako da treba prihvatiti novo vrijeme,  kao i mobiteli, nekada su amateri radili svoje stanice... danas svi kupujemo gotovo i to je OK.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #237
moslim da ce biti do wi-fi a jer je prijenos HD a nigdje u dji go app nisam nasao da smanjim kvalitetu prijenosa


Sent from my iPhone using Tapatalk


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #239
Tome ovo izgleda presuper.. Sve vise si razmisljam opravdava li razlika u cijeni ph4.. Govorim za ekipu koja je na "ti" s letenjem... Ovo je 3 advanced ili pro?

Sent from LG-G4