Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 781636 times) previous topic - next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2490
Super, otkupni iznos :)

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2491

Pa da pogledamo kako stoje stvari kod naših susjeda u BiH; javio mi se kolega iz Mostara:

"aaa kakva je ovo zajebancija sa 4,5 kn ,,, postarine ,,,, ? Pa u nas je to 4,5KM-pa i više ,,mislim , ovisno od veličine -težine paketa . I sve OK i bitno samo da se carina ne plati . Mi smo toga nadobivali u zadnji 3 g ,,vagon . Carina se uglavnom svodila na " kava "" plačanje i to na HT Mostar ali smo skontali da BiH pošta ne naplačiva nikako carine čim vide "igračke " modelarske pa sad idemo na neku adresu na ljevoj obali --dje je nadležna BiH pošta [16:52:33]********: Inače mislim da je ova poštarina sasvim nozmalna jer free ship je free do granice drzave ,,,a dalje unutar drzave ,,ista oče svoju postarinu ,,,,,,, misli da je tako ,,,"

Malo sam istraživao po HK i BG-u koja je to poštarina "Small Packet" gdje nam mogu naplatiti 4,5, akoja je puna poštarina gdje nebi trebali. Ispada da je razlika oko 1,3 $ (dobiješ onda i tracking). Kako je 1,3$ negdje oko 9 kuna, ispada da se više isplati naručiti sa opcijom "Small Packet" i onda našima doplatiti 4,5 kuna, nego li platiti 1,3$ i izbječi 4,5 kn !
Paradoksalno!


Damir

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2492
Slazem se s Diogenom u potpunosti sto se tice postara,oni su ti koji zaista rade,ali kao sto je vec neko rekao da bar tih 4,5 kune ide postaru,to ce na kraju zavrsiti u dzepu onoga kojemu zaista ne treba i zato se bunim!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2493
Došla bijela kovertica....treba računčić....

E, sada pitanje za znalce: u momentu naručivanja je bilo ispod 160 kuna, no $ je poskočio u medjuvremenu i sada je preko 160 kn?

Imam nekako dojam da će rješenje situacije biti "ne u moju korist" ?
Damir

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2494
Nema veze to. Posaljite direktno izvod sa paypala da se vidi kolko je placeno. Meni je to uvijek prolazilo tako, bez obzira ako se cijena mijenjala u medjuvremenu.

Iako se s njima nikad nezna :)


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2496
Ekipa hvala na savjetima: na kraju 13 kuna za pismo, a vrijednost je procjenjena na 157. kuna pa nema PDV.

Stativa  :D !
Damir

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2497
Ljudi ako će netko naručivat preko hobbykinga iz europskog skladišta a iz zagreba ste neka se javi pa možemo podijelit troškove dostave :D

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2498
Samo da se "pohvalim" kako sam prošao sa Banggood-om:
9.8. kupio/naručio Immersion 600mw 5.8GHz VTX sa Racebandom koji je naravno bio na stanju, sve uredno.
30.8. kad sam več kontao da bi uskoro mogao doći dolazi mi mail od njih da je item na backorderu i da ako želim mogu čekati u nedogled ili mogu tražiti refund, pa budući da mi sad več lagano treba odlučio sam uzeti refund i kupiti tu kod nas u EU po bilokakvoj večoj cijeni.
Dakle zatražio sam refund i otvorio chat konzolu i zatražio da taj refund bude odmah tako da mogu uzimat dalje, i sad operater mene optužuje kako sam ja otkazao narudžbu a ja optužujem njih kako je moguče da mi nisu prije javili nego tek nakon 21 dana da uopće ni nemaju to a bilo je kada sam kliknuo, uglavnom u naj boljoj varijanti povrat ću ćekati 2 tjedna. Mislim da je to to, s njima sam završio za sva vremena.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2499
Vjerojatno si naletio na agenta specijalca, do sada reklamacije kod njih uredno prolazile uz standardno natezanje, ali nista sto vec nisam prosao na ebayu i ostalim shopovima.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2500
Počele su na carini zapinjati i EU pošiljke.
Dvojica kolega dobili pismo sa carine, naručili sa Banggood EU skladišta.
Info da se ne iznenadite.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2501
Počele su na carini zapinjati i EU pošiljke.
Dvojica kolega dobili pismo sa carine, naručili sa Banggood EU skladišta.
Info da se ne iznenadite.


Kaj nije to ona fora ko Gearbest - imaju skladiste neocarinjene robe u Europi...?

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2502
Nije. Bile bi iste cijene kao i na kineskom skladištu u tom slučaju. Tu je skuplje baš zbog carine u EU državi u kojoj je skladište.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2503
Meni su naplatili pdv sa EU banggood.com njihovo objašnjenje je da je to trgovina koja ne naplaćuje porez zemlje u kojoj se nalati vec da je to samo skladište koje radi prodaju,  te da tražim od njih potvrdu o plaćenom porezu pa ce mi nasi napraviti povrat novaca

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak