Skip to main content

Topic: Prvo spajanje (Read 2089 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvo spajanje

Skupio sam napokon sve djelove za jedan model. Ima samo dva kanal, brzinu motora i kormilo. Uspio sam povezati frsky modul s d8r-ii prijemnikom i čak sam uspio osposobiti servo koji pokreće kormilo ali nikako da dobijem motor. On se svakih par sekundi mrda ljevo desno i iz ESC-a se čuju beepovi (dok se motor mrda).

Moram napomenuti da je baterija stara i neisprobana. Dobio sam nove baterije ali ne pase konektor tako da nista od toga. Također, iz Kine mi nije stigao strujni adapter za moj punja Accucel 6. Imam jedan punjač od 9V i 4A, ali koliko znam taj ne odgovara Acucel punjaču.

Pomagajte  :)

EDIT: Uspio sam. Trebalo je kalibraciju izvršiti.

Odg: Prvo spajanje

Reply #1
Skupio sam napokon sve djelove za jedan model. A model je .. avion, autić, brodić  ? Ima samo dva kanal, brzinu motora i kormilo.Avion nemreš letjet na 2 kanala.. nemoj ni pokušavat Uspio sam povezati frsky modul s d8r-ii prijemnikom i čak sam uspio osposobiti servo koji pokreće kormilo ali nikako da dobijem motor. On se svakih par sekundi mrda ljevo desno i iz ESC-a se čuju beepovi (dok se motor mrda).

Moram napomenuti da je baterija stara i neisprobana.  :D :D :D :D :D Dobio sam nove baterije ali ne pase konektor tako da nista od toga. Također, iz Kine mi nije stigao strujni adapter za moj punja Accucel 6. Imam jedan punjač od 9V i 4A, ali koliko znam taj ne odgovara Acucel punjaču.

Pomagajte  :)

EDIT: Uspio sam. Trebalo je kalibraciju izvršiti.

A da se Ti stari moj malko uputiš u aviomodelarstvo prije nego pokušavaš išta ? Na ovom forumu imaš sjajnih postova za početak priče...
recimo: http://www.flyfreak.net/pocetnici/modelarstvo-letenje-sa-nogama-na-zemlji