Skip to main content

Topic: dlg 1m helf (Read 14940 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dlg 1m helf

Eto krenuli kum ija s novim projektom helf dlg 1m 8)

Odg: dlg 1m helf

Reply #1
Bravo, napokon se dela! :) Ajde taman to lepo pošmirglajte dok mi prođe noga pa da probam malo :)


Pošto trup i kederica? :P

Odg: dlg 1m helf

Reply #2
Zgodni su oni kalupi za pod. Od čega su pravljeni? Mata i poliester?

Odg: dlg 1m helf

Reply #3
trup jos nije gotov,biti ce kombinacija karbon kevlar,ovaj na fotki je radjen na 3d printeru.prvo se mora istestirati,a onda u prodaju.naravno da bus ga probal,samo se oporavi od extremnog nogometa,ja sam prestao ici na nogac bas zbog toga kaj se i tebi desilo 8)

Odg: dlg 1m helf

Reply #4
epoxi, malo karbona,malo stakla 160 gr itd


Odg: dlg 1m helf

Reply #6
Kaj bu krilo? Pozitiva ili negativa?


Budete cijev motali sami?
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: dlg 1m helf

Reply #7
Ovako na prvi pogled... cure mi sline.. :P
Puno sreće u uspjeha u vječnoj borbi sa težinom !
Damir

Odg: dlg 1m helf

Reply #8
za sada imamo dvije kombinacije krila ,konstrukcija i stirodur s 18 gr stakla pod vakumom,a naj vjerovatnije u buducnosti i kalup 8)

Odg: dlg 1m helf

Reply #9
:) super.


Zaboravi 18g - pretanko tkanje, prevelike rupe, troši previše smole.


Upravo imam par probnih komada pod vakumom (tj. pokušavam jer još uvijek nemam pravu pumpu), 18,25,48 g staklo ima potpuno jednako vlakno samo je razlika u gustoći tkanja. Na kraju je 48g najlakše jer treba najmanje smole. Ili još najbolje a nije ni jako skupo 38g aramid.



if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }



Odg: dlg 1m helf

Reply #12
Cuj ti draguljcice kaj su se poceli otkrivat...cooovjece :)

Odg: dlg 1m helf

Reply #13
Bravo, prva liga.


Ova j.... karbonska vlakna idu svugdje samo ne gdje hoćeš, ali i to bum nekak usavršil.


Slijedeći diser bu složen i zapet na okviru pa bu valjda ljepši. Do sad sam toliko materijala hitil u smeće mogel sam kupiti gotovu joticu.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: dlg 1m helf

Reply #14
nisam pofotkao krilo pa vam nemrem pokazati povrsinu  krila,jako je bitna folija s kojom se vakumira,meni su sva stakla ispod 200gr pre njezna , kad primim komadic odmah ga razdrapam,kroz misli mi prolete ženine čarape s 10 dena,dima,ili vec kak se veli 8)