Skip to main content

Topic: pomoc oko dijelova (Read 26133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #75
nisam mislio na vrtnju vijka dal je ljevi ili desni :)
evo jedna skica, pretpostavljam da tvoja osovina stoji kao ova crvena, ako je tako (a prilicno sam siguran da je) onda je prvo pomakni u horizontalan polozaj, a kasnije ka nize al ne ispod nekih 10°
ako ni tad ne bude dovoljno onda propelu izravnaj na horizontalno, a trimove stavi 10° u odnosu na horizontalu kao plava linija

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #76
meni osovina stoji nesto kao ovo plavo na slici sutra napravim trimove pa u utorak probam malo isprobavati :) hvala na ideji pa cemo da vidimo :)

evo slike kako to kod mene stoji



Odg: pomoc oko dijelova

Reply #77
pokusavam na videu skuzit dal ti prvo kad das gas digne pramac, il prvo skoci
moze biti jos jedno rjesenje a to je propeler s vecim lift efektom da ti malo podigne krmu, cini mi se kao da ti krma previse vuce pa da onda stvori moment koji je dovoljno velik da digne pramac. jel ti je osovina propelera nize od linije dna broda, ili je iznad, ?

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #78
nisam skuzio sliku, sad jos samo jedno pitanje, jesu li ti baterije iznad osovine illi ispred motora ?

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #79
Produži osovinu tak da ti oko 65-75% propelera bude ispod razine dna skije ili ti ga najniže točke čamca,pa onda probaj ;)
Robert

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #80
ma sovinu ne diram ni pod razno jer to znaci odpilit pola broda danas sam ugradio trimove pa cemo viti a sto se tice iskakanja to se dogodi kad opalim puni gas :)


Odg: pomoc oko dijelova

Reply #82
ako ikako mozes smesti baterije ispred motora ili tocnije ispod osovine, trenutno je centar mase iznad osi propelera i dosta nazad i visoko, i onda ta sila stvara ogroman moment koji ti zavrti camac, na tome ti nece pomoc trimovi, mislim hoce malo al bi bilo bolje kad bi rjesio uzrok.

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #83
ja sam svjesan toga ali postoji problem sto je motor u prednjem dijelu otvona na brodu a baterija po sredini nazalost nemam opcija da to dvoje okrenem ja sam u provu doslovce ubacio 0.5kg mase izjednacim bateriju nazalost on se ponasao dosta slicno trimove sam stavio pa cu sutra isprobati i viti kako ce to funkcionirati javim se sutra posli testa

Odg: pomoc oko dijelova

Reply #84
bas me zanima dal ce oni biti dovoljni da rjese problem. jel imas jos neku elisu ? da uzmes neku koja je za hidroplane ili nes slicno a da je istog koraka kao tvoja pa da vidis s njom. da ti izdigne krmu pri naglom dodavanju gasa