Skip to main content

Topic: CARINA (Read 7774 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

CARINA

Vlada: bez carinjenja roba do tisuću, umjesto 300 kuna Putnici će od danas u osobnoj prtljazi u Hrvatsku bez carinjenja moći unijeti nekomercijalnu robu vrijednosti do tisuću, umjesto dosadašnjih 300 kuna, odlučila je vlada. Izmjenama Uredbe o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine vlada je utvrdila i da se neće cariniti roba u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Hrvatskoj ako ne prelazi vrijednost od 160 kuna. Ministar financija Ivan Šuker objasnio je da će takve izmjene carinike rasteretiti suvišnog administriranja, a carinu učiniti efikasnijom. 
 
 
lp
 
Toni

Odg: CARINA

Reply #1
e to sam i ja upravo procitao na 24 sata, e sad me zanima jel isto tako kad i narucujes iz Hobby Kinga preko carine vise nije 300 nego 1000 to jos jedino nznm.
T rex 500e
Syma X5c
Baja 5b ss

Odg: CARINA

Reply #2
lijepo piše...
 
Uredbe o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine vlada je utvrdila i da se neće cariniti roba u pošiljkama koje se iz inozemstva izravno šalju primateljima u Hrvatskoj ako ne prelazi vrijednost od 160 kuna.
 
lp
 
TOni

Odg: CARINA

Reply #3
sve je to otimacina od malih ljudi da bi oni mogli krasti sto vise.
posto su hrvati vrlo pametan narod i uci iz svoje povjesti da bi im bolje bilo u buducnosti,tako pamte godinu 1573 kad je jedan hrabri hrvat digao glas protiv pljacke i franje tahija.na zalost zna se kako je zavrsio.smrtno uplasen hrvatski covjek( ni hrvatska zena nije izuzetak ) ne zeli ponoviti gresku,da opet ne bi bio primjereno kaznjen,ne samo da suti,nego pocinje stovati razne kopije tahija,koji ga pljackaju deseterostruko vise od orginala franje tahija.to je doslo do te granice da neki u tome vec uzivaju.ne mogu se sad sjetiti kako se zove covjek koji uziva u boli.ali ko voli nek izvoli.
mislim da bi trebali osnovati neki mirni posvijed pred carinom na hrvatskoj posti,u isto vrijme u svim gradovima.
ali se bojim da nema vise hrabrost za bilo kakav otpor. :'(

Odg: CARINA

Reply #4
sve je to otimacina od malih ljudi da bi oni mogli krasti sto vise.
posto su hrvati vrlo pametan narod i uci iz svoje povjesti da bi im bolje bilo u buducnosti,tako pamte godinu 1573 kad je jedan hrabri hrvat digao glas protiv pljacke i franje tahija.na zalost zna se kako je zavrsio.smrtno uplasen hrvatski covjek( ni hrvatska zena nije izuzetak ) ne zeli ponoviti gresku,da opet ne bi bio primjereno kaznjen,ne samo da suti,nego pocinje stovati razne kopije tahija,koji ga pljackaju deseterostruko vise od orginala franje tahija.to je doslo do te granice da neki u tome vec uzivaju.ne mogu se sad sjetiti kako se zove covjek koji uziva u boli.ali ko voli nek izvoli.
mislim da bi trebali osnovati neki mirni posvijed pred carinom na hrvatskoj posti,u isto vrijme u svim gradovima.
ali se bojim da nema vise hrabrost za bilo kakav otpor. :'(

istina kolega....

više bi se skupilo ljudi da ih pozoveš na pivu nego na prosvjed...
obicno se suzdržim od dodatnih komentara pa tako budem i sada... jer navek ima onih koji samo cekaju neki politicki komentar
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: CARINA

Reply #5
Pozdrav Hsaraga! u pravu si puno toga bi trebalo napraviti jer "oni" gore su se previše osilili i žive na račun malog čovjeka kojem sve više toga nameću..Važno im je jedino da su na vlasti i da su im puni đepovi .. Ja nisam zbog ovoga danas bio u ratu i podržavam te u potpunosti ... poskupljuje plin a s njim i sve ostalo- upravo bilo na rtl vjestima ...vrijeme sazrijeva da hrvatski narod nešto poduzme!!!! 
 Marijo neboj se komentirati , demokratska smo država i može svatko reći svoje mišljenje bez posljedica..Primjera ima svakodnevno no hrabrih je malo...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: CARINA

Reply #6
Pozdrav Hsaraga! u pravu si puno toga bi trebalo napraviti jer "oni" gore su se previše osilili i žive na račun malog čovjeka kojem sve više toga nameću..Važno im je jedino da su na vlasti i da su im puni đepovi .. Ja nisam zbog ovoga danas bio u ratu i podržavam te u potpunosti ... poskupljuje plin a s njim i sve ostalo- upravo bilo na rtl vjestima ...vrijeme sazrijeva da hrvatski narod nešto poduzme!!!! 
 Marijo neboj se komentirati , demokratska smo država i može svatko reći svoje mišljenje bez posljedica..Primjera ima svakodnevno no hrabrih je malo...

zaboravi..... da je narod sazrijeo za nešto...osim za nebitne stvari,....

glavni primjer su prosvjedi protiv onog poreza kad se skupilo na trgu B.J.J 100 ljudi...

ali kad sam htio subotu sa djetetom u cirkus tamo je bilo 2000 prosvjednika protiv životinja u cirkusu....
nabrijani kao da je 1991.....

da ne dobim po piksi pokupim se doma a i cirkus skupi stvari i ode drugi dan....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: CARINA

Reply #7
Nažalost u pravu si jer ipak naše šire narodne mase su i onako naučile da ih gaze i tako će još dugo biti... A uostalom nije ovaj forum za takve priće pa ostavimo "politiku" onima koji i onako samo od nje i znaju živjeti jer svih ovih godina ništa drugo i nisu radili a opet su uživali ono što obićni smrtnici neće nikad.. I da završim; MI MODELARI IPAK ZNAMO I MOŽEMO UŽIVATI U ONOME ŠTO ZNAMO -UZETI STANICU, MODELE I POBJEĆI U SAMO NAMA ZNAN SVIJET GDJE NEMA ISKVARENOSTI I POLITIKE ... i dao bog da tako zauvjek ostane
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: CARINA

Reply #8
Slažem se, znamo ono što oni nikada neće znati ... ZNAMO ŽIVJETI bez straha.

Odg: CARINA

Reply #9
yea......

blagdani su pred nama ..... meni se vratila radna energija i punom parom krpam i pripremam makine za novu sezonu....

j....o politku ..... a i sa carinom nemam problema .... kad treba platim i bok .... ljudi rade svoj posao.
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: CARINA

Reply #10
i lopovi rade svoj posao
i prevaranti rade svoj posao..........
a za politiku bi me bolio djoko da me ne doje svaki dan u tri smjene. :'( :'( :'(


Odg: CARINA

Reply #12
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odg: CARINA

Reply #13
ja niš ne kužim
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: CARINA

Reply #14
pa kak se cita na engleskom CARINA? ;D
i to ti je carina.