Skip to main content

Topic: Petarde na RC modelu (Read 8941 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Petarde na RC modelu

ima tko funkcionalno a jeftino rješenje za RC aktivirati petardu?


napravio sam ovo,
alu cijev, na kraj unutra stavio oprugu, i s vanjske strane fixirao tekućom plastikom,
na jednom dijelu sam napravio otvor da se može pet. pridržati prstom ugurana do kraja,
dok se servo zatvara, da se ne aktivira prilikom toga...
kada se servo pomakne, podloga struže po glavi, u teoriji ju zapali, i ujedno oslobodi put da se izbaci pet. van...

http://www.youtube.com/watch?v=XROAPAeq76Q


no nažalost, nije proradilo,
mijenjao sam udaljenost od serva, da povećam brzinu trenja,
mijenjao napetost opruge - pritisak na podlogu,
mijenjao podlogu od one sa šibica u brus papir, fini, grubi....

imam par el. fitilja za vikend, već sam složio i rc igniter... radi, za nuždu bu poslužilo... no nije to to.
lakše bi ih bilo samo ubacivati u utore i da ispadaju kada treba aktivirane van :)

ovako sam složio el fitilje pred 2 god:
Electric firework fuse
ali komplicira pošto je potrošno i treba prilagoditi svaku petardu tome... napraviti da visi na nekom fitilju, i padne,
ne bi bilo dobro da ostane na modelu  :D

Petarde na RC modelu

Reply #1
Hahaha nice! Fora izazov! Imam par ideja ali moram probat... To se spremas za blagdane?
To ce ic na multija?

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #2
na X8 sam mislio primarno, za long range  :)

ali na multiju bi testirao kak radi, zato što mogu brže poletit, probat na nekoj visini, pa sletit i reload...

sretno i javi jel tebi uspjelo i kako :)

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #3
Spremate Novogodišnji vatromet  ;D ;D ;D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #4
Biloi bi super kad bi nekaj skemijal da izbacujes rakete iz zraka pa da vidis zimskih radosti, tu ti netreba sustav za izbacivanje jedino kako ju zapaliti i izbjeci da da raketa ne zapali nesto na quadu

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #5
ma imaš pun net filmića s raketama i slično... fontane, bengalke itd...
ali petarda mi se činila čistom po model pošto nema masivnog izbacivanja čađi kod aktiviranja...
ne bi to zapalilo quad ili avion, ali bi trebalo čistit svako malo...


Petarde na RC modelu

Reply #7
Ja sam vec davno razmisljao kak sloziti da grune kad padne. Poprilicno straight forward... Kaj ti nebi to bilo veca fora na X8?

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #8
I ja sam davno razmisljao o tome i slozio nesto,vise je nalikovalo tromblonu nego raketi a onda mi je neko na forumu napisao da je to najgluplji nacin za unistiti model i ja odustao od eksperimenta.

Petarde na RC modelu

Reply #9
Ma daj, ne siri negativne vibre, malo vatrometa na pametan nacin mora bit zabavno! Evo ja slozim iduci tjedan moje ideje pa javim kak su uspjele. Pa ih kacimo na X8 od Tomislava da ne riskiram svojeg Zagija... :p

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #10
Nije mi bila namjera siriti negativno,samo  pucaj,i meni se to svidja.

Petarde na RC modelu

Reply #11
Ma zezam se. Znam ja da nije najpametnija ideja ali kad tako veseli ta vatra... Budi klinca u nama...

Petarde na RC modelu

Reply #12
Korak 1 zbavljen, petarde kupljene.

Odg: Petarde na RC modelu

Reply #13
Dečkiii...
Kaj vas hiće??? >:
 :D :D :D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Petarde na RC modelu

Reply #14
:)