Skip to main content

Topic: Corona 2,4 DSSS V2 (Read 2387 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Corona 2,4 DSSS V2

http://hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7380&Product_Name=Corona_2.4Ghz_JR_Module_&_Rx_(V2_DSSS)
 
Ovo sam naručio.
Vidio sam da to Diogenu radi ko urica pa sam naručio i sebi, da vidim postoji li sveti gral modelarstva. Jeftino se opremiti i dobro letjeti   ;D
 
Ako još netko ima iskustva ili je negdje pročitao nešto dobro ili loše o tom modulu i prijemnicima slobodno nek napiše ovdje.
 
Do sad sa 2,4 nikad nisam imao problema. Jedna Futaba, Dvije Spektrum DX7 i JR 9303 sa spektrumovim modulom.
 
Sve je radilo savršeno. Vidjet ćemo kak se bude ovo pokazalo.
 
Modul ide na Stanicu JR X-3810
 
 

Odg: Corona 2,4 V2 DSSS

Reply #1
Obzirom da već dva mjeseca čačkam sa Corona 2,4 DSSS (V2), mogu odgovoriti Zac-u....
Kod Corone uvijek ista priča: hrpa modela i modula izleti na tržište, pa onda čitaj po grupsima i forumima kaj valja, a kaj je pušiona. Ispada da im je DSSS V1 loš i da je FHSS nepopularan, a onda su izbacili DSSS V2 i stvari sada izgledaju bolje.

Nabavio sam 4 razna prijemnika i dva različita modula, neki su mi još na putu, isprobao nekoliko varijanti i modela.
Što je loše? Pa ništa posebno, Corona je 'low end' brend i nije nikakva šminka; postoji tvrdnja da se DIY modul pregrijava, što je točno ako je napajate sa 8-12 V (stanice Futaba, Graupner...), ako imate MPX koji dela od 7-8 V, modul je jedva mlak.

Što je posebno dobro? Pa opet ništa posebno, moduli se jednostavno bindaju sa prijemnicima, postoji podesiv 'fail safe' (što je bolje nego li kod Assan-a), nikada nisam imao problema u korištenju.

Da li sam primijetio nešto posebno kaj bi podijelio sa drugima? Da !
-Prvo, glupost je priča na RCG-u o problemu bindanja više prijemnika na jedan modul ! Svaki se binda zasebno i za pokus sam uključio oba modela i stanicu i uredno su oba reagirala na komande !
Prema tome, veza je jednosmjerna i može vam se (kao i meni) desiti da startate model sa krivim programom (mislim da se to kod Spektruma nebu desilo !  ;)  )
-Proveo sam rigorozne range-testove i rezultati su OK, failsafe je dobar!
-Potrošnja hacknute stanice (isključen RF modul) je oko 40% manja, posebno veseli!
-Modul u blizini wlan routera neznatno smanuje bandwith (vidi se na ping-u i u stumbleru), no to je toliko malo da bi rekao - ispod 1 %, što je i normalno jer DSSS uređaji 'strani' DSSS uređaj vide samo kao šum.

Nadam se da sam bio jasan, ako treba pitajte, forum radi....

Damir