Skip to main content

Topic: Molim pomoć Spiner Adapter (Read 1564 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Molim pomoć Spiner Adapter

Molim hitnu pomoć trebam naručiti u HK spiner i adapter za spiner motor je ovaj

Turnigy D3548/6 790KV Brushless Outrunner Motor

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18236__Turnigy_D3548_6_790KV_Brushless_Outrunner_Motor.html

Prop je ovaj
TGS Sport 11x10E Precision propeller
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=7959

Trebao bi zaključiti narudžbu a volio bi da mi dođe sve odjednom da ne plačam shiping vise puta

hvala unaprijed

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Molim pomoć Spiner Adapter

Reply #1
spinner kupuješ prema promjeru shafta i promjeru "nosa" aviona. Koliko velik nos ima charter?

Odg: Molim pomoć Spiner Adapter

Reply #2
Koliko vidim motor ima osovinu od 5mm. TGS ima adaptere (mali plastični umetci) za razne promjere osovine.

Treba ti prop adapter 8x5 (5mm rupa prema motoru i 8 mm osovina prema propeleru).

Ima i 5x6 mm adaptera ali nisu dobri - premalo "mesa".

Npr adapter:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8891__Prop_adapter_w_Steel_Nut_M8x5mm_shaft_Grub_Screw_Type_.html

Ali site kaže da su svi 5mm "backorder". Ak ti je frka javi imam viška.


Spiner uzmeš promjera prema trupu modela. Osim ak baš ne tražiš neko aluminijsko čudo - onda treba paziti na rupu u spineru - ili doma vrlo točno (koncentrično) bušiti.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Molim pomoć Spiner Adapter

Reply #3
Hvala na odgovorima
Imal sam u glavi izgled ali nisam bio siguran za adapter da je to
Da li svi spineri imaju m8 navoj na sebi jer baš takve stvari nisam vidio u specifikacijama ili se pričvrščuju drugačije ovo mi je prvi model s spinerom pa pitam

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Molim pomoć Spiner Adapter

Reply #4
Hvala na odgovorima
Imal sam u glavi izgled ali nisam bio siguran za adapter da je to
Da li svi spineri imaju m8 navoj na sebi jer baš takve stvari nisam vidio u specifikacijama ili se pričvrščuju drugačije ovo mi je prvi model s spinerom pa pitam

lp

Bog,
Imas spinere koji se stezu imbus vidom na osovinu (na koju moras zavidat adapter za taj spiner) ili imas spinner koji se sa dvije vide zavida za plocu izad propa, uglavnom moras uvijek gledat da ti je spinner za odredenu debljinu osovine

pozdrav
mos mislit

Odg: Molim pomoć Spiner Adapter

Reply #5
uh pardon, ne znam zasto sam mislio da pricamo o nitro motoru
mos mislit

 

Odg: Molim pomoć Spiner Adapter

Reply #6
Zato što si dušom i srcem u NITRO motorima..... :D
Oš se javit na 6 Ohma?
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes