Skip to main content

Topic: gdje pronaci neodinamijske magnete? (Read 6629 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gdje pronaci neodinamijske magnete?

a da nije trgovina  ;D !



Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #3
Kolko velike i kolko "jake"?

Ja kupio 25 komada onih malih sa Ebaya za valjda 10$ sa postarinom.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #4
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #5
Ma bolje novi brushless jer su u starom oslabljeni  :D

  4,5$  100pcs
 

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #6
Kolko velike i kolko "jake"?

Ja kupio 25 komada onih malih sa Ebaya za valjda 10$ sa postarinom.

A ja u Artasu 10kom za 27kn sa postarinom...
Bio je malo problem kod njih kupiti, no dobro srocen mail i ljudi poslali u odkupnom pismu.


...

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #7
ako hoce da uradi motor, od okruglih magneta (diskova) nema koristi.
Trebaju mu pravougaoni magneti cije su stranice oko 5mm. Konkretno ja sam narucio, preko kolege, iz predlozene radnje, 5x5x1 mm. I prema mjerenjima ima da budu "taman". A vec sam primjetio jos jedan
stator koji mi se smjesi, ali ce mi za njega trebati 5x8x1 ili 5x8x1,2, ali o tom po tom.


Ako mu trebaju za "canopy" ili nesto slicno, nadji nekog zaludjenika kompjuterima, od njega pribavi crknut CDROM drajv, razvali ga, i u sklopu sociva za laser imas dva veoma jaka magneta, obcno su cetvrtasti, dimenzija oko 4x6x2,5mm.



Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #8
pa cekajte ljudi, čovijek nije ni odgovorio za šta mu treba a vi vec razglabate o pravljenju elektromotora, možda mu treba za nešto drugo, možda za paljenje motora na magnet ili nešta slično... sačekajmo njegov odgovor ;D ;D ;D 8)

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #9
 ??? vidim da ima puno postova  :) hvala!posto cu raditi podmornicu trebali bi mi za magnetsku getribu ali ako ne uspijem nac dovoljno magneta ipak cu ja uroniti cijeli brusshles u more pa neka vrti na mokro  ;D

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #10
??? vidim da ima puno postova  :) hvala!posto cu raditi podmornicu trebali bi mi za magnetsku getribu ali ako ne uspijem nac dovoljno magneta ipak cu ja uroniti cijeli brusshles u more pa neka vrti na mokro  ;D
To obično i radimo kod razrađivanja brushed motora, ali sa destiliranom vodom, a ti bi trebao svoj brushless  isprati barem u običnoj vodi poslije. Ležaj će vjerojatno prodorom slane vode brzo stradati..


Usput, vidim da pitaš može li se prijemnik i predajnik spojiti žicom, jer bi vozio podmornicu?  Odgovor je tzv. gubaruov vod, jedina referenca ti je kniga o antenama od Karla Rothamela, nema je na Inernetu osim na ruskom jeziku, pa pitaj antikvarijat.Inače takvo upravljanje radi jedino na VLF području i ostvarivanje takve veze je posao za mornaričke institute, do sada ih se samo nekoliko pohvalilo da je uspjelo, pa ti preporučam da se ohaneš čorava posla.


Robbe je neko vrijeme nudio RC podmornicu, ali je bila upravljiva samo na površini vode, s time da je imala 'dinamoičko ronjenje', zapravo automat koji bi je zaronio i izronio nakon izvjesnog vremena. Stvar se nije proširila na tržištu, nije bilo uspjeha i interesa.  Zato ti još jednom iskreno preporučam, ako radiš podmornicu, neka bude samo za površinu..


Damir

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #11
u vodi ti je puno bolje izvaditi lagere iz motora i staviti mesing pikse

začudil buš se kak je voda u stanju brzo uništiti lagere, čak i slatka voda, sprobaval sam u kadi neke gluposti prije  :) 
ovi moji su očito bili neki jako loši, motor je bil jeftilen iz kine, i nakon otprilike 1 sat gnjurenja i isprobavanja raznih elisa, lageri su bili totalka zašrotani....

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #12
Diogen, a danasnji 2,4 sistemi?
S obzirom da nesmetaju prepreke kao sto su zidovi,
 nebi li funkcioniralo i pod vodom ,do neke dubine?

...

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #13
Diogen, a danasnji 2,4 sistemi?
S obzirom da nesmetaju prepreke kao sto su zidovi,
 nebi li funkcioniralo i pod vodom ,do neke dubine?
...
Upravo suprotno, 2,4 je vrlo osjetljiv na prepreke, to mu je jedina prava zamjerka. 
Usput, ako riješiš problem RC upravljanja podmornicom čekaju te vrlo ozbiljni problemi: kako mehanički riješiti zaronjavanje i izron? Upumpavanje vode ili komprimirani zrak, brtvljenje, semerinzi, problem održavanja konstantne dubine (ako krene po zlu..ide do dna). Za vrijeme zarona vožnja je nestabilna, promijeni li se težište, cijeli se model izvrne 'na leđa' kao kornjača, na površini upravljaš kormilom smjera i potiskom elise, no kod zarona trebaju ti hidroplani, neka vrsta horizontalca za podmornicu, zatim uzdužni nagib, da nebi npr. izronio krmom i tako ostao sa elisom u zraku.  Izrada funkcionalnog modela podmornice možda je zadatak za grupu stručnjaka i to sa nekoliko područja, za modelara mislim da je tjeranje maka na konac i gubitak vremena.
Damir

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #14
iskreno, moja prva ljubav upravo su podmornice... sve bih lagano rijesio DA signal oce kroz vodu.   probo u kadi, 2,4 upakiro sa svim i potopio.  vec na 15cm koma - i to kad se mices od kade sa pol metra na metar vise nema kontrole...

preboli ... ili napravi jednu za sebe samog.  jucer sam gledao one konjske brushllese od 6000w i to... samo trebas elektranu pod guzicom i pici nutra.

salim se ... ali nije da ne bi da sam bolesno bogat