Skip to main content

Topic: gdje pronaci neodinamijske magnete? (Read 6628 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #15
Neće 2,4 funkcionirati u vodi zato jer su to približne frekve i dolazi do prekida signala.
 
Stavi model 50m od sebe i sve će raditi, okreni se leđima modelu da je tijelo između stanice i modela i gubiš signal.
Zato jer u tjelu ima puno vode.
 
2,4 ne može kroz vodu.

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #16
Antena na plutaču, koaks od plutače do prijemnika. Tako vidiš gdje je. AM bolje nego FM, 27MHz se koristilo za brodove.
Podmornica malo lakša od svoje istisnine tako da u slučaju prazne baterije ispliva.
Zaron samo u vožnji preko hidroplana.
Održavanje dubine - ne može biti jednostavno - davač tlaka + PID regulator + servo driver?
Možda ronjenje u akvariju ili bazenu sa staklenom stranicom da vidiš na kojoj je dubini?
Prekomplicirano.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #17
ili staviš antenu u periskop, i zaranjaš do max dubine da perisop bude uvijek vidljiv...
tak i tak nema smisla dublje, jer ne vidiš model...

a ostalo sa uronom i izronom mislim također da ti je prekomplicirano za izvesti, osim ak ne misliš uložit jako puno... novaca i vremena....

prijedlog.....
ako se misliš upuštat u izgradnju, napravi podmornicu, koja bude imala 2 funkcije razdvojene...
znaći napravi model, koji u sebi ima prostor, komoru, koju ovisno do koje mjere napuniš vodom, model zaranja, to možeš raditi pomoću serva, ali pražnjenje te iste komore radi ručno....

natovari model, da kad su komora ili komore napunjene vodom, tak da u biti pluta ispod površine, tolko da da se vidi samo vrh tornja i antena....

kad isprazniš komore sa vodom ručno, tak da izvadiš model i izliješ vodu van, imaš brod.... koji opet u tijeku plovidbe može zaroniti po želji...

držala me neko vrijeme ideja o podmornici, pa evo, kam me razmišljanje dovelo....

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #18
malo sam razmišljal, niti nebi bil neki problem složiti uron i izron.....podmornice....

uz uvjet da je max. uron kak je nacrtano na slici....


podmornica bi u sebi trebala imati komoru za vodu, koja bi se punila otvaranjem vratašca na dnu podmornice....
na vrhu komore za vodu je odušak za zrak, koji ide kroz toranj i služi za izlazak zraka.... promjer bi trebal biti dovoljan da se komora napuni u razumnom vremenu.... da se ne stvara preveliki pritisak kod punjenja komore ili vakum, kod pražnjenja...


u komori bi se nalazila pumpa za vodu, koja ispumpava vodu prema dolje, opet ovisno o jačini pumpe ovisi izron podmornice...
pošto pumpa ispumpava vodu, zrak ulazi kroz cijev na kupoli podmornice i ispunjava komoru i tako podmornica izranja...


a ono, mislim da je zgodna ideja, ako se netko misli upuštati u gradnju podmornice, jer je relativno lagano i jeftino izvedivo, uz uvjet da maximalni zaron nije ispod razine nacrtane na slici....

nije ko prava, ali mislim da bi za model bilo dovoljno realno

također, trebalo bi voditi računa o težištu podmornice, jer onaj dio koji nije ničim ispunjen na slici, bi sadržavao elektroniku i zrak.....
pa bi trebalo pri dnu podmornice, oko pumpe staviti olova, da se postigne odgovarajuća plovnost i spriječi nestabilnost prilikom uranjanja i izranjanja...


Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #19
uron izron nije nikakav problem.posto pri zaronu podmornice nece doci do promjene volumena jel ce bit kruta,tako jon se i plovnost nece mijenjati.i onda je dovoljno lijepo nastelovat da je neutralna i dalje se moze izranjat uranjat na snagu motora.inace podmornicu sam mislio napravit is poslovnih potreba,trazit jastoge na vecim dubinama,inace sam ronioc,tako da sam sa ronjenjem ogranicen do jednu 40m sve dublje se ne isplati ic radi jastoga,s obzirom da se tezina urona visestruko povecava!razmisljao sam i da sve funkcije provedem kroz nekoliko zica tako da skroz izbacim fm signal,ali onda je problem jel moram i prijemnik izbacit :-\ ....

Odg: gdje pronaci neodinamijske magnete?

Reply #20
aha, pa tebi onda ne treba model podmornice, tebi treba ronilica  :)

malo bu ti problem riješiti upravljanje preko tak duge žice