Skip to main content

Topic: SUPER range-test 7,5 km (Read 4086 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SUPER range-test 7,5 km

..točnije 7547 metara prema GooglEarthu izmedju ovih točaka:

45° 49' 25,42'' N    15° 58' 52,53''  E
i
45° 52' 56,43'' N    15° 55' 55,06''  E

Slobodan dan i malo rekreacije na snijegu upotpunio sam ponjevši stanicu.. sa druge strane bio je Joža u jednom parku i veli da su servači glatko pratili palicu i bez trzanja, LED je svijetlio - znači signal lock OK.

Ako uzmemo da je sa moje strane stanica bila MPX Cockpit Sx, a sa Jožine strane prijemnik Corona sint double-conversion 6 kanala 35 Mhz (RP6D1) i dva HXT 500 zaključak je slijedeći:

Svi vi kaj baljezgate da vam je model opal 'zbog smetnji' naučite se RC-pilotiranju  i pravilno postavite RC setup!

Toliko o mogućnostima jeftinih prijemnika..

Damir


Odg: SUPER range-test 7,5 km

Reply #2
Jesi probao coronu 2,4 koji je domet?
Probao sam samo 'pješice' do granice vidljivosti modela,  cca 400 metara i radilo je,dalje mi se nije dalo hodati, pa ne znam točno limit.
Ovakav test na više kilometara , dakle do horizinta bez prepreka nadam se provesi ćim uhvatim malo vremena.
Svekoliko modelarsko pučanstvo biti će obaviješteno što sam izmajstorirao s tim.. :D .
Damir

Odg: SUPER range-test 7,5 km

Reply #3
nismo li to trebali odradi od tebe pa do kanala ?
 
nestrpljiv si mi malo ....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: SUPER range-test 7,5 km

Reply #4
nismo li to trebali odradi od tebe pa do kanala ?
 nestrpljiv si mi malo ....


Od mene do Kanala nebu išlo, ja sam na cca 185 m/nv, i ima previše prepreka, a plan je da radim sa iste točke kao i danas. Biti će još iznenađenja i ugodnih i neugodnih.. ne šalim se!
Damir

Odg: SUPER range-test 7,5 km

Reply #5
Ja ne vjerujem jer nije dokumentirano .....   ;D . Osim toga nisi osnovao povjerenstvo za praćenje,snimanje i degustaciju signala niti si dao naziv dotičnoj akciji što u nama budi veliku sumnju i nepovjerenje. Tu se razbacuješ nekim apstraktnim ciframa  ( 15° 58' 52,53''  E ) ??? i vrijeme je da te upitamo ... KOLIKO JE SATI GOSPODINE DIOGEN.