Skip to main content

Topic: Problem s prijemnikom (Read 8609 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #15
Prvo treba skužiti gdje je greška.

1. probaj na 4B staviti drugi servo ( možda servo ne valja )
2. provjeri EPA na stanici ( 100% )
3. skini prop za svaki slučaj, promjeni STICK MODE u recimo 4 te provjeri dal se servo na 4B pokreće kad pokrećeš desnu palicu ( ako to radi onda je greška u stanici a ako  ne onda je greška u prijemniku )

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #16
Prvo: treba napisati koji setup je u pitanju, model letjelice, model stanice, a ne samo prijemnika. Ovko možemo nagađati do besvijesti.
Drugo: ako je raspored kanala i funkcija predzadan, što je kod Azijskih stanica gotovo pravilo, tada treba upotrijebiti Y-kabel za bateriju ukoliko nema napajanja putem BECa sa reglera.
Dakle, redom kolega "3xp3rt", model stanice, setup letjelice i poneka fotka ne bi škodila.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #17
Sve ti pise u prijasnjim postovima, model je Robbe Arcus(2 serva aileroni,1 ruder, 1 elevator, sve 9g), stanica je Futaba 40MHz 4EX, kao i kod svih imaju isti raspored:
1: Aileroni
2: Elevator
3: Gas
4: Ruder
5: Retrakti
6: Flapovi
Najvjerojatnije je problem prijemnik(99,9%) odnosno taj rezervni kanal (4/B) koji je kod nekih serija prijemnika imao iskljucivo funkciju napajanja, vecinom su se ti isti prijemnici koristili na raznim jedrilicama kojima nije bio neophodan ruder i umjesto gasa imale su tu spojeno flapove tako da si ih mogao regulirat;
Uostalom ako i ne radi kanal 4, nema veze, ruder ti tako i onako ne treba, barem ne na tom modelu, spoji ailerone,elevator i gas i rjesen problem



Odg: Problem s prijemnikom

Reply #20
Nisam uočio model stanice u prethodnim postovima. Ako je oznaka na prijemniku 4/B tada je riječ o kanalu koji funkcionira jednako kao i prva tri. Napajanje je zajedničko na doljnjim letvama, pa bi moglo pisati i npr. 2/B. Spoji regler na ch3, servoe na preostale kanale i sve bi trebalo raditi. Ukoliko ne radi, prijemnik ti je u kvaru i tada na njega ne treba više trošiti riječi. Nabavi novi i kreni dalje.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #21
Uh jeste brzi...nisam se ni okrenuo vec 10 odgovora, strasni ste i hvala vam svima sto ste pokusali pomoci.... ;)
Mislim da je davor upravu, ...imam ja Y kabal ali s njim spajam elerone na kanal 1.posto tako na stanici pise i ne mogu na njoj nista mjenjati...sve je odredjeno vec ...
Mogu ja poslikat sve ako treba ali mislim da je davor sve pogodio...

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #22
a dali si stavio qvarc u prijemnik.... mora biti iste frekvencije kao i u stanici....
inace bi se bar nesto micalo.... bio regler na trecem ili prvom servaci bi radili...

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #23
Kad spojim regler na 3. radi sve odlicno osim 4. kanala....... i onda kad promjenim sta god da stavim na taj 4. kanal nista ne radi...to je najkrace i najjednostavnije objasnjenje...eto.

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #24
eto najkrace je da ne koristis ruder, ne treba ti, sve bitne funkcije imas, hebes kanal 4

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #25
Znaci onda da fiksiram ruder i to je to...ok, hvala vam svima...evo postavit cu i slike pa da vidite... ;)

Odg: Problem s prijemnikom

Reply #26
Stavio sam slike, hvala svima jos jednom...