Skip to main content

Topic: flapsovi? (Read 6973 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flapsovi?

Podrav decki!
Tko mi moze pomoc malo jer me engleski muci!
odnosno tko ima model trener sa  stanicom Tower Hobbies system 3000!
Neznam nastelati flapsove mjesto dolje idu na gore a eleroni rade ok ??Gdje sam fulao??
Desni eleron mi je vezan na 1 kanal a lijevii na 6kanal !
Neznam gdje sam fulao u mix ili gdje drugdje da i kao mora stajati potenciometar u kom polozaju mozda sam tu pogrijesio.Zahvaljujem u naprije pozdrav Pinky!!

Odg: flapsovi?

Reply #1
Negdje sigurno imaš za podesiti dal će flapsovi iči u + ili - kad ukjučiš svić. Vjerojatno tamo gdje programiraš svić

Odg: flapsovi?

Reply #2
istina, ides samo +/- i rjesen problem, ako si sad isao sa otklonom u + sad idi u - ili obrnuto

Odg: flapsovi?

Reply #3
3. “FP” – FLAPERON MIXING: Flaperon mixing allows the ailerons to be used both as
ailerons and as flaps. Here, the ailerons will function like normal with the aileron stick.
And, adjusting the flap control dial (CH6) will also move the ailerons so that they function
like flaps. Note that the use of flaperon mixing means that both of the airplane’s ailerons
must be controlled by separate servos. To set the aircraft for flaperon mixing:
A. Connect the aileron servo in the right wing to receiver channel 1 (aileron), and connect the
aileron servo in the left wing to receiver channel 6 (flaps).
B. Move the ADJUST VALUES lever to find the “FP” screen. The flaperon mix will now be on.
C. The servo travels will automatically be reduced to 60% and 40%, but full servo throw will still be
achieved when the aileron stick and the flap control dial are moved to their full extremes.
D. Jump to step 7 if no other mixing is needed.To pise ali ne kuzim engleski je a providioc valja gluposti Hvala pinky

Odg: flapsovi?

Reply #4
Ovo pise prevodioc Google????
Prijevod (engleski > hrvatski)Prikaži romanizaciju3. "FP" - FLAPERON MIJEŠANJE: Flaperon miješanje omogućava ailerons koji će se koristiti i kao
ailerons kao i zakrilca. Evo, ailerons će funkcionirati kao normalan s avionsko krilce stick.
I, podešavanje okretni lepršanje kontrole (CH6) također će se premjestiti ailerons tako da funkcija
poput zaliske. Imajte na umu da korištenje flaperon miješanje znači da oba aviona ailerons
mora biti pod kontrolom posebnim servos. Da biste postavili flaperon zrakoplov za miješanje:
A. Priključite krilce servo u desno krilo na prijemnik kanal 1 (krilce), i povezati
krilce poslužitelj u lijevo krilo na prijemnik kanal 6 (zakrilca).
B. Move poluge prilagoditi VRIJEDNOSTI pronaći "FP" zaslon. Mješavina flaperon sada će biti na.
C. servo putuje automatski će biti smanjena na 60% i 40%, ali puni servo bacanje će i dalje biti
postići kad su se preselili krilce štap i biranjem lepršanje kontrolu za njihovu punu krajnosti.
D. Skoči na korak 7 ako nema drugih miješanje je potrebno.
Priložite bolji prijevod
Zahvaljujemo na vašem prijedlogu prijevoda za Google Prevoditelj.Predložite bolji prijevod:3.&quot;FP&quot; - FLAPERON MIJEŠANJE: Flaperon miješanjeomogućava ailerons koji će se koristiti i kao <br>ailerons kao izakrilca. Evo, ailerons će funkcionirati kao normalan s avionsko krilcestick. <br>I, podešavanje okretni lepršanje kontrole (CH6)također će se premjestiti ailerons tako da funkcija <br>poputzaliske. Imajte na umu da korištenje flaperon miješanje znači da obaaviona ailerons <br>mora biti pod kontrolom posebnim servos. Dabiste postavili flaperon zrakoplov za miješanje: <br>A.Priključite krilce servo u desno krilo na prijemnik kanal 1 (krilce), ipovezati <br>krilce poslužitelj u lijevo krilo na prijemnik kanal6 (zakrilca). <br>B. Move poluge prilagoditi VRIJEDNOSTI pronaći&quot;FP&quot; zaslon. Mješavina flaperon sada će biti na.<br>C. servo putuje automatski će biti smanjena na 60% i 40%, alipuni servo bacanje će i dalje biti <br>postići kad su sepreselili krilce štap i biranjem lepršanje kontrolu za njihovu punukrajnosti. <br>D. Skoči na korak 7 ako nema drugih miješanje jepotrebno.

Jezici dostupni za prijevod:

afrikaans
albanski
arapski
bjeloruski
bugarski
češki
danski
engleski
estonski[/t][/t]finski
francuski
galski
grčki
hebrejski
hindu
hrvatski
indonezijski
irskiislandski
japanski
jidiš
katalonski
Kineski
korejski
latvijski/letonski
litvanski
mađarskimakedonski
malezijski
malteški
nizozemski
norveški
njemački
perzijski
poljski
portugalskirumunjski
ruski
slovački
slovenski
srpski
svahili
španjolski
švedski
tagalogtajlandski
talijanski
turski
ukrajinski
velški
vijetnamski


Odg: flapsovi?

Reply #5
Malo sam fali sto sam pustio i ovaj prijevod no nemoojte se cuditi skleroza 77godina prosao!hi hi dobro da bar nekako funkcionira.A probat cu opet se igrati samo moram skinuti elisu da me neopali:Neznam kako se slika tu salje koju ikonu treba stisnuti bemti nikako zapamtiti ciao amici Pinky !

Odg: flapsovi?

Reply #6
meni se desilo na pocetku modelarske karijere isto to na mx 12. morao sam prestekati elerone u prijemniku i onda reversati elerone na stanici kako bi model skretao u pravu stranu.
 
za pocetak probajte zamijeniti mjesta gdje su ustekani eleroni na prijemniku.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: flapsovi?

Reply #7
Malo sam fali sto sam pustio i ovaj prijevod no nemoojte se cuditi skleroza 77godina prosao!hi hi dobro da bar nekako funkcionira.A probat cu opet se igrati samo moram skinuti elisu da me neopali:Neznam kako se slika tu salje koju ikonu treba stisnuti bemti nikako zapamtiti ciao amici Pinky !

kako skidati elisu ????
kakav motor imas ?


Odg: flapsovi?

Reply #9
gospon pinki, jeste li zamijeniti mjesta elerona na prijemniku?
struja zakon, nitro USTAV


Odg: flapsovi?

Reply #11
Nisam jos nista cackao jer moram otvoriti pakung od prijemnika on je uspuzvi i zasticen  budem probao hvala!

Odg: flapsovi?

Reply #12
Pozdrav svima!
Jucer smo Banga Leo i ja pokusavali na sve moguce nacine i okretali kanale 1na 6 i obratno ali eleroni idu gore i nece dolje pa sumljam da je u stanici stos ??Banga je napisao decki na forum u englesku mozda od tamo stigne kakov pametan prijedlog!Hi kao zamotaj u 100 kuna i baci na cestu1Pozdrav pinky22


Odg: flapsovi?

Reply #14
Nema frke Marin mi kazo sto da napravim sve je ok flapsovi sada slusaju1 nista reversno nista kabli nista samo potenciometar na sredinu odkopcati osovinice i elerone metnuti na 0  i sve je ok!A motor mogu vrtiti i na prazno nista mu nece biti ima pametni regler!Toliko
znaci OPERACIJA ELRONI ZAVRSENA ,svima hvala koji su pokusali pomoci Pozdrav Pinky 8) 8) 8) 8) 8) 8)