Skip to main content

Topic: spektrum dx5e problem (Read 2203 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spektrum dx5e problem

Pozdrav
Kupio sam stanicu spektrum dx5e, mode 1:( naravno kako sam pocetnik, dobio sam savjete da si nabavim mode2 ili da si ovog prepravim kako bi mi bilo lakse u pocetku s nekim letit, a kasnije i nabavit novu stanicu....uglavnom, to nije sad bitno:D
isao ja promijenit mode1 na mode2, otvorim, najprije zamijenim gljive, morao sam ih okrenuti za 180 jer ne bi trimeri stali od plastika, i mislim radit ce....reversam sve, i naravno sve radi osim gasa, koji stalno radi....trimam ga na najmanje i opce nemre doc da elisa stoji, stalno vrti skoro da odleti avion....mislim si nije podesen trimer (potenciometar), tj nije simetricno postalvjen pa ga na ovu stranu ne zastopa do kraja....danas sam ulovio vremena, pa sve vratio na mjesto, promijenio federe (koji vracaju na sredinu prebacio na lijevu gljivu) i prelemio zice na drugi trimer( trimeri isti svi od 12k) i opet ista stvar... tj malo bolja zato kaj mi je sad kad je palica skroz gore onda nema gasa, tj suprotno je....probam reversat, naravno opet ne mogu dobit ugasen motor kad je palica dolje...pa mi na pamet palo da onaj prvotni trimer od gasa preselim na tu drugu palicu, naravno , ista stvar.....probao sam i zamijenit + i - na trimeru, nis se ne dogodi...
i naravno tu sam stao, vise ne znam kaj napravit, probao sam sve moguce kombinacije, jednostavno ne znam vise kaj da spojim di:)
ima ko kakav prijedlog?
hvala

Odg: spektrum dx5e problem

Reply #1
jos da napises na cemu to isprobavas?? ne mora bit uopce do stanice, moguce ti regler hebe

Odg: spektrum dx5e problem

Reply #2
isprobavam na turnigy regleru, 25 A, 1300 mAh 3cell bateriji, i nekom no name brusless motoricu koji mi je dosao na modelu....
sumnjam da ima veze sa reglerom jer je sve radilo bez problema dok nisam promijenio...