Skip to main content

Topic: Long range FPV 110 km (Read 18728 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #15
Moj nije i zato sam ga prodao.
Jedva čekam da se vidimo na livadi pa da vidim koliki vam je signal za doktora znam tebe nisam još vidio ali vidjeti čemo.
Daglas ja i doktor sa rangelinkom svi imamo isti postotak signala.
Što ne pomogneš onda doktoru i daglasu da im se signal popravi ?
I pusti video a ne slike stavljati  da vidimo koliko prelše i koliko odskače i koja se konstanta signala. :)

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #16
neznam zašto ne vjeruješ na sliku , ali imam i video osd-a  od 0-5 km konstanta 100% , od 6-7 km varira 80,90-95% .

budem postavio video  tokom dana .lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #17
Znas zasto ne vijerujem zato sto svatko hvali svoje bez obzira na rezultat imao sa i ja range linku signal 60 na 8200 m

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #18
sve 5, ma nema ljutnje, bio bih sretan da s time što ti dođe dobaciš 100km, s drugim nekim modelom vjerojatno.

mene je puno ljudi pitalo s čime letim pa sam stavljao slike i info,
500mw video TX  i rangelink u low modu (200mw) do sljemena, oko 7km je bilo ,signal je bio ok, bez ispada.
ima ih oko 10 na forumu i ljudi su zadovoljni, uvijek može bolje jasno, bil os antenama , boostrima, ili boljim razmještajem komponenata,
(tko od nas leti s planine ili diže UHF 7m od tla npr, pa letuckamo par km oko nas i tu smo već nad kućama, kamoli dalje, pa morali bi se voziti sat vremena da se maknemo od civilizacije, i onda letjeti prema njima da bi bili sigurni, nemamo svi toliko vremena :) )

to je long range jer je fpv inače bio u krugu 2.4 stanice, do nekih 500m,
tako smo letili do pojave pristupačnih UHF komandi.
meni je rangelink dovoljan za maximalni domet mojih modela, nemam soka u baterijama za dalje a jedriti s nakrcanim bixlerom još nisam uspio.  :)

usporedni testovi su uvijek dobrodošli, i preko njih lakše proberemo što je best buy za neku svotu,



Odg: Long range FPV 110 km

Reply #19
Jazavac evo snimke .Ako primjetiš nisam letio po propisima jer sam cijelo vrijeme bio na 300 m mada sam po pravilu na 7 km trebao biti na minimalno 700 m .Tada bi i signal bio još bolji .

Rangelink je odličan uređaj , jeftin i pouzdan i zadovoljava 99% fpv letaća.Tvoje potrebe su drugaćije i to poštujem zato i biraš nešto drugo .

sretno i želim ti da odletiš do Zadra i natrag  ;)

Rangelink , range signal test 7 km,Storm osd
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #20
citat Jazavac

Da ne kažem na pokraj range link ne smiješ upaliti upaljač da ne ubije domet na pola.

Kaj fakat upaljač zaista smanjuje domet (vjerovatno elektronski) Zipo i plinara na kremen ne vidim kao prijetnju, ili je to preneseno značenje

Bez ljutnje samo me zanima

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #21
mene moj rangelink sa ostalim fpv komponentama(storm,racewood,) lepo ceka u kutiji da zajase mojeg novog ljubimca u hangaru X8, i ako zadovolji moju zelju letuckanja par km oko moje glave biti ce sasvim opravdan u omjeru ulozenog/ocekivanog.

ovo letenje 100km je ionako totalni extreme, i necu reci bezveze jer ko zna da se ne odlucim i ja jednog dana poletjet puno dalje od ocekivanih max maximuma 10km, no prema iskustvima nasih fpv pilota(po cijoj je preporuci i kupljen moj fpv set-fala decki na trudu i objasnjenjima+tehnikalijama) rangelink je sasvim solidna spravica. a mastati o letenju 100km daleko od sebe, s par kila u zraku, oprostite molim vas, a cemu to? kome treba? kao i svada na razini pjescanika ko ima bolji signal. wake up people...

a naravno kao i uvijek, ima bolje, ima skuplje ima ono nesto drugo. treba li nekome upravo TO, taj ce TO i kupiti. no sada degradirati kao smece provjerenu sirom svjeta fpv setup kombinaciju je ipak malo..po starom dobrom obicaju ovog foruma   8)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #22
citat Jazavac

Da ne kažem na pokraj range link ne smiješ upaliti upaljač da ne ubije domet na pola.

Kaj fakat upaljač zaista smanjuje domet (vjerovatno elektronski) Zipo i plinara na kremen ne vidim kao prijetnju, ili je to preneseno značenje

Bez ljutnje samo me zanima

lp

Marjan
to je sarkastično rečeno .
Ali da mu smeta vts smeta mu dosta.

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #23
Jazavac evo snimke .Ako primjetiš nisam letio po propisima jer sam cijelo vrijeme bio na 300 m mada sam po pravilu na 7 km trebao biti na minimalno 700 m .Tada bi i signal bio još bolji .

Rangelink je odličan uređaj , jeftin i pouzdan i zadovoljava 99% fpv letaća.Tvoje potrebe su drugaćije i to poštujem zato i biraš nešto drugo .

sretno i želim ti da odletiš do Zadra i natrag  ;)

Rangelink , range signal test 7 km,Storm osd

Super let nema šta.
Ono što meni nikako nije jasno je kako to da ti je rssi tako stabilan kada znam da  na metar od mene rssi skače sa 90 na 100% i meni i ostalima istao a tebi je ukopan?
U biti rssi divlja svima nama uvjek nikada nije miran kao kod tebe.
Ili nema pravilno očitavanje  ili nije pravilno iskalibriran pa kao ima 100 % a pitanje koliko ima.
A ja znam da na dragonu i na range linku rssi skače stalno to sam vidi


Storm OSD f/w version 1.1, trying out AHI

Ima toga još možeš i kod doktora i kod daglasa vidjeti u živo ako hočeš.
Tebi gotovo ni malo ne skače.
A ja znam kako to mogu napraviti da ne skače i da je signal 100% a i svatko tko samo malo bolje kuži u elektorniku isto zna kako .
Ja ne kažem da varaš nego kažem da je ipak jedini i pravi pokazatelja domet koji si letio jer tu nema muljanja ili radi ili ne radi.
Evo najjednostavnijeg primjera kada kalibriraš rssi kada kalibrira  full signal ljepo ga odnese 300 i tu mu kalibriraš gornju točku a ne na 1 m od modela.
Ili još bolje kalibriraš u mikro modu pa ne moraš tako daleko iči i naravno kada sve upališ da je signal stabilna na 100 % i da ne skače kada tamo nije postavi za full signal sada ču bubniti 2,8v nego 2,2 recimo i kada je sve po psu letiš i 10 km sa 100% signalom.

Eto tako da nije problem muljati ili samo krivo skalibrirati.

Ali kažem znam tko si i ne vijerujem osobno da muljaš jer po onome što te poznam sa livade si iznimno korektan i pošten čovjek.
Volio bi da letimo skupa jedan put barem.
Meni je ukf u dolasku pa kao si za možemo da letimo skupa još ako doktor stigne da nas bude više pa možemo odvaliti bar jedno 10 km ne zbog testa nego iz fore.
Javise kada letiš fpv da dođem ja zovem uvjek doktora i daglas kad idem letiti  jer je zabavnije kad nisi sam.
Radim dorade na avijon pa čemo vidjeti kolika če mu biti autonomija pa da znam dokle mogu doči. :)

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #24
Ja sam kod sebe divljanje RSSI signala riješio brzom diodom i elektrolitom malog kapaciteta, elektrolit suzbije nagle promjene napona i umiri skalu, isto kao i kod VU metra za audio ako ste ikad pravili sa npr LM3914.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #25
I iskreno mislim da je glupo iči u bilo kakva prepucavanja koji je bolji svaki ima svoje prednosti i mane.
Glupo je zbog toga se na bilo koji način i u bilo kojem smislu sa bilo kim raspravaljati.
Ok imaš rangelink ok ti je zadovoljan si super.
Ja nisam bio pa sam promjenio i što sada.
Možda ne budem niti sa njim zadovoljan tko to zna.
Ali ja kažem točno onako kako je niti više niti manje.
Kako sa gimbalim i stabilizacijom tako i sa ovim ako scherrer bude imao iste probleme kao i rangelink napisati ču to tu i ne samo tu nego svugdje po netu.
Da nebi bilo zabune scherrer dolazi na isti avion i na isto mijesto gdije je range lik bio sa svim istim komponentama.
Tako da čemo testirati pa čemo vidjeti.
 
 

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #26
Ja sam kod sebe divljanje RSSI signala riješio brzom diodom i elektrolitom malog kapaciteta, elektrolit suzbije nagle promjene napona i umiri skalu, isto kao i kod VU metra za audio ako ste ikad pravili sa npr LM3914.  8)
eto vidiš scherrer to več ima ugrađeno u sebi :) da bi se smirilo to skakanje i da bi očitanje bilo lakše i preciznije

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #27

...
Ono što meni nikako nije jasno je kako to da ti je rssi tako stabilan kada znam da  na metar od mene rssi skače sa 90 na 100% i meni i ostalima istao a tebi je ukopan?
U biti rssi divlja svima nama uvjek nikada nije miran kao kod tebe.
Ili nema pravilno očitavanje  ili nije pravilno iskalibriran pa kao ima 100 % a pitanje koliko ima.
A ja znam da na dragonu i na range linku rssi skače stalno to sam vidi
...

stariji rx sa starijim softom pa ima packet rssi ili je covjek promjenio na packet rate rssi.

nest sitno ima za procitat tu: http://fpvlab.com/forums/showthread.php?16329-Rangelink-LRS/page14

Firmware:
v1.06 First Customer Release.
v1.23
1.change rssi(packet rate) to rf rssi. range (0-3.2V)
2.reduce the fs setting request(3-6s).
Hardware:
New batch<after 2012-03> change the internal buffer, improve the driving circuit capacity. and improve the internal RC filter, because some OSD input very low impedance,like eagletree OSD PRO less 5Kohm. and some OSD input not include filter (HW filter or digital filter), so it will make the rssi unstabitily.
v1.24 add new feature link quality indicator / rf rssi indicator selectable. (rssi pin)

X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #28
to sam sve pročitao ali ja sam koliko znam zadnju kupio range link od svih koji ga ternutno imaju.
Moj je možda mjesec dana star.
I došao je sa zadnjim firmwerom koliko se sječam

Odg: Long range FPV 110 km

Reply #29
pa noviji imaju rf rssi znaci skacu konstantno (ko moj recimo:)). navodno kod ovih s packet rateom kad pocnu padat padaju ful brzo, zato je fraer stavio rf po defaultu na novima
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti