Skip to main content

Topic: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura! (Read 4740 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #1
Ja je stalno koristim.. Onda treba zabraniti mobitele i bilo kakav uređaj koji snima video ili govor. Zemlja MRAKA ćemo postati da se ništa ne vidi i ne čuje. Jedino se mora ograničiti da se u javnost ne stavljaju gluposti koje mularija snima i gadi JUBITO prostor kretenskim videima.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #2
ja ju imam već oko 1 god i ne mislim ju skidati.
s njom vozim i sporije(tj po propisima) jer znam da se sve snima pa ako bude neko s... da bu se vidjelo da sam kriv  :)
pa po meni dobro dođe, nikako me ne tjera da brže vozim kao što sugeriraju u gornjem članku...

ovima bi dobro došla također, jer zamisli da netko izgubi život i završiš u buksi ni kriv ni dužan, 'bilo je zeleno' - obojici...
http://www.jutarnji.hr/misterij-strasnog-sudara-u-splitu-suvozacica-poginula-jer-su-oba-automobila-imala-zeleno-svjetlo--/1222137/

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #3
Sto volim ovako pompozne naslove, cijelo novinarstvo u hrvata se bazira na tome  8)




@ tom, znas da ti ta snimka ne vrijedi kao dokaz?

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #4
znam da ne vrijedi ali bolje išta nego ništa, vjeruj.
(imam onaj recorder s gps modulom pa pokazuje i lokaciju i brzinu, i snima unutar i izvan vozila, dve kamere)

vidiš da u ovom linku što sam stavio gore skupljaju snimke s kamera na kućama okolo, a ne službenih MUPovih(koje su samo prazna kućišta...)
pa ti to na kraju znači da vrijede.  ;)

 

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #5
Pošto sam svaki tjedan tri dana na putu, kao dr.Tom koristim i mobitel s programom GPS2GogleEarth. Cijelu rutu snima u kml fajlu, tako da se može vidjeti na GoogeEarth u svakom trenu brzina i položaj vozila. Ako policioti budu "kenjali" da sam brže vozio, znam da na taj  snimak neće obadivati jer nije služben, ali neka ih malo grize savjest ( ako je imaju ) kada vide da sam vozio po propisima.


Dag jel se sječaš
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #6
Cim on tebe okine, a zna da nisi vozio brzo nema savjesti ili ju je ostavio doma.

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #7
imam je i ja .... i to od kada je starom pod auto pao biciklista kod avnuemala . Sada će 3 godine
vozači su tvrdili da je stari imao zeleno jer je cijela kolona išla a frajer je imao svjedoke da je pješacima bilo zeleno... iako ni jedan pješak nije prelazio cestu.


Bogu hvala pa su dečki koji su radili uviđaj došli do snimke onog raskršća pa je sud raspetljao tko laže.
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #8
Kamera pomaže, makar snimke nisu dokaz na sudu, ali mogu biti,
Imam jedan slučaj koji znam i koji se dogodio u Zg. Prijatelj je na vozilu imao kameru koju je montirao tjedan dana prije, nažalost poginuo je u toj saobraćajnoj nesreći, jedino mu je sin znao za kameru na vozilu, tatin sinek koji mu je uzeo prednost na semaforu je tvrdio ja je on prošao na crveno, ali kamera je pokazala drugačije i tatin sinek je završil u reštu.
Tako da snimka itekako pomaže, bar u nekim slučajevima
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #9
pa gle.... bilo legalno ili ne ili ti priznaje ili ne... ti ako nekom predočiš takvu snimku i on ju ne prihvati nego prihvati neku lažnu izjavu .....
mislim da bi bilo svakaj
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #10
Neka što više kamera u vozilima i na vozilima , jer ako vlast ne priznaje od prve ,bar će dijelomično psihološki djelovati na vozače IDIOTE ... >:(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #11
imam je i ja .... i to od kada je starom pod auto pao biciklista kod avnuemala . Sada će 3 godine
vozači su tvrdili da je stari imao zeleno jer je cijela kolona išla a frajer je imao svjedoke da je pješacima bilo zeleno... iako ni jedan pješak nije prelazio cestu.


Bogu hvala pa su dečki koji su radili uviđaj došli do snimke onog raskršća pa je sud raspetljao tko laže.
Uz jednu napomenu: biciklist nema što raditi na pješačkom prijelazu... tj on može jedino biti pješak koji gura bicikl ; u protivnom je u prekršaju jer koristi prometnu površinu koja je namjenjena za pješake i/ili oduzima prednost motornom vozilu ili drugom vozilu koje nailazi na pješački prijelaz. Ja skoro svakodnevno koristim bicikl i dobro sam se informirao o pravosudnoj praksi..pogotovo ako se zalijećem na pješački... :D

I da , ti redikuli koji su svjedočili protiv tvog oca...trebalo bi ih za krivokletstvo jer je to jasna situacija što se dogodilo, a oni su pokušali svaliti krivnju i omogučiti biciklistu da upeca neku odštetu od osiguranja ili slićno !

Novizagi ?

Damir


Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #13
04:10 Žilavi su ovi Rusi... Ispadaju kroz prednje šajbe i ništa  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: OPREZ: ZBOG KAMERE u autu, u Austriji vaš mogu kazniti sa 10.000 eura!

Reply #14
imam je i ja .... i to od kada je starom pod auto pao biciklista kod avnuemala . Sada će 3 godine
vozači su tvrdili da je stari imao zeleno jer je cijela kolona išla a frajer je imao svjedoke da je pješacima bilo zeleno... iako ni jedan pješak nije prelazio cestu.


Bogu hvala pa su dečki koji su radili uviđaj došli do snimke onog raskršća pa je sud raspetljao tko laže.
Uz jednu napomenu: biciklist nema što raditi na pješačkom prijelazu... tj on može jedino biti pješak koji gura bicikl ; u protivnom je u prekršaju jer koristi prometnu površinu koja je namjenjena za pješake i/ili oduzima prednost motornom vozilu ili drugom vozilu koje nailazi na pješački prijelaz. Ja skoro svakodnevno koristim bicikl i dobro sam se informirao o pravosudnoj praksi..pogotovo ako se zalijećem na pješački... :D

I da , ti redikuli koji su svjedočili protiv tvog oca...trebalo bi ih za krivokletstvo jer je to jasna situacija što se dogodilo, a oni su pokušali svaliti krivnju i omogučiti biciklistu da upeca neku odštetu od osiguranja ili slićno !

Novizagi ?

Damir

Isto sam biciklista, vozim se nogostupom i prelazim preko zebre, ali vrlo sporo, iako postoji i jedan shortcut kako prijeci zebru, a da se ne silazi s bicikla i ne krsi zakon.