Skip to main content

Topic: izrada multirotora (Read 8221 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: izrada multirotora

Reply #15
Dođe nekih 167kuna s 5 baterija , Sto mi treba da naručim kako probao sam sad ali on trazi odmah da plačam ja htio pouzećem.

Odg: izrada multirotora

Reply #16
Moras imati lovu na racunu da ti paypal moze skinuti ili direktno s kartice + cca 1-2$ vise nego sto kosta zbog transakcije.

Odg: izrada multirotora

Reply #17
Ovisi i kolike si srece jer na taj iznos bi mogla ici i carina.

Odg: izrada multirotora

Reply #18
Dođe nekih 167kuna s 5 baterija , Sto mi treba da naručim kako probao sam sad ali on trazi odmah da plačam ja htio pouzećem.

Treba ti neka od kartica za elektronsko plaćanje, tipa Visa (ili neka druga - obično imaju nabrojane sve koje primaju),, inače Visu svi svugdje primaju..  Svu robu koju naručuješ izvana plaćaš sa karticom unaprijed. Ja sam dosad imao više od 150 narudžbi iz kine i nikada me nisu zeznuli da sam platio, a nisam primio robu, tako da se prevare sa njihove strane ne moraš bojati.

Kada pošiljka dođe do nas, tj u HR moraš biti spreman da te naši klepe još 25% od iznosa + nekih 30-tak kn za uslugu carine. Tu ti najviše igra sreća jer neki nikad ne plate pdv, neki tu i tamo,,, omjer je 50 50 da ćeš proći bez dodatnih davanja.

Odg: izrada multirotora

Reply #19
Uf uf uf sad još neke nove detalje čujem . Carina i pdv pa jeli nismo mi u EU neplačamo to više ili što je sad ovo .

Odg: izrada multirotora

Reply #20
Na robu koja dolazi iz EU ne placas carinu, vec prilikom kupnje ti odmah uracunaju VAT (PDV). Za sve ostale narudzbe izvan EU i iznosa od 22  evra mozes racunati na carinu i PDV.

Odg: izrada multirotora

Reply #21
Znači onaj helikopter s banggod je kina i pdv i carina.
Imali koji dobar te cijeneiz eu

Odg: izrada multirotora

Reply #22
Ako ti se neda patiti s carinom, a i da ti kazem da ponekad znaju stvari stajati na carini 3-4 tjedna :-X , naruci si prvo quadcopter pa u drugu narudzbu stavi 5 batki.

Odg: izrada multirotora

Reply #23
Mislim da jeftiniji od H8 neces naci...

Odg: izrada multirotora

Reply #24
Nećeš naći jeftinije u Eu nego što je u kini, tako da je najjeftinije naručiti tamo ako imaš strpljenja.
Tih 25% + 30tak kn je lutrija, ja obično ne platim ništa, ali ju ubacim u računicu kad naručujem. Roba mi obično stigne za 20tak dana (nekad 10, nekad 30), samo jedan put sam imao nesreće pa je zapelo u tranzitu i čekao 60 dana.

Odg: izrada multirotora

Reply #25
Ako ti se neda patiti s carinom, a i da ti kazem da ponekad znaju stvari stajati na carini 3-4 tjedna :-X , naruci si prvo quadcopter pa u drugu narudzbu stavi 5 batki.
nekuzim kakve ima veze jeli janaručio s 5 bat ili s jednom ?
Ako nema nesto bez carine i pdv -a ništa neču ni uzimat Dosta mi je sto uzimaju ovako neču im dati i 25% od mog zarađenog novca koji teško zaradim ionako nemam posla .

Odg: izrada multirotora

Reply #26
Gledati ču oglase  i njuskalo i kad bude neki novi do 200 kn uzimam

Odg: izrada multirotora

Reply #27
Ako ti se neda patiti s carinom, a i da ti kazem da ponekad znaju stvari stajati na carini 3-4 tjedna :-X , naruci si prvo quadcopter pa u drugu narudzbu stavi 5 batki.
nekuzim kakve ima veze jeli janaručio s 5 bat ili s jednom ?
Ako nema nesto bez carine i pdv -a ništa neču ni uzimat Dosta mi je sto uzimaju ovako neču im dati i 25% od mog zarađenog novca koji teško zaradim ionako nemam posla .

Stvar je u tome da se roba do 160kn ne oporezuje, a sve iznad da. Ako bi raspodjelio na više paketa ne mogu ti nakačiti pdv i to ti je sva mudrost poslovanja sa trećim svijetom dok i to ne ukinu :)

Druga i bitna stvar je da kinezi pišu na paket da je vrijednost max 20$ bez obzira koliko ga platio. Sa time oni plaćaju manju poštarinu jer je manje osiguranje u slučaju gubitka ili oštećenja, a i izlaze nama u susret jer je 20$ manje od 160kn.
U takvim situacijama ako carinici misle da je paket vrijedniji od deklariranih 20US mogu te zatražiti račun ili neki drugi dokaz da vide uistinu koliko vrijedi. Obično tih max 20US prolazi bez provjera, ali ako želiš biti 100% siguran naruči posebno batke, a posebno quad.

Odg: izrada multirotora

Reply #28
ok hvala . za sad sam stvarno odostao . zakljucaam temu nevrijedi ako nemam novaca nema ni letenja to mi je pouka .

Odg: izrada multirotora

Reply #29
Bog svima. Evo ponovno sam otključao temu zbog pitanja

Naišao sam na ovo http://m.instructables.com/id/Recycled-Motherboard-RC-Quadcopter/?ALLSTEPS
Dali je to izvedivo rukom napraviti ili neznam tko ima cnc za rezanje . I još vidim da ima 4mot 4 esca ali nekuzim korak kad spaja esc oguli i spoji na računalo preko čipa i nema spajanja prijemnika  . Ja mozda nebih sve odjednom pošto sam kratak s novcem ali malo po malo bih mogao npr napravit okvire i ruke kupiti motore i esc a onda za 4 5 mjeseci stanicu bateriju punjač i ostalo