Skip to main content

Topic: P-51 Mustang - Skywalker X8 Atom - FunJet - Yak54 - X8 Shark  (Read 37930 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #45
bit ce to vise nego dobar  model za letenje. samo oprezno na maidenu dok ga malo ne upoznas i onda ZABAVA :D

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #46
Kolega svaka čast. Samo kako Ikarus kaže oprez u početku takav model zna biti nervozan na aleronima.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #47
Ikarus- samo mi je to na pameti- biti oprezan na početku i na kraju letenja, a za između je uvijek punno lakše :)

nino-
hvala ti, maa sad mi je najveci prijatelj simulator nekako sam osjetio razliku između visokokrilca i niskokrilca, mislim da ako je lošiji CG (i horizontalni i okomiti) jedan roll okret ili puni elevator i doživim skoro potpun gubitak kontrole. Sve u svemu puunoo dobrog virtualnog iskustva!
Bit će to napravljeno najbolje  što mogu i znam  ;)

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #48
Bilo je nešto vremena i za maiden, samo...  ::)  Morati će se ponoviti taj PRVI LET, jer se vrlo vjerojatno ono sto sam napravio ne može nazvati letenjem.
Više bi bilo prvi uzlet  :(  malo razočaran, ali svojom krivicom. Znam da to može letjeti! Imao sam dosta propusta i bezveznih početničkih grešaka.

PREVELIKI otkloni elevatora i aelrona, mala brzina za usku cestu..
rudder točić nije stabilan jer je dugačak, loš dan moglo bi se reći,
 malo tmurno i vjetrovito , mozda maala trema, ali nista posebno.

Potisak je bio OK, težina modela je bila malo veća, ali mislim jos na granici dozvoljenog, bilo bi super da sam ga pustio da sam sebe podigne,a ne da izbjegavam slijetanje sa ceste u travu...
biti ce malo popravaka i optimisticno dalje, mozda manjom baterijom za probu !!!

SLABI STE NA KONKRETNIM SAVIJETIMA ! slabi forumaši, svako jedva čeka da se malo smije drugome na sitnicama  :D  al dobro najviše naučim kad učim na svojim greškama.
LP

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #49
biti će malo operacija za popravke  :o

Odg: DIY P-51 mustang 750mm moj prvi RC ikad-"trainer model" ..uhh..

Reply #50
Žao mi je što si razbio tako lijep model ali to je sastavni dio ovog našeg hobija.
Ako si tek početnik u letenju, bilo bi dobro da je netko od iskusnijih kolega uz tebe, ima ih i u NA, OS a ni VU nije daleko a što je najbitnije, imaš cijeli aerodrom samo za sebe (i onog što ti pomaže u letenju)! Sve se može dogovoriti.
Kako si sam radio model, neće ti biti problem to malo popraviti pa u zrak s njim ;)
Nino ti je rekao da avion zna biti malo živčan, možda malo smanjiti otklone serva ili malo expa... jako je bitno dali si poljetao u vjetar ili niz vjetar...
Puno sreće u popravku i ponovnom prvom letu!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #51
Ma sve je u redu, riješiti će se sve.

Nekako sam i pretpostavljao da prvi let neće biti kako sam si zamišljao, a sve će se dati popraviti.
U buduće ću se više posavjetovati sa njima što si ih naveo DJDarky i meni je sve veća želja malo obići ta okupljališta vidi malo modela i vidjeti kako to lete pravi letači !  :) 

Razumio sam nešto da moram smanjiti te otklone ali praktično nisam znao koliko je to! Koliko bi trebali mali otkloni biti ..pretpostavljam oko +-(25° 35°) ukupno. Provjeriti ću to još.

Ovo je samo početak !  8)  kreću i bolje stvari!

http://www.youtube.com/watch?v=KbZ3fa60GbU

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #52
Pozdrav,
ove i slične upute mogu biti od velike koristi. U njima su definirani otkloni koliki bi trebali biti.
http://ares-rc.com/P51Dmustang350/P51D_Mustang_Instruction%20Manual.pdf


P.S. Ja sam imao bar 10 takvih "prvih" letova s prvim modelom.
Na ovom probnom letu ili je možda imao premalu brzinu, a i naglo si ga digao - tj. prevukao pa je izgubio uzgon. Ubuduće idi na neku ogromnu pistu da te ne pati to što će malo skrenuti negdje na zemlji.
Ah ta bešćutna gravitacija!

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #53
Hvala na ovome Tomislave, TO je to sto je meni trebalo, nisam niti tražio uputstva, a sada vidim idealno prema mom rasponu modela!

Moj je duplo teži od tvorničkog sa tvog linka uhh ???  i što je najgore piše za elevator up/down 6,5mm a meni je mozda i preko 10 ...


Teško mi je to za čuti da bude toliko padova, ali vjerujem da cu i ja sa iskustvom znati što i kako radim  ;)  Hvala na savjetima! Biti će tako!
LP.

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #54
Kolega samo nemoj klonuti duhom.


Model izgleda odlično,
Molim te ako nije porblem parametre od Mustanga
Površina krila, težina modela, motor, baterija i esc koji su u njemu sad i naravno propela ?


Po ovom kako je rekao TomislavSB izgleda nedovoljno snage u motoru i nedovoljna brzina sa velikim kutom podizanja = STALL i pad.
Isto tako može biti i nagib odnosno KUT MOTORA (ako nije podešen kako treba) na gasu može podizati model i napraviti ROLL = STALL i pad


Napravio sam slićan model ali od "deprona" po našem CLIMAPOR 6mm


http://flitetest.com/articles/ft-racer-build (karakteristike iste kao i FT mustang P51) imao sam početnih problema sličnim tvojima CG i otkloni model je skoro bio neukrotiv.
Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #55
Hvala nino ! Vjerujem da ima snage ali mu nisam dao vremena da postigne brzinu prvo sam mu očito dao velik input za podizanje, pa da ga ispravim, nagli kratki input za spuštanje nosa, što je na većoj površini elevatora tako rezultiralo padom. Teško mi je na ovom sada prepoznati STALL ali vrlo moguće da je i to utjecalo.
Kut motora je 0° tj bez podešavanja. Skužio sam da mi u ruci kada dam gas, napravi taj ROLL, ali čim je konstantna brzina više nema momenta za roll...

Tvoj mustang je lagan i brz, sigurno je bilo izazov namjestiti prave postavke, trebao bi i ja raditi modele bez previše truda da se prvo izvježbam i oslobodim svih nedoumica...

Karakteristike sam pisao na par mjesta ali evo opet ću, znaci na zadnjem letu je:


Baterija HPB lipo 3S 2200mAh 25C - 176g
Motor: SunnySky Angel 2212 1250KV
ESC: skywalker 20A with BEC 2A
Servo jeftini 4x TowerPro 9g
Propeler gemfan 9045
Površina krila 10.3dm2
Potisak/model - 1.24:1
Total weight 680g
Wing loading 66g/dm2
stall speed je negdje 36km/h a max speed oko 56km/h , okomita brzina 18km/h (približno prema eCalculator za avion sto sam mogao odabrati)

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #56
Motor bi trbao obavezno spustiti malo prema dolje i desno ili livo sve ovisi u koju stranu se propela okrece.

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #57
Gledao sam da bi pravac osovine motora trebao prolaziti CG pa cu nesto isprobavati, kao i lijevi ili desni kut jer mi je CCW prop.

....Jel to netko rekao da ne klonem duhom zbog malog pada ??? PA EVO GA ;D :D
 
S K Y W A L K E R    X 8    A T O M

također samogradnja
presvučen folijom
My LIMITED Cro verzija
Raspon 127cm ,Površina 23dm2
bez setupa (jos ništa u planu, osim MG90S servoa)
[attachimg=1]

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #58
Vrlo interesantno i lipo

Poslano sa mog LG-H500 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: P-51 mustang 750mm - - - Skywalker X8 Atom 50"

Reply #59
Eovaj model mi prekrasno izgleda. Šta je to po nekom nacrtu ili iz glave? Od kojeg materjala je rađen?