Skip to main content

Topic: Spržen DJT modul (Read 2440 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spržen DJT modul

Da li je itko od vas ima sličan problem,nisan još ispita al vizualnin pregledon ispada da je izgoria samo vod na PCB pločici.
 ???
Neznan jeli ovo kraj mog korištenja frsky proizvoda,sva sreća da nije izgorilo u zraku jer bi šteta bila katastrofalna,ovako je samo modul pokvaren.




bilder kostenlos hochladen
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Spržen DJT modul

Reply #1
Hmm, nije mogao povuči toliko struje da sprži taj vod, mora biti neki drugi problem zbog kojeg se to dogodilo, provjeri da ti nije neki od ovih SMD kondića u filtraciji možda u kratkom spoju, ako ne onda nešto drugo definitivno je.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Spržen DJT modul

Reply #2
Jeli imas neki dijagram ovog modula?
Nisan jos nista bocka sa multimetron pa neznan jeli jos nesto izgorilo.
A ove smd diodice bi valjda trebale izgorit da su bile u kratkon spoju jel?
Ovako vizualno sve stima.
Nisan nista prtlja dugo oko stanice i modula,odjednon se samo ovo desilo,neznan bili uopce vise letia na ovome.
Iman spojen i 2.4ghz booster ali njegovo napajanje ide direkt iz baterije,neznan dali on moze nesto ovakvo napravit.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Spržen DJT modul

Reply #3
I meni je ovo nešto što baš i nije uobičajeno....
Po meni frsky moduli su nešto najbolje na tržištu za te novce i prvi put vidim nekakav problem s hardverom....ja ih dugo koristim i ne mazim ih baš...nikada nisam imao niti jedan problem....

Odg: Spržen DJT modul

Reply #4
Pa da,skroz cudno,Ovo san ja malo nokton ogreba,al na ovon mistu je bia crni pregoreni krug,nisu vodovi ovoliko puno bili razmaknuti.
Jos cudnije mi je da nije izgoreno nesto od uobicajenih komponenata sta izgaraju,npr regulator napona.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Spržen DJT modul

Reply #5
možda kondenzacija zbog velikih razlika u temperaturi?




Odg: Spržen DJT modul

Reply #6
Ja bih svakako kupio novi modul a na ovome bih se igrao da saznam što je bio problem pa eventualno u budućnosti vodio računa o tome ako je način uporabe to prouzročio......

Odg: Spržen DJT modul

Reply #7

Cit: "Iman spojen i 2.4ghz booster ali njegovo napajanje ide direkt iz baterije,neznan dali on moze nesto ovakvo napravit."
Može i to vrlo lako ! Dovoljno je da samo malo zaoscilira i ode!  Nekada smo te boostere (popularni naziv je bio 'linearac') samo izrađivali, da ne ulazim u detalje jedan od velikih problema je bilo preklapanje prijem/predaja jer, npr. modul DJT malo odašilje signal, malo prima telemetriju od prijemnika.

Da li se može spaliti frSky modul ? Da , može se, naravno i ja sam jednoga spržio gotovo na identičnom mjestu (V8 modul). Nabavio sam rezervni dio, ali još nisam našao vremena niti snage da ga ulemim i isprobam sreću.


I što će vam booster?  Modul ili ima potrebna svojstva (snage)  ili nema, kupovanje raznih boostera je prizivanje vraga.

Rješavaš li problem kupnjom "još jedne kutijice" na pravom si putu da se zaje***. Bolje odmah kupiti jednu kutijicu sa potrebnim svojstvima. FrSky ima long-range sistem !

Na slici je dio odmah iza regulatora napajanja, smeđa kockica pokraj koje piše C16 (??) bi mogla biti uzrok.

Odg: Spržen DJT modul

Reply #8
Slažem se da za normalno letenje booster ne treba.
Osobno sam probao  djt modul i d8r2 prijemnik s stock antenama (na djt modul sam stavio štap antenu od 5.5dbi )ima sam domet na y6 rotoru 3100m dok se nije javila telemetrija(znači može još), sam y6 bio je na 180m visine.

Odg: Spržen DJT modul

Reply #9
A ništa onda mi je jedina solucija smanjit hertze :)
Okinia san na scherrer sisteme,već neko vrime gledan/čitan o njima...Kad in viruje google i siemens onda će valjat i meni  :D ali san to odgađa dok ne sastavin novo letalo boljih letnih karakteristika,sad ne znan ni sam šta ću u međuvremenu.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form