Skip to main content

Topic: pitanje oko motora..u frci sam.. (Read 9312 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pitanje oko motora..u frci sam..

danas sam se utrampio za micro motor TURNIGY 2211-2300 i stvar je u tome kaj SU SVE ZICE CRNE  i neznam di je + - i dije signa..isto tako mi je i na regleru Hobby King isto su crne zice...pa bih vas molio kako da otkrijem koja zica je koja "crvena,Crna,Bijela-zuta" ???? :'( :'( :'(
molim vas pomozite
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #1
danas sam se utrampio za micro motor TURNIGY 2211-2300 i stvar je u tome kaj SU SVE ZICE CRNE  i neznam di je + - i dije signa..isto tako mi je i na regleru Hobby King isto su crne zice...pa bih vas molio kako da otkrijem koja zica je koja "crvena,Crna,Bijela-zuta" ??? ? :'( :'( :'(
molim vas pomozite
koji + i koji - a jos bolje kakav signal na brushelss motoru? alooooo, pa to je obicni trofazni motor, spajas zicu na zicu, ako ti vrti kontra dvije susjedne okrenes;

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #2
Vuk-T, ti si stalno u nekoj frci, jao-pomagaj i slićno! Daj se malo saberi, jasnije opiši što ti je problem, a najbolje nabaci neku sliku te komponete koja ti je problem, pa da nickovi shvate ..što i kako...
:)
Damir

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #3
problem je drugacije srži kolega Diogen, motor nema na sebi CRVENU-ZUTU-CRNU ili kakve vec nego 3 CRNE, naravno brushless
kako ti sad mozes znati koja je (+) koja (-) a koja signal????  :D

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #4
problem je drugacije srži kolega Diogen, motor nema na sebi CRVENU-ZUTU-CRNU ili kakve vec nego 3 CRNE, naravno brushless
kako ti sad mozes znati koja je (+) koja (-) a koja signal? ??? :D
Ah soo, pa što ne kažeš druže Davorvž ! Ja mislim da ovdje treba primijeniti Diogenov poučak, opisan ovdje:
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/brushless-motor-kontra-vrtnja/msg13256

D.

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #5
vuk pa najjednostavnija stvar,  zica koja je u sredini reglera ti je crvena,( bez obzira ako su u crnoj boji),a ostale dvije spojis zavisi na koju stranu zelis da ti motor okrece! u ostalom pise na regleru!!

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #6
,,,znam za regler bilo je pitanje oko motora.....hvala decki Diogen,Miso227,Davorvz......hvala
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #7
vuk pa najjednostavnija stvar,  zica koja je u sredini reglera ti je crvena,( bez obzira ako su u crnoj boji),a ostale dvije spojis zavisi na koju stranu zelis da ti motor okrece! u ostalom pise na regleru!!
kakve veze boja ima??? izlazi na regleru su sljedeci ako gledamo po elektroenegretskim oznakama L1 - L2 - L3 a na motoru su U - V - W, i ne vidim zasto igra boja ulogu, nema smisla ama bas nikakvog
pa nemaju brushless motori pozitivan i negativan pol a jos manje nemaju nikakav signal

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #8
vuk pa najjednostavnija stvar,  zica koja je u sredini reglera ti je crvena,( bez obzira ako su u crnoj boji),a ostale dvije spojis zavisi na koju stranu zelis da ti motor okrece! u ostalom pise na regleru!!
kakve veze boja ima??? izlazi na regleru su sljedeci ako gledamo po elektroenegretskim oznakama L1 - L2 - L3 a na motoru su U - V - W, i ne vidim zasto igra boja ulogu, nema smisla ama bas nikakvog
pa nemaju brushless motori pozitivan i negativan pol a jos manje nemaju nikakav signal

nemaju signal....... hmmmm a kak onda znadu kad treba koju fazu pustiti ?
ili da ugase struju prema motoru jer se zaglavio ....

ili kako motor ili regler zna kada i u kojem momentu treba uključiti jednu od 3 faze, tj. kako regulira fazni pomak s obzirom na brzinu vrtnje brushless motora, a da je fazni pomak uvijek isti po kutu, a različit po vremenskom trajanju !

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #9
zanimljive teorije ali jos uvijek naucna fantastika..... 8)
princip rada brushless motora je slicni ko i kod obicnog 3-faznog motora, dvije susjedne faze diktiraju smjer vrtnje, regler dobiva informacije putem medjusobnih otpora svi 3 faza sa motora, nema nikakve SIGNAL ZICE

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #10
zanimljive teorije ali jos uvijek naucna fantastika..... 8)
princip rada brushless motora je slicni ko i kod obicnog 3-faznog motora, dvije susjedne faze diktiraju smjer vrtnje, regler dobiva informacije putem medjusobnih otpora svi 3 faza sa motora, nema nikakve SIGNAL ZICE


 kako regler dobiva podatke o otporu ako su žice konstantne dužine, pa   se otpor ne mijenja,
ako si mislio na promjenu galvanskog otpora, no problem i ja sam ljubitelj SF, a ako si mislio na impedancu, tj. složeni otpor, bilo bi lijepo da to objasniš slikom i riječju
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #12
ljudi kao da je to toliko bitno, meni je bitno da radi i gotovo, boli me   briga na koji princip radi

pa nije bitno dok ti se dobro vrti... ali kad si krivo spojil "+,- i signal" onda ti postaje bitno jer vijun ide u rikverc.....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


 

Odg: pitanje oko motora..u frci sam..

Reply #14
pa da jako je tesko skuziti da se prop i motor okrecu kontra, bas bi tako pustio "vijun" da poleti.  Samo bezveze filozofirate po ovom forumu i pravite se kao da sve naj znate!