Skip to main content

Topic: Ebay video link 1,2 GHZ 3W (Read 7195 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Evo u testne svrhe sam kupio ovaj video link.
Platio sam skupasa poštarinom $80.
 
Jučer radio test i situacija je sljedeča dometa na zemlji tj na 2 m visine je 900m ti je slika prihvatljiva i može se letjeti FPV.
 
To mi se čini malo s obzirom na navodnih 3w.
 
Kontaktiro sam prodavača i požalo se na domet jer je on napisao da ima domet bez prepereka do 2500 m.
 
I on kaže:
 
hi, in order to acheive max range, the weather needs to be very good, and power adapter needs to be 12v 2A, and need to be use at least 10 meter over the ground in a open filed.
 
E sada ja sam tek kasnije skužio pošto koristim lipo 3s 1500mAh da je batka imala samo 10.55V kada sam to testirao tako da to može biti uzrok.
 
A što se tiče visine to ne mogu tako lako isprobati neznam na šta da stavim da bude 10m visoko osim na neki avion ili tako nešto.
 
Trebao bi napraviti novi range testa sas pounom baterijom jer sa ovom je predajnik mrtvo hladan nije se niti zgrijo a cijeli je u aluminiskom kučistu a da ne kažem da ej težak barem 300 g.

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #1
pa sa 3wata bi trebalo ici 7-8km ako imas patch antenu na prijemniku, neku panelku sa 8dbi recimo, ako na 850mW baca 3-4km ja ga jebem ako to nebi trebalo ic barem 2 puta dalje

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #2
da mozda u teoriji bi trebalo ici ali u praksi je to puno puno manje. radio sam puno range testova.
I nemam patch antenu nego standarden koje dođu sa prijemnikom.

A što se tiče dometa imam on dometa na 3 km samo kakav.
Ja pričam o stabilnoj slici bez prekida slike snjega ili bilo čega  znači savršena slika kao da je na kabelu spojeno bez i jedne i najmanje smetnje.

Iako nije to loše na zemlji videjti čemo kako če biti u zraku nadam se bolje.

Javim daljnje testove ovaj sam zeznuo jer mi napon baterije je bio na 10,50v što je malo za ovaj prijemnik.

Pa ču drugi put iči raditi testove sa punom baterijom a ne ovako jer sada ništa neznam mene če zadovoljiti 2km domet tako da ču još probati makar je i 900 m dosta daleko.
 

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #3
pogledaj malo ovdje http://www.rcexplorer.se/
tip leti na 1,3ghz 300mW, par km bez ikakvih problema
ja danas narucujem 850mW link pa cemo i to isprobat

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #4
Neznam ja koliko je on daleko letio i sa kakvim linkom i prijemnikom.
 
I drugo je a zemlji a drugo u zraku.
 
I znam za taj lik več sam sve to pregledao ako nisi skužio koliko se sječam lik je izgubio avion i HD pro kameru znam da je nešto bilo.
 
Imao sa prilike raditi i sa 900 i sa 1,2 i sa 2,4ghz od ebaya do range videa od 50 do $300 i rezultati su različiti ali se odnose na različitie frekvencije.
 
U praksi 900 mhz ima najmanji domet dok 2,4 ima najstabilniji i najdalji domet.
 
Elektonika je elektronika e sada dal na njoj piše neka marka ili ne o tome se da u nedogled.Ovi sa range vida su definitivno bolji od ovih sa ebaya ali ako na ebayu daš $200 dolara a ne $20 za video link vijeruj da isto radi i ima domet.
 
Glavna stvar je u tome što ovi na ebayu napišu 3w a jebeš mi sve ako to ima pola vata.
 
Sve izgleda nabrijano i što je još gore teško je tako da dobiješ dojam da je to jako a onda kada dođeš na livadu pa parobaš vidiš da nije baš.
Budem napravio još koji test ali ne vierujem da to može dobaciti više od 2 ili 3 km sa njihovim orginalnim antenama.

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #5
jasno, ima hrpu stvari sta napisu sasvim nenormalne podatke mada ako kazes da ovo ima 3W i nije lagan bas sumnjam da je puno slabije, ja sam pricao na tel sa tim tipom iz Spanjolske iz Fpvsystems i kaze da sa ovim orginal antenama ovaj od 850mW ide na 3-4km, jest da tu i tamo zasnjezi ali jbg nemoze sve biti idealno, kaze da je dosta bitno polozaj same antene na prijemniku, stavit je na 2-2,5mm visine od zemlje i sto dalje od nekih objekata u blizini, pogotovo ako su auti u blizini da dosta to jebe;
a cuj bilo bi super kad bi na zemlji bila panelka sa pracenjem modela, tu onda nema gubljenja signala, ali jbg nije bas ni badava taj sistem


Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #7
se razme  :D
ma lambda 1/4 su zakon, najbolje iskoristeno isijavanje, komarci kraj njih padaju u afan

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #8
Odrađen i drugi test sa napunjenim baterijama.

Stvar se jako promijenila, domet preko 2 km i to na zemlji video signal sa malo ali stvarno malo smetnji ali to je zbog toga što nije bila baš direktna optička vidljivost.
 
Znači ipak valja dalje neznam koliko bi išlo ali pretpostavlja još dosta.
 
To je sa standardnim malim antenicama koje dođu sa njim sa nekom boljom antenom vijerovatno i dalje.

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #9
Kad če bit to moguče vidjeti npr. video  ???
svaka čast :)

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #10
ma to ce ici u zraku par km bez problema, ajde kad isprobas daj malo detalje

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #11
se razme  :D
ma lambda 1/4 su zakon, najbolje iskoristeno isijavanje, komarci kraj njih padaju u afan

interesantno i uglavnom korisno pises izuzev u pojedinim prilkama  ALI ????
sto je doslo na svijet, ???
jos jedan MODELAR ???

mislim da je sve dobro proslo inace bi se znalo,
poz

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #12
nisam te pohvatao kolega Ivan...ali nema veze

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #13
Naravno da ču staviti i video samo kada helič poleti za sada još ne može jer fali gyro koji putuje sa helidirecta več 28 dana i još nije stigo mater mu.

Odg: Ebay video link 1,2 GHZ 3W

Reply #14
nisam te pohvatao kolega Ivan...ali nema veze

ma ti se pravis nevjest !!
direkt:  sto si dobio sina ili kcerku,
pisao si ovdje prije par dana da se ocekuje prinova u porodici !