Skip to main content

Topic: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01 (Read 18765 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Ovako prvo sam se bacio na izredu frejma evo frejm je izrezan jos ostaje uzeti distancere i to sve montirati.
Zatim se krece u nabavku elektronike.

Ovaj frame samo dijelovi bez  plasticni distancera i sarfa je  ispod160dag, te je  iznenadujuce je cvrst, ali posto volim preterivati i u projektu stoje neki dijelovi od 2mm izrezat cu jos jedan pa pojacati te dijelove. Nakon sastavljanja istog bacam ga na vagu, a zatim preporuke motora i reglera. Baterija turingy nano tech 2650mAh 35-70C i kontorler KK.

Motor i esc uzmem kad vagnem frame ali pretpostavljam da ce biti isti kao na prethodnom modelu rc timer 750kv i esc 20A. na ovaj planiram staviti i led sistem da i moj model konacno zasvijetli. Kao sto reko elektronika ce malo pricekati jer prvo ovo moram zavrsiti a i nisam bas s lovom posto sam se u quad prosli prilicno istrosio, a sad mi je zao prebacivati sve jer ipak je on prvjenac :D

Evo par slika dijelova frejma i par kako bi to trebalo izgledati kada se sastavi (jedva sam nasao par sarafa i koji distancer da to pricvrstim za slikanje)







Toliko za sada od mene cim slozim frejm postavim jedan photo season
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #1
ovo već sada pomalo liči na terminatora :) prva liga..

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #2
gdje kod nas najjeftinije kupiti distancere evo sta mi treba za komplet sklapanje frejma
Spacers FEMAL/FEMAL
Dimensions numbers
M3x6x30 (x20)
M3x6x35 (x8)
M3x6x15 (x8)
NYLON SCREWS DIN 84
M3x10 (x72)
M3x5 (x24)
M3x8 (x12)

nasao sam u cipoteki neku kombinaciju ali htjeo bi u komadu i naravno po nekoj normalnijoj cijeni
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #3
Jebeno... koja debljina je aluminija??? 2mm sve???
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #4
ovaj frame zgleda svjetski

narucival si ga s neta ili si ga sam rezal

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #5
rezano na laser biti ce i na prodaju samo cijenu moram formirat

ovaj prvi je 1mm a sad cu izrezati od 2mm iako nema potrebne jer ovaj od 1mm je iznenadjujuce cvrst a nisam jos ni smontirao samo pricvrstio na par mjesta radi slikanja, a sad je vec cvrst kao kamen a i lagan.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #6
wow, nice, very nice  ;)

ak imaš di povoljno rezat, nek krene izvoz čim prije  ;)


Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #7
nije bed kada padne samo se poravma i vozi dalje.

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #8
frame je jebacki, mozda bi trebalo plastificirat sve poslije rezanja u boje po zelji
inace je frame za 2mm aluminij, samo su 3 sredisnje ploce od 1mm i pozeljno bi bilo koristiti M3 plasticne sarafe i odstojnike da se prispara na tezini jer da ides stavljat pocincane ili celicne imat ce 600-650g prazni

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #9
jel zna netko gdje se mogu kupiti distance i vijci pllastivni treba mi sljedece:
Spacers FEMAL/FEMAL
M3x6x30 (x20)
M3x6x35 (x8)
M3x6x15 (x8)
NYLON SCREWS
M3x10 (x72)
M3x5 (x24)
M3x8 (x12)

da nije cijena preskupa. u chipoteki i elektronik centru sam uspio iskombinirati samo distancere ali to me izadje 200kn bez vijaka s tim da koristim i metalnu od 5mm u kombinaciji s tri pvc od 10mm. Ima li negdje neka trgovina ili odakle se moze naruciti? nesta sam nasao na ebayu ali opet nije to to,a  i nesta fali. Jer koristio bi samo pvc vijke i distancere
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #10
Kolki ti je razmak između doljne i srednje centralne ploče.
Po meni bi trebalo biti cca 4 cm da ti stane batka ili dvije između

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #11
uzmi u bauhausu alu cijev (5 mm) lagana ko pero ! i izrežeš dištancer koliko ti dugi treba, povežeš ga sa toliko dugim šerafom .Ja ga režem sa onim rezačem bakrenih cijevi ! da ne velim da 1 m 5mm šipke dojde nekih 12-15 kn !

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #12
točno, ugodno oku, čvrsto a lagano te uopće nije skupo!

evo primjer sa mojih hexa


p.s. jesi li pogledao u bauhausu za plastične šarafe i matice? vidio sam danas raznih dužina(od cca 1 do 3-4cm), navoji M3 i M4.

Odg: Novi projekt quadcopter on frame SLE x9.01

Reply #13
 ???
Frame je bolestan!!Bolesno dobar,ko iz SF-a,a zgleda ko da more izdržati i jači kreš. ;)
Robert