Skip to main content

Topic: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz (Read 10127 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #15
najbolje je prebacit stanicu u NORMAL mod (ako već nije), tako može raditi više prijemnika odjednom...
i napraviti range test u power down modu,  kroz par zidova ako kiša ometa hodanje po livadi :)

svi rx-i se napajaju preko iste batke ili beca npr, na svakog spojiti po 1 servo, na stanici upaliti servo test (pod model-monitor-test active)
i onda usporediš, koji bu prvi izgubio link.

meni se pokazalo da 26mm radi bolje od 30,
a evo neki imaju i 22mm i 25mm, pa se jednostavnom usporedbom može vidjeti koja duljina 'najviše odgovara'

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #16
ma znam za taj mm gume, razlika je baš 5mm u izloženom dijelu.
nego, vidiš da i ti imaš jednog zalutalog od 30 mm  ;D 
a sigurno nisi jedini, samo ljudi to ne primjete, jer ne usporede antenu jednu do druge... pošto je svaki rx u svom modelu...

valjda stroj za cvikanje u tvornici preskoči kojega... jer TOLIKA razlika nije normalna,
što se i dokazalo na range testu...

letio sam sa sva 3, nema problema,
no ako se može poštelati da imaju isti domet (tj ispraviti nedostatak na jednome) zašto ne,
pogotovo kada ne košta ništa    ;D

istina, ugl dio koji je oku vidljiv treba biti 26 +/-1mm da bi domet bio full
nikad nisam obratio pažnju na to, sreća da sam vidio tvoj post
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #17
skrati ih sve na istu duzinu i ponovo prebindaj da si uzme najjaci kanal
inace je izracun za duzinu 1/4 valne duzine kod takvih tipova antena : 7125:freq=duzina vruceg kraja
znaci imamo primjere:
  7125:2400MHz=2,968mm 
7125:2440MHz=2,920mm
7125:2480MHz=2,872mm


ja sam ima par padova sa FrSky prijemnikom koji je tvornicki imao antenu duzine 5cm, jebem li ga nisam uopce to ni gledao, 300m i pada ko kruska, sa 5dBi antenom na 500m pada sve dok je nisam skuzio da ne stima duzina i skratio je, poslije ide na 1km, dalje nisam ni isprobavao i to onaj parkflyer prijemnik
FrSky crash in HD

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #18
tom jel mjeriš točno od baze, jer na prijemnicima ima još 1-2mm one gume kaj ide preko baze

na prijemniku koji mi je držao kilometar i pol u zraku je antena 25mm plus taj milimetar ispod gume - sveukupno 26mm

tri prijemnika su mi 26mm i jedan je skoro 30mm, ovog od 30 bi mogao malo pokosit :)

Bas 1-2 mm ima ispod gume?
Odakle ti ta informacija?


Ako taj oguljeni, aktivni dio koaks. kabela nije ravan nego savijen, da li kao duljinu treba uzeti udaljenost najudaljenijih tocaka golog dijela ili se koriste neke kompliciranije metode za prilagodbu?
Nekako bi mi bilo logicno da oguljeni dio bude u gumi, da ga ona odrzava ravnim.
Cemu uopce služi ta guma?

Imam jedan prijemnik, kupljen polovni, i taj uopce nema gumu.
Goli dio mu je dug 32 mm.

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #19
samo za informaciju,  ME163 sam letio na 'ošišanom' prijemniku
26.5 mm od oka, nemam šubler,

izmjerio 27, označio  i onda mrvicu kraće odrezao grickalicom, 
to mi se činilo kao ok rješenje, oštro a kontrolirano.

i eto, leti mali bez greške, provjereno na pristojnoj udaljenosti i na modelu di se i najmanji ispad komandi primjeti,
a u kući je prije šišanja u range testu padao ko kruška i netko bi rekao, baci ga  :)

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #20
samo za informaciju,  ME163 sam letio na 'ošišanom' prijemniku
26.5 mm od oka, nemam šubler,

izmjerio 27, označio  i onda mrvicu kraće odrezao grickalicom, 
to mi se činilo kao ok rješenje, oštro a kontrolirano.

i eto, leti mali bez greške, provjereno na pristojnoj udaljenosti i na modelu di se i najmanji ispad komandi primjeti,
a u kući je u range testu padao ko kruška i netko bi rekao, baci ga  :)

Je li to onaj koji je prije šišanja bio 30mm izvan gume?
Jesi ponovio paralelni test nakon šišanja?

Ako je bio losiji od ostalih, ne znaci da je padao na range testu. Jesli li ga isprobao vani, u uvjetima kakve proizvodjac definira za range test?

Jesli li u kucnom paralelnom range testu mijenjao poziciju predajnika (a i prijemnika), da smanjis vjerovatnost raznih refleksija koje slucajno pogadjaju bas ove krace, a ne i duzu antenu?

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #21
redom:
da.
ne

ok, ne,
ne

gle, letim s njim i to mi je bitno.  ;D

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #22
redom:
da.
ne

ok, ne,
ne

gle, letim s njim i to mi je bitno.  ;D

Zar prije "šišanja" nisi?
Ajde samo ponovi paralelni test, da bar djelomicno dovrsis eksperiment.
(Ili već imaš nekih indikacija da je antena sada imalo bolja nego prije?)

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #23
Kako se uopce radi sa range testom? Ok, kad kompariras nekoliko Rx-ova od puta ko u vašem slučaju pa ideš ubit output Tx-a preko par zidova i pozicijom antene.
Ja sa Turnigy 9X V2 sa stisnutom R. test tipkom imam stabilan signal preko 100 mtr na otvorenom a inače sam testirao stanicu u normalu preko 1.5km bez brownout-a.
Jel to range test tipka prepolovi izlaznu jačinu signala sa tx-a i kolika udaljenost  sa R. test se smatra dobrim dometom. Te informacije nisam mogao naći.
Malo off topic, sorry al kad već pričate o tome  ::)
Enlight me!

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #24
Jel to range test tipka prepolovi izlaznu jačinu signala sa tx-a i kolika udaljenost  sa R. test se smatra dobrim dometom. Te informacije nisam mogao naći.
Malo off topic, sorry al kad već pričate o tome  ::)

I vise nego prepolovi, puno vise. Mozda cak i samo 1% nominalne.
Zar ti ne pise u uputama koja se udaljenost pri R testu smatra dobrom?

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #25
Ma kakve upute, Turnigy 9x v2. Dobro da sam stanicu u kutiji dobio :)
Enlight me!

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #26
Ma kakve upute, Turnigy 9x v2. Dobro da sam stanicu u kutiji dobio :)

Za HITEC Optic 6 piše da trebaš sa skupljenom antenom (upute su za 72 MHz predajnik) biti u mogućnosti kontrolirati komande s upaljenim motorom na udaljenosti od "20-30 paces".
Još samo da saznaš koliki je bio standardni promjer kotača u starom Rimu i - znat ćeš koja je to udaljenost! ;D

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #27
Super ti je to sa rimskim  kotačem  ;D ;D ;D
Enlight me!

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #28
Ima li novosti sa antenama evo da se i ja uključim  :D

optima 6 - 28.5mm
optima 7 - 27.5
                 27.5
                26.5
optima 9 35 i druga antena 34mm taj prijemnik je kupljen polovni nema čak ni gumene zaštite ništa samo žica  :(

jedna optima 7 i ovaj optima 9 su isprobani na način da sam model ostavio na balkonu od 3 kata te sam otišao sa stanicom nekih 1500-1600m i nije bilo problema

imam i jednu minimu ona ima 33.5mm dok sam je vozio na zagijima nisam primjetio problem ali kad sam probao na kk2 onaradi ali nakon nekog vremena  mi javi eror pa čak i kad je model od stanice na cca 1m, možda je vec i ta minima u banani
Leti samo leti :-)

Odg: HITEC - Duljina antene na 2.4GHz

Reply #29
ja sam na sve 3 minime, koje imaju po 2 antene svaka,
dobio antene s preko 35mm aktivnog dijela.

bez range testa sam ih skratio na 28mm jer nisam išao sad u desetinke mm,
i lete ok, i na sbachu, quadu i radjetu....

oni ostave duže, pa tko skuži te finese bu si skratio, tko ne skuži ili ne leti daleko da mu ispada iz dometa, opet dobro,
problem bi bio da ostave kraće,
onda bi bilo više posla oko skidanja izolacije bez da shortaš sa sredinom,
 tak da za koliko je para, još je i dobro :)