Skip to main content

Topic: HK-250GT Hobby King (Read 8462 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #15
Složio jučer glavu na HK250.
Jedino nisam uspio skinut feathering shaft i podmazat i poloktajtat ga jer nemam 2 imbusa te dimenzije, ali sigurno ću to napraviti prije nego poleti.
Zasad mi se glava čini fenomenalna, šarafi kao da nisu mekani kao na 450 Prou (HK naravno), sve se fino vrti, nema sticky collectiva, main shaft je ravan, sviđa mi se kaj ima collar koji se šarafi jer se lakše namjesti nego kad je fiksno zavaren.
Alat koji dolazi s njim je kvalitetan (Torx, imbus, križni i jedan mali vulgaris L imbus)
Frame je OK, malo treba sve pošmirglat da se izolacije na servo žicama ne poderu na rubove i poloktajtat sve.
Canopy nije neka sreća, ali ću ga pošmirglat, stavit primer i posprejat u neku drugu boju za prvu ruku.
Maingear je ravan, uglavnom sve u svemu mi se čini fenomenalan ako uzmemo u obzir cijenu, ma da je i dvaput skuplji bio bi izvrstan.
Jedino se bojim repa (danas ću se primiti toga) jer nisam nigdje naišao na dobre kritike, ali vidjet ćemo kakav je  :)
Setup će biti sljedeći:

Turnigy 2627 4200 kV (za početak s 11T pinionom, valjda bude dosta headspeeda)
Mystery 20A ESC
Zippy 3S 800 mAh 20 C
Turnigy (Telebee) žiro
Blue Bird BMS-373MG na ciklici (aileron i pitch stanu k'o budali šamar, ali ću elevator servo morat malo Dremelom potrimat jer je glupo zaobljen...)
Za početak MKS 8910 na repu, ali samo privremeno dok ne nabavim nešto jeftinije, tipa INO-LAB 261HB
I Turnigy Rough Rider karbonske elise, ne znam jel' valjaju, vidjet ćemo i to.

Malo se bojim ESC-a za ovaj motor (pogovo kad stavim veći pinion), da je 25A bilo bi bolje, ali valjda bu izdržal

Uglavnom zasad, heli je jako nadmašio moja očekivanja, vidjet ćemo kad se složi sve.
Jako ga je gušt slagat, iako je sve skroz sitno i skučeno.
MAK Zapad

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #16
Rastavio sam kompletan frame da ga mogu lijepo ošmirglati i naišao na 2 problema. Prvi i nije neki problem, ali kak sam sve rastavio i šarafe složio u jednu kutijicu, primjetio sam da su različitih duljina. Jedan je bio kao šaraf za drvo (puno grublji navoj, ali ista glava kao na ostalima) i ustvari je bio zašarafljen u gornji bearing block jer je valjda Kinez koji ga je sastavljao poglodao navoj  :D Al nema veze, drži OK.
Drugi problem je ležaj na donjem bearing blocku koji je u banani, "hrglji" kad se vrti (ne čuje se, nemreš ga rukom toliko brzo zavrtit, ali ne radi glatko - pitanje kad će se raspast)
Pitanje - da ga probam poletit tako ili da mijenjam ležaj? Ima netko ležaj ili komplet donji bearing block za prodat? Stvarno mi se NE DA čekat samo tu sitnicu s HK...
Servače sam zgurao u frame, sutra spajam linkove i podešavam glavu. Trebalo bi sve biti gotovo sutra, onda samo čekam elektroniku, ak se HK požuri letim sl. tjedan  :)
Da li netko može izračunati koliko bi headspeeda trebao dobiti s 11t pinionom i 4200 kV motorom na 3S?
Odoh slagat rep
MAK Zapad

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #17
Možda imam taj ležaj, zadnji put sam naručio brdu ležajeva. Moram pogledati.
Možda ti ovaj calc pomogne:
http://dhrc.rchomepage.com/calcAdvanced.htm

Mislim da će ti biti s svježim baterijama preko 3000 bliže 3500 s 11T. Glavni ima 120 ako se ne varam. Brutalan headspeed.
Ja imam 15T 2627 3800kv i kad stavim na 90-95% gasa koliko god mali bio djeluje mi opasno koliko se to vrti. Sada kada računam ispadne i više od tvoje kombinacije ispadne prek 3500.
No dobro ja to furam na 80 do maks 85% za sada.

Uglavnom ako sam dobro zapamtio samo neka bude ispod 3500 i obavezno karbonske elise i loctite na feathering shaftu.
Balansirati s mikro vagom ili nečim, elise makar bile karbonske. Rep ista priča.
Sve dobro podmaži ostavi da se vrti 5 minuta s uljem/masti gore, pazi da ne dođe do remena.
Kad sve bude išlo glatko, i bez vibracija onda ubaci u "brzinu". Ako ima nekih čudnih vibracija ili ti jednostavno pod uhom heli ne zvuči dobro. Stani i probaj skužiti gdje "smrdi".

Ležaj nemam pojma. Kad sam početno sastavio svoj, nisu se okretale elise tako lako kao što si vidio da se vrte sada. Bilo je dosta poštelavanja.

Nemoj žuriti i bude ok ;)
javim ti za ležaj.

Idući tjedan utorak lijepo vrijeme, izgleda da će doći i jedan Blade MSR ako se ekipa skupi.

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #18
E hvala na kalkulatoru! Biti će i preko 3500 (skoro 3900, ukoliko taj Turnigy stvarno ima 4200 kV) :D Nema veze, složim throttle curve na 75% za početak pa ćemo vidjet. (ako se dobro sjećam, negdje sam pročitao da Align kaže da headspeed treba držati oko 4000 rpm-a, ne znam kak bi HK to podnio  :D)
Ako imaš ležaj to bi bilo fenomenalno!
Ma sad se vrte stvarno kao na tvome, dao sam si truda i sve lijepo podmazao, baš ga picajzlam! Sve je išlo kao po loju, jedino sam Dremelom morao malo potrimati jedan servo (elevator) da bi stao, jer kao što znaš on ide "naopako" u frame, tj. s vanjske strane.
U utorak ništa od mene s helićima, mislim da neću stići sastaviti (250 sigurno jer čekam elektroniku s HK  ::) )
Jedino ne znam gdje ću receiver zgurat  ::) 6208SB nije baš mali, a ne bih ga volio negdje s vanjske strane frejma stavit u slučaju crasha... Vrijedniji je od cijelog helija  :D Možda i stanje u donji dio frejma, vidjet ćemo (nadam se) sutra kad bi stanica trebala stići
MAK Zapad

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #19
Budem pogledao danas, kao i za ležajeve.
Čudno da nije unutra. Doduše u mom kitu koji sam poćeo sastavljati nisu došle skije, metalni dio ;) "QC sucks!!"

Ako ništa izvadim iz nekog paketa pa ti dam. Imam još jedan.

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #20
Ma nemoj zbog toga rastavljati cijeli paket, nema smisla  :) Čuvaj ga, možda ga otkupim za backup dijelova  :D
BTW stigla mi Futaba!  ;D
MAK Zapad

 

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #21
Složen 85% novi 250GT zovem ga 251GT jer toliko je izmjenjen,  skoro ništa.

Razlog da imam dva ;D

Onaj prvi se bliži polako 80 sati leta i nije izmjenjeno još ništa, servači drže, ležajevi stoje na mjestu, sve za sada ok.

Isti setup, pinion je isti. Jedino ovaj model je karbon frame nema plastike skoro ništa osim ružnog canopya i skija.

Uglavnom samo da se dobije dojam o muci po žicama koliko treba mašte da se sve to što treba od elektronike potrpa u njega a da ne smeta nigdje evo par slika.

Trajalo je otrpilike sat i pol dok nisam sve prilagodio da stane tamo gdje sam zamislio.

Ako netko nema prostora na 450 klasi nek se javi meni, budemo instalirali i aparat za kavu uz sve što treba i jedan frizer za pivo :D :D :D

Inače receiver je Frysky futaba Fasst klon 7 kanalni, i manji je od 617 Futabe čija je vjerujem kopija (21$ s HK-a). Pa je onda dobio i počasno mjesto točno u sredini helija ;) ;)

[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #22
Lijepo, uredno i pedantno, aj lajk  :)
Ja sam razbijao glavu sa svojom 450kom jer je receiver dosta velik, ali uspio sam ga zgurati u frame, mislim da ću uspjeti složiti full čisti wiring bez stršenja žica, vidjet ćemo kad stigne BeastX
250 je na čekanju dijelova s HobbyKinga i ide isto ovaj FrSky receiver.
Assana si gore stavio?
E i da te pitam, kad recimo heli stoji nosom prema tebi, da li su ti linkovi koji idu sa servo ruka na swash paralelni s mainshaftom? Čini mi se da su moji servači ipak malo predugi, tj. da su ruke malo previše udaljene od frejma... Ne znam da li će to negativno utjecati
MAK Zapad

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #23
Pa vjerovatno hoće. Budući da kretanje kugli i nije baš potpuno "linearno".

No mislim da je to presitno da bi to uopće primjetio. Neka me netko ispravi. Meni nije nikada smetalo. Doduše jako je mali kut.
Ako se swash podiže paralelno mislim da onda nije nikakav problem.

Kod mene ti stoje okvirno tek toliko pod kutom da ga primjetiš, možda 1-2 stupnja.

Čitao sam da su picajzle radile to tako da su podstavljali neke pločice pod servače, itd... ;)

Gore je assan jer nisam imao drugi takvi mali a i zato jer je dobar. No ne znam da li ovaj štima  jer još uvijek nisam našao rućice od servača.

Još par stvari gore, balansiranje, i van. Ali neee, ovaj vjetar mi već na živce ide, nikak da stane >:( >:(

POGREŠKA NA REPU 250GT s hobby kinga - FIKSIRANJE REPA NA BOOM

Reply #24
Dakle 250GT s Hobby kinga ima nedostatak, rekao bi QC.
Usporedio sam svoj prvi 250GT s giantcoda, i osim metalnog frejma kod njega i karbonskog kod HK-a ima dosta razlika kada se ovako oba isprobavaju neko vrijeme. Iskreno ovaj s giantcode stranice koji sam uzeo prije 10 mjeseci, nemam pojma zapravo koja je to verija.

Luft na glavi je kod njega daleko manji. No daleko da ovaj s HK-a nije dobar.

No ima nedostatak, a to je fiksiranje repa na boom.

Na alignu postoji mali plastični umetak koji ide ispod vertikalnog stabilizatora i pritisnut je njime te na njemu se nalazi plastični pin koji prolazi kroz nosać do rupe u bumu te tako sprečava da se rep rotira oko buma.

Kako se vidi na slici na crnom repu s giantcoda, dobije se te mala plastika a ovaj aluminijski s HK-a ima istokareno na suportnu stranu???? ??? i nema šanse da se ta plastika montira na nosač a kamoli da dođe do rupe i buma.
A normalno se isporučuje s helijem. Zato rep treba dodatno osigurati s nekim vijkom , "u svojem aranžmanu".
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]


Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #25
O toj plastici sam ti pričao, ja ju nisam dobio i zato ne mogu dovršiti heli  ;D
Morat ću iskemijat nešto, neki šaraf
MAK Zapad

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #26
O toj plastici sam ti pričao, ja ju nisam dobio i zato ne mogu dovršiti heli  ;D
Morat ću iskemijat nešto, neki šaraf
Ma nemam je ni ja na novom heliju koji sam složio. Ali vidiš po slici da ta plastika koju dobiješ , NEMA ŠANSE da staviš na HK heli.
Naopako je istokareno. Naime vidiš na crnom da je u obliku luka koji prati boom. NO na HK heliju je nosač istokaren u suprotnom smjeru. Probao sam na razne načine ga orijentirati no ne ide. Tako da sam jednostavno uzeo šaraf i stavio kroz nosač i boom.

E da, jesam spomenuo da rupe na nosaću ni nema, već je moraš sam izbušiti :D :D :D

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #27
DRUGI 250GT zgotovljen. karbonski, stavljen isto klasični setup, i naravno DS480 i Assan GA-250.

Spojio rep servo i žiro. Uključio ga , namjestio high end point reverse, settings i stavio gain na 35% na futabi i dignem hover i heli stoji , opet n aterasi:) uz jak vjetar-sedmi kat.

Spustim stavim na 40% gain, ista stvar, spustim,.......tek kod 60% je počelo vidjeti se tragovi korekcija na repu.

ZAKLJUČAK: 3 komada assan-a svi na tri različite postavke i to od 37-60. Svi s istim servačima.

Kvaliteta assana stvarno zavisi od primjerka do primjerka, alijedno je za mene neosporivo da za 10$ po meni nemoguće je naći bolji žiro jer sva tri na kojoj god postavci drže rep u sport letu.


Možda je moguće da je i postavka 60% zbog boljeg mehaničkog setupa (Futaba 401 na 450PRO mi je oko 50%). Probao sam rep riješiti i najamanjeg slopa. Možda se vide rezultati.

Za tako jeftini servo moja preporuka. (sport fly)

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #28
Prvi 250 doživio drugi lom, na betonu, šteta se procijenjuje, ali oko 50kuna ;) ;)

Glasna osovina 1$ (3 komada=3$) + fiberglass elise 3.50$ + landing gear na jednom mjestu pukao(to imam ali bude popravak ovog) + feathering shaft 2$ + flybar isto 1-2$.
U grubo 10$.

Naime heli se počeo rotirati oko osi, pobliže inspekcijom ispada da je šaraf koji drži glavu na zupčaniku je izgubio maticu i to je to. Nije velika šteta s obzirom da je strugao beton ;) ;)
[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]




Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #29
Ajde, nije to ništa :)
Si otkrio koji je bio razlog vibracija danas?
OT: Video, video, video!!! (od danas s King Crossa) :)
MAK Zapad