Skip to main content

Topic: nešto što treba vidjeti (Read 8750 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nešto što treba vidjeti

kopajući po internetu naišao sam na nešto što stvarno treba temeljito pregledati, puno slika i video uradaka raznih letjelica.. upišite slijedeče i uživajte.     martt clupper s Entries
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #1
mogao si odmah i link puknut neki
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #2
Pozdrav Marijo! puknio bi ja link al sam ti ja totalni neznalica za komjutere ; dobro da se i ovako  sa ovim dopisivanjem služim..Ako si pogledao  ubaci ti link jer stvarno ima što za vidjeti :gledo sam jako dugo ijoš nisam sve pregledao a onaj mali papirnati aviončić je stvarno nešto jako zanimljivo za najmlađe-naše poletarce...i da vas malo zagolica dvije zanimljive slike sa navedene stranice..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #4
To Marijo iako pretpostavljam da si ti i prije to dobro pregledao ..a ja sam se sa kompjuterom "sukobio"tek negdje prošlog ljeta pa mi oprostite ako neki put nešto zeznem..mislim da oni koji nisu to pregledali imaju što vidjeti a moram reči iako sam puno toga u životu proživio i vidio u zrakoplovstvu , od kad vrtim imternet vidici su se itekako proširili.. pozdrav svima i samo naprijed u nove zgode u ovom odličnom hobiju...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #5
PZ Design !!!!!  tamo otici mi je zivotna zelja i ako me bog pozivi iducega ljeta sam tamo,
od mene je dobrih osam sati voznje a kako ja vozim "polako katolicki" pa neka bude i 9 u svakom slucaju za jedan dan sam tamo,svake godine pratim izvjestaje odande i to je za ljubitelje zrakoplovstva kao otici muslimanu u Meku na hadz,
ovoga ljeta sam ganjao kucu i sada je i to u redu,
dobro si se sjetio,ove slike pogledati vrijedi a tek otici tamo.
srdacan pozdrav,Ivan

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #6
Pozdrav Ivane. volio bi da smo bliže i da imam mogučnosti bar jednom u životu nači se tamo..Svi stvarni zaljubljenici u zrakoplovstvo znaju da je to ipak največi svjetski skup svega mogučeg što leti .. bilo bi jako zgodno kada bi se modelari hrvatske organizirali pa jednom godišnje napravili nešto slično  na modelarskom  nivou.Mislim da bi nas takav skup još više povezao i da bi bio poticaj mladima da krenu u zrakoplovno modelarstvo..još jednom pozdrav od starog zrakoplovca.
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #7
Majstori od deprona pogledajte ovo:   Worlds First Tailless RC X-36(see sidebar)    čovijek si je stvarno dao truda !!!!
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #8
mene je iznenadilo kad je bio aeromiting u lučkom ove godine i nas na kanalu preleti onaj helikopter kakav vozi onaj lik u Mad MAXu

na žalost sam bio s modelom u zraku i nisam mogao uzeti foto i poslikati to....
ali bilo je nevjerojatno da to leti....

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #9
pozdrav Marijo ;imao sam priliku poletiti sa nekim tipom u sličnoj spravi(žirokopteru) i kad sam vidio pošto me tip smjestio  da rukom daje početno okretanje rotora zapitao sam se što to meni treba..ipak sprava ja nakon jako kratkog zatrčavanja poletila, i let je bio sasvim ok ..A slijetanje !!! na nevjerojatno kratkoj stazi  niti desetak metara..ludo iskustvo sa nečim što ima slobodno okrečući rotor...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #10
kak misliš slobodno okrecuci rotor     :o

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #11
Marijo postoje žirokopteri koji nemaju pogon rotora nego se on okreče zbok koraka  na krakovima kao i svaka elisa koja nije ukočena.. a postoje i oni koji imaju pogonjeni rotor snagom motora...oni sa slobodnim rotorom su jednostavniji za izradu pa eto nekome izazov da proba sklepati tako nešto..pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #12
m@  to si od mog susjeda vidio žirokopter a vozio ga je jedan pilot koji stalno leti te letjelice.
 
Nebi čovjek vjeroval kaj to čudo sve može. Poleti ga i sleti iz dvorišta.
 
Je da ima veliko dvorište ali opet.
 
Čovjek ima i motorni zmaj a žirokopter je kupljen u USA, kit, a gore je našarafio jači motor i dogradio amortizere i tarenicu kaj mu brže zavrti glavnu osovinu rotora jer se rotor mora zavrtiti na okolo 200-tinjak okretaja prije poljetanja.
 
Strujanje zraka od elise motora koji je iza pilota zavrti glavni rotor ali treba malo više vremena a sa tom tarenicom to se vrijeme skrati.
 
Vrti se od strujanja zraka dalje u letu jer je glavna osovina pod određenim kutem kao i elise.
 
Jako zanimljiva letjelica. Neki kažu sigurnija od aviona.


Odg: nešto što treba vidjeti

Reply #14
fakat sam zaostao.........


ovo je fascinantno... a tek kak se spustio u par metara.....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe