Skip to main content

Poll

STVARANJE VELIKOG MITINGA U ZG

  • dobra ideja i volili bi sudjelovati na događaju, a po potrebi i organizaciju u nekom djelu
    15 (40.5%)
  • dobra ideja i volili bi sudjelovati na događaju
    20 (54.1%)
  • dobra ideja ali neizvediva
    2 (5.4%)
  • loša ideja
    0 (0%)

Total Members Voted: 34

Topic: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI? (Read 11991 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Evo da postavim temu da se svi raspišemo o tome da li tu postoji nekih ideja.
Relativno sam "mlad" u ovom hobiju i svi već valjda znaju da "to je onaj lik koji gura HK heliće kao dobru stvar" :D :D

No to nije stvar, meni je to zabava kakva god , kao i svakome.

Ideja je da možda se dogodi negdje jedan veliki skup svega vezanog uz ovaj hobi. Pod uvjetom da bude napravljeno na pravi način.
Znači:
odličan prostor, i najbitnije REKLAMA.

Što tu nedostaje? Vjerovatno zdrav razum će netko reći ili vidi ovog pravi se pametan a sve smo to već sto puta pokušali. Ćuo sam za ideje, nažalost pucale zbog krivih razloga vjerujem.
Nedostatak organizacije, zbog neslaganja, neimanja vremena i slično, jer ljudi imaju veće prioritete u životu danas, znači nedostatka vremena.

Ćuo sam priće o maketarskim klubovima kojih je prije bilo više, a danas....

Kada bi se sve ovo još više populaliziralo , još više mladih privuklo, nekim događanjima, natjecanja, možda uz nekog sponzora. Znam iz iskustva uvijek se netko nađe ako se pristupi pravoj osobi s pravom idejom za sponzorstvo. Jedino najčešće to nisu među prih 5 vrata već sličnije trideset i peta vrata.

Natjecanje, i veći aero miting, sve u jednom. Avioni, helići, auti, brodovi.
Treba prostor i reklama.

Napraviti to na nekoj super lokaciji, tipa Bundek, savski nasip ali blizu grada, ili ugurati u neki program koji se već negdje događa.
Iskoristiti mali rub plakata za taj događaj na nekom postojećem događanju. Iz iz iskustva pričam. Tko gdje? Ne znam zato i postavljam ovdje pitanje za sve ideje.

Po meni koraci u pravom smjeru, a mali:
-škola slaganja helikoptera
- majice flyfreak, super ideja (dovoljan je jedan klinac da pokrene lavinu u svojoj školi interesa za hobijem, a s time znamo kakvi su očevi, ispričavam se mamama :D)

- po mogućnosti izrada weba s osnovnim informacijama, prostorom za prijavu u klubove , popis klubova, opcija kupovanja majica, obavijesti (ovaj forum je super, ali kada netko na njega naleti slučajno u potrazi za rc autićem za klinca, vrlo brzo će izletiti, ili će dugo lutati), neki jednostavan atraktivan web s informacijama o klubovima kontaktima, popisom događanja, ukratko.

- natjecanje u prošle godinu dvije sve popularnijim helićima, naravno uz to prikačiti i ostalo sve. I sva druga natjecanja.


I sad bi tu trebala neku ideju složiti, probati pokucati, ako ništa putem maila, za to se ima vremena na 35 vrata i dobiti neki prostor i reklamu. I probati se taj jedan dan zabaviti s gomilom nove ekipe na jedan lijepi dan.

Iskreno imam puno svoji poslova ali ovo bi bila zabava, ako netko ima zainteresiran da se proba nešto složiti.

Sada molim budite blagi, jer nadam se da neće početi drvlje i kamenje na mene :D :D :D Još sam umoran pa se ne izmičem dobro.








Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #1
Da se to organizirat ako ljudi imaju želju to odradit

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #2
organizirati drzavnu ligu u zezanju i letenju pa mozda se dobar glas i prosiri
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #3
mozda treba ukljuciti trgovce. oni diktiraju sirenje hobia. lako za iskusne, oni ne trebaju nikog al pocetnici su na milost i nemilost ducana.
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #4
A trgovaca imas tocno 2 i jedva prezivljavaju :)

Ali biti ce skolica helica opet ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #5
A trgovaca imas tocno 2 i jedva prezivljavaju :)

Ali biti ce skolica helica opet ;)

Wespen sorry zaboravih na školicu koja je definitivno broj jedan ideja.
No možda to približiti centru, možda nešto veće?

Trgovic ne moraju biti RC, imaš ti sponzora koji bi došli i na nevezanestvari. Samo treba sjesti i razmisliti.

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #6
A gdje blize centru?
Imas neki prostor na pameti?

Bundek zaboravi, previse ljudi i premalo ograda :)
Mozda samo sastavljanje
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #7
Wesp kad ce otprilike bit skolica?  :)
ja sam za bilo kakav susret ili neki dogadaj i naravno dolazim :)..ovdje u Rijeci nemam od koga ucit o helicima
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #8
Pa o tome bi trebalo razmisliti, sastaviti neku ideju, i probati vidjeti da li je to izvedivo.
Pa recimo na nekom širem djelu nasipa. Ogradice improvizirane nije problem napraviti, no to je daljnje planiranje.

Najbitnije je stvoriti neku ideju ako uopće ima interesa za to, i onda pokucati na ta vrata(imam par ideja) da se vidi da li se može dobiti prostor a onda slijedeće kucati za nekog sponzora koji bi trebao biti u domeni on može dobiti nešto od susreta, a mi možemo dobiti reklamu za događaj.

Ovo je debela alpha verzija. NO zašto ne bi nabacali ideje.

AKo tema bude posra*** svejedno, probali smo.


Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #9
pa mislim da bi bilo vrijeme da se malo organiziramo(eto i ja sam spreman pomoc) i napravimo nesto da se procuje za nas ali meni je od svega toga najbitnije da se mi upoznamo i podruzimo za ostalo otom potom
da bude jedan masovni susret nas modelara  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #10
pa mislim da bi bilo vrijeme da se malo organiziramo(eto i ja sam spreman pomoc) i napravimo nesto da se procuje za nas ali meni je od svega toga najbitnije da se mi upoznamo i podruzimo za ostalo otom potom
da bude jedan masovni susret nas modelara  :)

Da masovni susret modelara, ali da se zna da se to događa, tako da ljudi mogu doći i pogledati. Ne idem često na susrete, ali da je ove veličine kako je i zamišljeno došao bi bilo gdje, Rijeka, Varaždin, Slavonski Brod....

U neku ruku ako se privuće još ljudi, u tome će profit imati najviše dućani, ako ih bude više od broja koji ih je sad, ali s vremenom možda i mi.

Činjenica je da još 99% ljudi ni ne zna u koju domenu je došao ovaj hobi, da više nije nepristupačan, da imaju priliku se educirati ako žele i sve to onda na nekom mjestu i pogledati.

Ne mora se letiti s nekim čudesima. Iskreno ne znam koliko je prostora potrebno, no Savski nasip negdje u blizini bundeka u kasno proljeće ili ljeto bi bio odličan.

A kako u vrijeme ljeta je oskudica s tv temama i snimaju sve i svašta, vjerovatno ako se dojavi nekim medijima, bilo bi popraćeno kratkom reportažicom. A tamo će se pojaviti ekipa s Flyfreak majicama npr. :D :D

Ono možemo tisuću i jednu ideju napraviti a u stvari biti će samo jedan malo veći susret. Ali prije njega da se pošalju pitanja za prostor sponzore tako da se na određena mjesta mogu staviti plakati i informacije o samom događaju.  (plakati, zg info, poneki web portal.) >To su sve lako izvedive stvari.

Možda najbitnija stvar je da li itko shvaća ovo kao ideju s kojom bi se pozabavio, u domeni pisanja mailova i ako zatreba poneki sastanak s nekim. A to i nije puno vremena.

Ja sam još uvijek početnik ali mi nije bed malo vremena odvojiti. Ako ima zaintersiranih u ZG i izvan zašto ne probati.

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #11
najgora stvar u svemu tome je da kao i vecinom puta od toga nista ne bude
ako se uzme ozbiljno moglo bi biti nesto od toga
moj savjet je da se mozda prvo dogovorimo za datum susreta i gdje i sta i tek onda obavijestit medije i sponzore ako bi ih bilo
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #12
Prvo je koncept, ideja. Ok to je susret.

Gdje: ne znam gdje bi se izvelo osim potez uz savu a da ima dovoljno prostora za neke manje stvari, a uz to da bude na dohvat ljudima. TO JE NABITNIJE. Da je blizu!

A onda nakon neke sloge oko ideje gdje i kada, početi skupljati ideje kome se možemo sve obratiti.

I zadnji dio je kucanje na sva ta vrata.

Nakon što to završi, recimo uspješno, tipa našli smo 3-4 manja sponzora, imamo recimo x kuna na raspolaganju slijedi promidžba, plakati, obavijest o događaju na portalima, obavijest tisku ako želi napisati članak  itd. itd.....

I paralelno treba pripremiti neki program.

A ima li bolje i jednostavnije nego napraviti letke (što nije problem) s programom. U toliko i toliko sati:
- natjecanje s helićima
-tada lete jedirlice
-tada zagiji
-tada quadovi
-pa neki turbo brzi avion
- pa recimo tamo vam se na štandu nalazi mikro helikopteri i aviončeki od deprona
bla bla...

Treba se samo držati satnice i imaš čovjeka koji svakih pola sata najvai što je i gdje.

Štandovi s osvježenjima ti praktički dođu sami. Ne moraš ih ni plaćati.

Od nekog x proračuna uzmeš 500 kuna i 3-4 studenta i nek dva dana prije susreta na trgu i glavnom npr, djele letke o događaju.

Ista stvar može se napraviti i na drugim lokacijama.

Javljanje medijima, zašto se ograničiti na ZG?

Ma mislim ima tu ideja, pitanje da li ima par osoba koji bi se pozabavili time ozbiljno u slobodno vrijeme. To su dogovori nađemo se na piću ili što god.
I drugo da li ima dovoljni borj ljudi iz HR koji se bave ovim hobijem da napune to sve sadržajem. Ja mislim da ima.
Kvragu pozovemo i slovence :D :D šala naravno da netko ne shvati ozbiljno- pozovemo sve tko želi sudjelovati, što više to bolje. Kvragu ni ovo ne zvuči, postamo po svim forumima ukrug HR.
Tko zna možda neki austrijanac koji nema što drugo i ima vremena se zapiči do ZG prije puta na more.
Ako stvar uspije, za slijedeću godinu susret je osiguran manje više ;)

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #13
Slažem se s idejom i konačno bi trebalo malo poraditi na tome i malo se organizirati...
Možda za početak pokušati u nešto manjem obimu i krenuti... a po mome to znači pokušati okupiti bar dvadesetak -tridesetak modelara na jednom mjestu i uz takvo druženje i letenje pokušati razraditi ideju oko svega ( termin, lokacija, program ) pa polako krenuti u pripreme i organizaciju  nazovite to kako hoćete ( modelarski miting, takmičenje ili bilo kako drugačije)
Naravno u skladu sa svojim mogućnostima stavljam se na raspolaganje za dio tereta koji treba podnijeti za organizaciju i provedbu čega takvog..
S obzirom koliko su i klubovi koji postoje relativno neaktivni ili možda i nisu već su možda pre zatvoreni i sve se vrti u užem krugu ljudi, pitanje je koliki interes bude i među članstvom ovdje na forumu..

onaj tko bude nosioc toga slobodno mi se u svakom trenutku obrati za pomoć oko bilo čega unutar akcije...

Zdravko  098/235857

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #14
Slažem se s idejom i konačno bi trebalo malo poraditi na tome i malo se organizirati...
Možda za početak pokušati u nešto manjem obimu i krenuti... a po mome to znači pokušati okupiti bar dvadesetak -tridesetak modelara na jednom mjestu i uz takvo druženje i letenje pokušati razraditi ideju oko svega ( termin, lokacija, program ) pa polako krenuti u pripreme i organizaciju  nazovite to kako hoćete ( modelarski miting, takmičenje ili bilo kako drugačije)
Naravno u skladu sa svojim mogućnostima stavljam se na raspolaganje za dio tereta koji treba podnijeti za organizaciju i provedbu čega takvog..
S obzirom koliko su i klubovi koji postoje relativno neaktivni ili možda i nisu već su možda pre zatvoreni i sve se vrti u užem krugu ljudi, pitanje je koliki interes bude i među članstvom ovdje na forumu..

onaj tko bude nosioc toga slobodno mi se u svakom trenutku obrati za pomoć oko bilo čega unutar akcije...

Zdravko  098/235857

Croatia RC Summit - Zagreb 2012.  :D :D think big!!

Šalu na stranu.

Za okupiti 20-30 modelara kao prvo mislim da treba jasna obavijest o datumu skupljanja na početku foruma, ako treba u obliku bannera ili što god uočljivo.

I da se samo ljudi koju mogu doći potpišu. Da vidimo prvo kuda to ide.  I skoliko se ljudi može zapravo računati.

Ajde da probamo složiti 30 ljudi na jednom mjestu.

Tko će otvoriti temu tipa" 30 na lokaciji X tog i tog datuma" ??