Skip to main content

Poll

STVARANJE VELIKOG MITINGA U ZG

  • dobra ideja i volili bi sudjelovati na događaju, a po potrebi i organizaciju u nekom djelu
    15 (40.5%)
  • dobra ideja i volili bi sudjelovati na događaju
    20 (54.1%)
  • dobra ideja ali neizvediva
    2 (5.4%)
  • loša ideja
    0 (0%)

Total Members Voted: 34

Topic: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI? (Read 11987 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #15
Wesp kad ce otprilike bit skolica?  :)
ja sam za bilo kakav susret ili neki dogadaj i naravno dolazim :) ..ovdje u Rijeci nemam od koga ucit o helicima

Mi se nadamo negdje u 4 mjesecu ako se usijemo pokriti logistički.Ovaj put čemo probati teoriju i sastavljanje prebaciti u neku prostoriju. Ako ne , opet Lučko modelarska pista  u suradnji s MAK Trešnjevka.
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #16
 :D što se mene tiče sasvim je svejedno tko će otvoriti i idemo pod ovom temom ako se slažeš..
za 5-6 ljudi znam da se bude odazvalo , a sasvim je svejedno koja lokacija jer sve to oko Zagreba nije daleko, a ako nismo u stanju naći se u tom broju za početak onda su sve drugo nemoguče mogučnosti  :'( :'(  a to bi bilo i više nego žalosno..

evo mi za ovu subotu imamo nekakav dogovor , em najavljuju lijepo vrijeme i ima nas nekolicina.. pokušajmo se naći u što većem broju ako ništa drugo da porazgovaramo i vidimo ima li zainteresiranih ..
Nisam nikoga kontaktirao ali mislim da bez obzira na našu dogovorenu lokaciju Jankomir King Cross ako netko ima drugi prijedlog i u stanju je okupiti više ljudi u isto vrijeme na istom mjestu nek veli i mi dođemo tam...

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #17
Meni je ubitačni vikend s poslom ali budem navratio ma barem pol sata. U koje vrijeme?

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #18
u 11 smo sigurno tamo i zadržali se budemo jedno vrijeme..
bio je i dogovor da odemo na Lučko ali to lako dogovorimo pa odemo kasnije...

Evo znači vrijedi poziv svim zainteresiranim  11 sati ova subota Jankomir kod King Crossa neka navrate svi su pozvani i svi su dobrodošli..
S modelima ili bez savim svejedno, pa da krenemo od nekud...
U vezi s popularizacijom imam par ideja, ali o tome dok se nađemo ...

lp..

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #19
ivanic grad je jesenas imao skup sa vise od 30 modelara s time da uopce nije dosao nitko sa helikopterima, a bio nam je to prvi puta tako da to nece biti tesko skupiti daleko vise na vasem skupu.
 
 na sljedecem ocekujemo i vise ljudi.

ako cu imati vremena rado cu se odazvati skupu.
 
struja zakon, nitro USTAV

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #20
ivanic grad je jesenas imao skup sa vise od 30 modelara s time da uopce nije dosao nitko sa helikopterima, a bio nam je to prvi puta tako da to nece biti tesko skupiti daleko vise na vasem skupu.
 
 na sljedecem ocekujemo i vise ljudi.

ako cu imati vremena rado cu se odazvati skupu.

odlično i to je stvarno bilo lijepo okupljanje.. nažalost bio sam sprječen i nisam mogao doči
zato mi je ova ideja o popularizaciji i većem okupljanju odmah legla jer nekad davno prije 90 ih stvarno jde bilo dosta modelarskih klubova i aktivnosti...
Od Zagreba , Osijeka, Grobnika itd... 
Jednostavno se treba povezati i pokušati udružiti i učiniti nešto po tom pitanju...
Neki dan sam nešto i na forumu pročitao o raketarima , a ima i u Zg raketni klub.(ARAKD). vidjeti sa njima i isto ih pokušati uključiti bar s jednom dvije demonstracije ( raketoplan, padobran ili traka) čisto iz razloga širokog spektra...više ljudi više interesa.

Samo me interesira baš ovo na forumu... ima li ljudi spremnih i zainteresiranih za nešto pokrenuti i pomoći kod priprema i organizacije
Tehničke kulture u osnovnim školama manje više i nema... pokazati djeci sve ono što i oni mogu... Depron je zakon za to...A1 sigurno ima netko kakvog Cirusa ili nešto slično u samogradnji..

Ma ima brdo mogućnosti...

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #21
Podržavam ideju.

Imao sam prilike organizirati jedno takvo druženje i stekao neka iskustva.
Organizacija bilo kakvog letenja u Zagrebu neće proći, Skup se mora prijaviti MUPu a MUP sigurno neće izdati dozvolu za letenje poslije udesa ULa kod Boćarskog doma.
Kao što je netko napisao, idem bilo gdje ako je dobro organizirano, a to je ključno.
Znači da se skup može organizirati bilo gdje gdje postoje dobri uvjeti.
Prošle godine je organizirano više skupova s velikim odazivom modelara. Ni jedan nije bio u Zagrebu.

Podržavam da treba napraviti satnicu i držat se je. To je boljka svakog skupa. Ali to je hobi a ne profesionalizam i teško je pogotovo ljude s manje iskustva ugurati u strogi termin, zbog žurbe moguće su nezgode i udesi a to nikome nije drago.

Na stranicama http://www.aerozaprega.si/prirocnik-letenja
Je dobra uputa kako se organizira skup, podržavam te preporuke u potpunosti. Bilo bi dobro da ih svi zainteresirani pročitaju.

Skup kad se organizira mora imati odgovornu osobu, redarsku službu, WC....

Za popularizaciju i promociju treba izložiti modele i pričati o njima, napraviti pokazni let s malim neopasnim modelima. Dogovoriti na neformalnim druženjima koji su to modeli za koje prostore.

Takvih akcija mora biti bar desetak prije pravog mitinga, ljudi moraju čuti da to postoji.

Ljudi moraju znati gdje mogu doći i raspitati se o tom hobiju.
Dobro mjesto za to je Maketarsko Moselarski Savez Grada Zagreba, gdje je i Modelarski klub Ferdinand Budicki.
Savez je u Vočarskoj a Modelarski klub je otvoren svaki četvrtak od 19:00 do sitnih sati ovisi o izdržljivosti članova. Ostale dane koriste drugi klubovi ali uvijek postoji mogučnost dogovora.
Prostor je grijan, ima struje, namješten je, ima nešto opreme, dosta nedovršenih modela.

Klub je zainteresiran za sve aktivnosti na popularizaciji Modelarsko Maketarskeoh hobija.

Ako bude odaziva pisat ću o mogućim mjestima za organizaciju Mitinga.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #22
kobac, jel bu kaj od jezeva ove godine? onaj grah mi je ostao u lijepom sjecanju :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #23
Ako se sve kockice slože DA.

Ako se posreći možda i više od toga.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #24
Ja sam za. I član sam ARAK Dubrave. Raketari če se pridružit akciji. Pa i nas je malo, al doći će mo sigurno. I sudjelovat u programu, pomoć u organizaciji, zašto ne.....
Da će bit problema za sve to organizirat, o vjerujte mi, bit će...... Al je izvedivo.....

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #25
OK vidim da ovo vodi nekuda, i ćim steknem vremena malo, zjedan dva, ulažem stranicu.

Dakle ako nitko nema ništa protiv, da napravimo stranicu  s osnovnim nekim informacijama, može svako napisati neki tekst da se ukratko pokrije neka područja kao intro, a onda linkati sve na teme  na forumima.
Staviti gore informacije i popis svih udruga u HR, njihove kontakte, presjednike i sve što ide.

Staviti kalendarske obavijesti, i kao glavnu temu kada se ljudi dogovore sami susret. Koji bi mogao postati i nešto na godišnjoj bazi. Ako mogu asutrijanci, njemci zašto ne i mi.

Ako netko ima ideja što bi se sve moglo staviti neka javi, samo da se uzme u obtir da ne postane zatrpano, nego kratko i informativno o susretu. Pa neka barem sa te strane živi ideja dok se ne dogodi nešto slično.
A ima li bolje godine od 2012. :D :D

Ajde svi koji su za sudjelovanje u organizaciji natrpajte gore glasove.






Tako i tako, to je jedan dan kada se svi skupe s brdom modela. Da sam klinac i znam za događaj pa tko ne bi tu jednu divnu nedjelu navratio= :D

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #26
Wesp kad ce otprilike bit skolica?  :)
ja sam za bilo kakav susret ili neki dogadaj i naravno dolazim :) ..ovdje u Rijeci nemam od koga ucit o helicima

Mi se nadamo negdje u 4 mjesecu ako se usijemo pokriti logistički.Ovaj put čemo probati teoriju i sastavljanje prebaciti u neku prostoriju. Ako ne , opet Lučko modelarska pista  u suradnji s MAK Trešnjevka.
iskreno jedva cekam  :)
ako se ostvari ovaj veliki susret ajme koja ce to brutala bit  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #27
Evo da postavim temu da se svi raspišemo o tome da li tu postoji nekih ideja.
Relativno sam "mlad" u ovom hobiju i svi već valjda znaju da "to je onaj lik koji gura HK heliće kao dobru stvar" :D :D

No to nije stvar, meni je to zabava kakva god , kao i svakome.

Ideja je da možda se dogodi negdje jedan veliki skup svega vezanog uz ovaj hobi. Pod uvjetom da bude napravljeno na pravi način.
Znači:
odličan prostor, i najbitnije REKLAMA.

Što tu nedostaje? Vjerovatno zdrav razum će netko reći ili vidi ovog pravi se pametan a sve smo to već sto puta pokušali. Ćuo sam za ideje, nažalost pucale zbog krivih razloga vjerujem.
Nedostatak organizacije, zbog neslaganja, neimanja vremena i slično, jer ljudi imaju veće prioritete u životu danas, znači nedostatka vremena.

Ćuo sam priće o maketarskim klubovima kojih je prije bilo više, a danas....

Kada bi se sve ovo još više populaliziralo , još više mladih privuklo, nekim događanjima, natjecanja, možda uz nekog sponzora. Znam iz iskustva uvijek se netko nađe ako se pristupi pravoj osobi s pravom idejom za sponzorstvo. Jedino najčešće to nisu među prih 5 vrata već sličnije trideset i peta vrata.

Natjecanje, i veći aero miting, sve u jednom. Avioni, helići, auti, brodovi.
Treba prostor i reklama.

Napraviti to na nekoj super lokaciji, tipa Bundek, savski nasip ali blizu grada, ili ugurati u neki program koji se već negdje događa.
Iskoristiti mali rub plakata za taj događaj na nekom postojećem događanju. Iz iz iskustva pričam. Tko gdje? Ne znam zato i postavljam ovdje pitanje za sve ideje.

Po meni koraci u pravom smjeru, a mali:
-škola slaganja helikoptera
- majice flyfreak, super ideja (dovoljan je jedan klinac da pokrene lavinu u svojoj školi interesa za hobijem, a s time znamo kakvi su očevi, ispričavam se mamama :D)

- po mogućnosti izrada weba s osnovnim informacijama, prostorom za prijavu u klubove , popis klubova, opcija kupovanja majica, obavijesti (ovaj forum je super, ali kada netko na njega naleti slučajno u potrazi za rc autićem za klinca, vrlo brzo će izletiti, ili će dugo lutati), neki jednostavan atraktivan web s informacijama o klubovima kontaktima, popisom događanja, ukratko.

- natjecanje u prošle godinu dvije sve popularnijim helićima, naravno uz to prikačiti i ostalo sve. I sva druga natjecanja.


I sad bi tu trebala neku ideju složiti, probati pokucati, ako ništa putem maila, za to se ima vremena na 35 vrata i dobiti neki prostor i reklamu. I probati se taj jedan dan zabaviti s gomilom nove ekipe na jedan lijepi dan.

Iskreno imam puno svoji poslova ali ovo bi bila zabava, ako netko ima zainteresiran da se proba nešto složiti.

Sada molim budite blagi, jer nadam se da neće početi drvlje i kamenje na mene :D :D :D Još sam umoran pa se ne izmičem dobro.



Ma super ideja.. jedino kaj se te ideje svaku godinu iznova rađaju.. uglavnom sve super i sve pet.. samo kreni dok se ne dođe do realizacije. A onda štanga...

Ista stvar se desila i sa svim shopovima u hr. Prvo su svi hvalili boga da konačno hobby king u hr.. monster shop očito neslavno otegnuo papke... itd itd..

Sad stvar o promociji i nije toliko revolucionarna... eto rcflybook je već online drugu godinu, stalno se razvija.. al eto ti naših hrvata.. svi spremi za akciju sve dok tu akciju i ne treba realizirat. Svi hvale.. svi sugeriraju da tvoje osobno ulaganje ima smisla.. kad ono..


Tamo svi od indijaca, preko amera do francuza.. jedino hrvati povremeno zapinju ... čast izuzecima..

good luck u svakom slučaju.


Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #28
ovo je dobar post i treba ga podržati kao ideju, ja sam iz hercegovine i kod nas pomalo se budi interes za ovaj hobi,neće to nikad biti neki masovni hobi ali da može biti bolje organiziran to je istina, treba raditi više mitinga i da dođe ljudi što više, bar nas koji se ovim bavimo, ljudi misle da je ovo preskupo pa im treba pokazati da se početi može s nekim manjim ciframa pa onda kud koji mili moji :D.
Naravno, treba raditi na tome da nije teško potegnuti recimo od Zg do dubrovnika na jedan miting, evo ja sam trebao ići iz posušja u rijeku na miting ali nisam mogao zbog problema uzrokovanim višom silom (bolest) pa mi je na kraju bilo žao što nisam bio. E sad, ako recimo meni nije teško potegnuti iz posušja u rijeku, onda valjda ne bi trebalo od 100 pilota iz zg da ih 4-5 potegne recimo na neki miting dubrovnik,sinj,posušje,mostar...., na tome treba raditi, evo ja već sad planiram ići na miting u Bečej 02.09. i ako sve bude ok, ja u auto nabacam modela i pravac Bečej, znam da svatko ne može može doći al se treba potruditi i samo malo volje, neće nitko organizirati miting radnim danom kad se radi to je svima jasno, i onda što je jedan kolega rekao, treba malo radio reklame, flyere itd, pa zovnuti frendova da dođu i svašta nešto, da ne dužim sad s ovim postom uključim se još u raspravu kasnije.
u svakom slučaju podržavam i dolazim gdje god bude i ako se ikako može :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: POPULARIZACIJA RC HOBIJA I ŠTO SE TU MOŽE NAPRAVITI?

Reply #29
OK vidim da ovo vodi nekuda, i ćim steknem vremena malo, zjedan dva, ulažem stranicu.

Mislim da je neozbiljno raditi još jednu WEB stranicu, ima dovoljno prostora za razmjenu podataka u pripremnoj fazi organizacije mitinga.
Treba raditi na organizaciji mitinga.
 
Pitanja koja nisu dotaknuta su:
 
  • Definirati mjesto održavanja i datum mitinga.
  • Osiguranje od nesretnog slučaja.
  • Imamo li kontrolore leta.
  • Koliko pilota zna surađivati s kontrolorom leta.
  • Tko osigurava redarsku službu
  • Kako je organiziran WC
  • Za takav skup treba organizirati razglas u koliko se pozivaju gledaoci, što je cilj mitinga.
  • Organizacija letjelišta barijere između sigurnosne zone, modelarske zone, i zone gledaoca

Ukoliko netko može ishodovati dozvolu (MUPa) da se to održi u gradu, da pri tom osiguranje bude financijski podnošljivo bio bi jako zahvalan.
 
Naravno da teren mora biti prihvatljiv i za modele na kotačima.
 
Znači ima posla
 
Tko god ima želju odraditi bilo koji dio dobro je došao, odmah, ovdje.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO