Skip to main content

Topic: Marinkovićev ''Kiklop' (Read 3622 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marinkovićev ''Kiklop'

..tako sam nazvao još jedno leteće krilo  u mojoj izvedbi. Danas sam ga prvi puta letio i za razliku od starijeg i manjeg brata, nema druge razlike.
Ovo nije Zagi, nego je leteće krilo sa Kline-Fogleman profilom izvedeno sa materijalom iz Peveca+malo epoxy smole i jednostavnim setupom.
Super stvar za brisance i akrobacije.
Damir




Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #1
Dobar model a i dobra reklama za Peveca,sada mu je reklama jako vazna ako ga uopste moze nesto jos spasiti

Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #2
Svaka čast Diogene !

Kiklop i pol, ja sam danas bio na livadi u Dubravi. Ova vaša mi je malo daleko.
Neznam kako je bilo na kanalu ali u Dubravi prilično termike tako da se doste jedrilo.

Tvoj Kiklop je vrlo interesantan ( mogel bi nekaj napisat o njemu pa da tekst i fotke stavim na stranicu ak nemaš nikaj protiv )

Pozz



Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #5
Of course. Kolko ruku imaš pa na sve postove si odgovorio HI.

Pozz

Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #6
ne nedostaje mi nista osim vise vremena za modelarstvo obzirom da sve gradim sam,balza i folija,
upravo sam otpilio prednji dio ovoga maloga ljubimca i napravio novi,kraci i sa vise prostora, ne volim trup gdje moram Pincetom unutra,stavit cu slike veceras kada bude gotovo,ali ti ces vec spavati

Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #7
Dobio je ime Kiklop jer ima jedno oko u sredini: služi mi da na daljini shvatim da li letim 'pravo' ili naopako, što je važno kod izvlaćenja iz brisanca .. :D

400 grama težine, KF-6 profil, 120 cm raspona, motor brushless 112 W gljiva 850 kv, baterija 2S  1250mAh Kokam, Towerpro regler 25 A, elisa 8*6 slow fly.

S obzirom da je Kiklopov mladji brat (106 cm raspona i 270 gr) puno živahniji, procjenili smo da treba ili staviti elisu 9*6 ili pak 3S bateriju da bi moga još bolje divljati sa modelom.

Damir


Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #8
Dobio je ime Kiklop jer ima jedno oko u sredini: služi mi da na daljini shvatim da li letim 'pravo' ili naopako, što je važno kod izvlaćenja iz brisanca .. :D

400 grama težine, KF-6 profil, 120 cm raspona, motor brushless 112 W gljiva 850 kv, baterija 2S  1250mAh Kokam, Towerpro regler 25 A, elisa 8*6 slow fly.

S obzirom da je Kiklopov mladji brat (106 cm raspona i 270 gr) puno živahniji, procjenili smo da treba ili staviti elisu 9*6 ili pak 3S bateriju da bi moga još bolje divljati sa modelom.

Damir

samo jos jedno,koliko dugo je gore u jednom letu bez bojazni da ostane bez struje,koliko ga ganjas ?

Odg: Marinkovićev ''Kiklop'

Reply #9
11-13 minuta, ovisno da li više divljam ili mirnije letim. Znaci, uz 2200 mAh bateriju moglo bi se glatko i 20 minuta..
Zaboravio sam navesti da ima karbonsku ramenjacu, bez toga nebi prezivio 'dinamicko letenje'  :D
Damir