Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780977 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1185
Meni još piše:

4/8/2013 4:46:00 PM    HONG KONG       Receive item from customer       

Da li tko zna koliko će ovim putem stizati, da li ima nade da ovaj tjedan stigne?

Mislim da nije zapelo kod kineza...

Provjerio sam i na Hongkong post-u...
Destination - Croatia
The item (RC252648873HK) is being processed for departure from Hong Kong as of 12-Apr-2013.
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1186
Da ne otvaram novu temu...ima li netko tko narucuje iz Fastlada (UK) UPS-om? Sad gledam i na posiljke koje ja imam cca 100-150USD je postarina nekih 30 funti sto mi je prihvatljivo. Mene zanima sto me ocekuje kod nasih UPS-ovaca..koliko cu cca troskovi, spedicije, carine i svih manipulativnih troskova..tip sam kojeg cekanje jednostavno izludjuje pa bi si htio nekako malo pomoci.

Davno sam narucivao EMS-om iz kine i nikad nikakvih problema. Ono ubrzana posta, dostavljaju i subotom 5-7 radnih dana i uvijek je bilo tako, pa me zanima jel tako i sa UPS-om?

Nasao dva posta sa ne bas pozitivnim iskustvima, ali se nadam da se nesto promijenilo  :(
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1187
stisnut će te na špediciju i neće ti se više isplatit i bit ćeš još luđi...

nije tako teško čekati pakete, samo treba pametno naručivati :)


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1189
Carina se seli iz Brnimirove. Zato su guzve, zatrpani su, a ljudi ludi po hodnicima. Vise ne piznaju fakturu sa HK. Hrast mora nost svaki proizvod isprintan sa cijenom. Evo ga kraj mene.. luuud  :D
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1190
Ma nek se sele..bio par puta tamo, pa kad ti kaze prezime imas osjecaj da ides na streljanje...joj europo kog ti primas!
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1191
Meni još piše:

4/8/2013 4:46:00 PM    HONG KONG       Receive item from customer       

Da li tko zna koliko će ovim putem stizati, da li ima nade da ovaj tjedan stigne?

Mislim da nije zapelo kod kineza...

Provjerio sam i na Hongkong post-u...
Destination - Croatia
The item (RC252648873HK) is being processed for departure from Hong Kong as of 12-Apr-2013.

Isti slucaj, sporoooo

   
 ITEM n° RC252612410HK   new search
Local Date and Time   Country   Location   Event Type   Extra Information
4/11/2013 3:24:00 PM   HONG KONG      Receive item from customer      


2009 © Postal Technology Centre
www.ptc.upu.int

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1192
Da li znaš kolega srepfler koliko bi otprilike to još moglo putovati?
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika


 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1194
Kao sto je Stefano vec prenio, tracking s carine kasni jer sele na drugu lokaciju.
Jos jedna novost je da se faktura s HK vise ne prizna tj. morate svaku artikl posebno isprintati na papir + izvod s paypal racuna. Jadranki je i dalje bilo sumnjivo punih 0.69$ razlike na cijeni motora. Tih 69 centi razlike jest do zamjenjenih bodova za popust... Kako god, morao sam svaki proizvod izvaditi i stavit na odgovarajuci isprintan papir radi usporedbe.

Platio sam PDV i the end!!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1195
Na zalost, Jadranku poznam duze vrijeme. Na carini se sve cita, pa i forumi, a na forumima se ljudi hvale kak su zaobisli placanje carine, sa detaljnim uputama o pointsima na HK. Samo je bilo pitanje vremena!
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1196
Kao sto je Stefano vec prenio, tracking s carine kasni jer sele na drugu lokaciju.
Jos jedna novost je da se faktura s HK vise ne prizna tj. morate svaku artikl posebno isprintati na papir + izvod s paypal racuna. Jadranki je i dalje bilo sumnjivo punih 0.69$ razlike na cijeni motora. Tih 69 centi razlike jest do zamjenjenih bodova za popust... Kako god, morao sam svaki proizvod izvaditi i stavit na odgovarajuci isprintan papir radi usporedbe.

Platio sam PDV i the end!!

Jbt fakat su opako zabrijali, ajde rade svoj posao, ali toliko drkacine zbog hobija  :(..nadam se da se to sve skupa moze fino faksirati kao i prije jer ne mogu bas svi do njih u njihovom radnom vremenu za stranke.
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1197
Naravno, ljudi rade svoj posao... ali procedura koju sam morao proci unatoc tome sto je sve bilo apsolutno cisto. Za tako mali paket, cak je i cijena bila solidna, 70ak USD. Ajde da je bilo 15 USD pa da su sumnjali u vjerodostojnost papira

Da, i dalje se sve moze preko faksa i ostalih kanala. Radim blizu Branimirove, pa odem osobno po pakete.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1198
Naravno, ljudi rade svoj posao... ali procedura koju sam morao proci unatoc tome sto je sve bilo apsolutno cisto. Za tako mali paket, cak je i cijena bila solidna, 70ak USD. Ajde da je bilo 15 USD pa da su sumnjali u vjerodostojnost papira

Da, i dalje se sve moze preko faksa i ostalih kanala. Radim blizu Branimirove, pa odem osobno po pakete.

Kao sto je i Diogen ispod postao, ocito imaju viska ljudi pa sad gledaju sve zivo..kao sto sam rekao, meni to ne smeta, nesto uvozis, platis davanja, ali daj samo to odradi u nekom normalnom vremenu..to je jedino sto me nervira. Ajde super da ide faxom jer da moram jos s posla zbog toga, tesko bi objasnio nadredjenima..
T-Rex 550 DFC
Easy star
Futaba 8fg
www.nvsweddings.com
www.mirko-sorak.com

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1199
To što  je sad više carinika kod vas u Zagrebu nije  zato što se granice ukidaju već i zbog toga što se pojedine pošte carinjenja ukidaju od 1.7. Ovdje u Rijeci je rečeno da od 1.7. sve pošiljke više  neće biti slane u Rijeku već će se morati predočiti račun u carinarnici Zagreb,odnosno poslati faksom. Tako je vjerovatno i sa drugim poštama carinjenja u Hrvatskoj tako da možemo očekivati velike zastoje u slanju pošiljaka jer će sve to stati u Zagrebu. Blago nama na decentralizaciji >:(
Da ne kažem da dok paket dođe iz Kine pa u Zagrebu stoji 10-15 dana ,pa moj račun nije vjerodostojan,pa šalji opet , pa dok dođe do Rijeke ode onih 45 dana koje se možeš žaliti Paypalu i tako dalje...
Za račun od $100 ne namjeravam potrošiti 200kn goriva i 100 cestarine do Zagreba. Sramota...
Tako da čekamo 1.7. i kupujmo ultra skupe stvari iz EU  koje će doći poštom ... >:(