Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780992 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1335
pitao sam par puta zasto mi se opet zaracunava dostava, klasicni odgovor; nisam ja donesla takav pravilnik, nemam pojma, sta mene to pitate itd...

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1336
Da ukupno
214ukupno-160carina=54kn si je uzela HP
I to je pretjerano!

Mario koji iznos pošiljke ti je bio i koliko težak ak ti nije problem reći

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1337
Da ukupno
214ukupno-160carina=54kn si je uzela HP
I to je pretjerano!

Mario koji iznos pošiljke ti je bio i koliko težak ak ti nije problem reći

lp

111$ i 2kg.

Mislim OK mi je platit PDV, al 54kn za dostavu je bezobrazluk.
Za Cherokeea i MXSa sam platio 36 i 31 kn
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1338
http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx#P13

Ostali troškovi postupka

Osim carinskog duga (carina, PDV i eventualno trošarina) – koje obračunava i naplaćuje carinska služba i koji su prihod Državnog proračuna, kod uvoza robe putem poštanskih pošiljka ili pošiljaka koje se dopremaju putem kompanija brze dostave, mogu nastati i dodatni troškovi za uvoznika (primatelja pošiljke).

Ti dodatni troškovi su uobičajeno troškovi poštanskog posredovanja, manipulacija s robom, troškovi otpremnika za ispostavljanje carinske deklaracije (ako je propisano) i drugi troškovi koje naplaćuje pošta, kompanije brze dostave te otpremnici, odnosno druge pravne osobe koje vrše dopreme robe iz inozemstva i/ili ispostavljanje deklaracije .

Ti troškovi su propisani tarifama i cjenicima navedenih osoba, te ih carinska služba ne obračunava, ne naplaćuje i na njih nema utjecaja.

Stoga, savjetujemo građanima da se prije naručivanja robe iz inozemstva uz korištenje različitih web servisa, cjelovito i iscrpno informiraju o uvjetima pružanja usluga prijevoza, dopreme i posredovanja u carinjenju takve robe i poglavito cijenama pružanja takvih usluga, kod kompanija putem koje će roba biti dostavljena.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1339
Da ukupno
214ukupno-160carina=54kn si je uzela HP
I to je pretjerano!

Mario koji iznos pošiljke ti je bio i koliko težak ak ti nije problem reći

lp

111$ i 2kg.

Mislim OK mi je platit PDV, al 54kn za dostavu je bezobrazluk.
Za Cherokeea i MXSa sam platio 36 i 31 kn


ipak treba dve kile nositi kod tebe u breg,  ;) ;) ;)  :'( :'(
Da si na ravnici bilo bi ti povoljnije  ??? ???
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1341
Pa dobro kaj oni rade s mojim baterijama??

6/10/2013 8:52:00 AM   CROATIA   ZAGREB 10003   Receive item at office of exchange (Inb)      
6/10/2013 1:27:00 PM   CROATIA   ZAGREB 10003   Insert item into domestic bag      
6/10/2013 1:54:00 PM   CROATIA   10805 Zagreb CUV   Send item to customs (Inb)      
6/10/2013 1:54:00 PM   CROATIA   10805 Zagreb CUV   Receive item at location      
6/11/2013 1:24:00 PM   CROATIA   10805 Zagreb CUV   Send item to domestic location      
6/11/2013 1:24:00 PM   CROATIA   10805 Zagreb CUV   Return item from customs      
6/11/2013 2:00:00 PM   CROATIA   10712 Zagreb PKP   Receive item at delivery office      
6/12/2013 7:42:00 AM   CROATIA   10712 Zagreb PKP   Unsuccessful item delivery attempt   
Reason : Addressee not available at time of delivery
Measure : Item being held, addressee being notified   
6/12/2013 2:05:00 PM   CROATIA   10712 Zagreb PKP   Send item to domestic location      
6/12/2013 2:39:00 PM   CROATIA   10724 Zagreb IPS   Receive item at delivery office   

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1342
kolko vidim, pokusavaju ti ih dostavit :D

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1343
Ja sam napokon dobio svoj paket, nakon što je 23 dana bio na carini, zbog njihove "brzine" postupka, kada sam dobio specifikaciju troškova ima stavka ležarina od 3,3Kn, tu sam popi...o. Ležarina za šta njihov nerad?
Naravno da se i dalje plača dostava poziva na carinu od 9,5Kn, ali sada se plati zajedno sa svim ostalim davanjima, a ne kao prije prilikom dostave poziva.

Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1344
ovo sve skupa liči na to da je neko u carini lijepo smislio kako ostaviti sve nepotrebne odsad carinike na poslu namaknuvši lovu za to sa raznim pizdarija davanjima...treba zvat Potrošački kod
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1345
Ma ludi su...
I ne, ne pokusavaju mi dostavit nego to uvjek napisu dok je nesto veliko. Al dok je tako, taj dan kad je napisano da kao nisu uspjeli dostavit, tada mi ubace papiric da dodem iduci dan po to na postu. A sad nista. Evo danas nikakve nove obavjesti niti ista u sanducicu...

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1346
pa imaš li ti neki telefon pri ruci??!!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Re: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1348
U poštanskom prometu izvan eu do 45€ bez davanja, 45 do 150€ plaća se pdv, preko 150€ pdv i carina

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #1349
Vec od 22EUR mogu naplatiti PDV

Quote
Poštanski promet

Što se tiče poštanskog prometa sa zemljama izvan EU, pravne osobe će međusobno ga moći koristiti bez PDV-a i carinske naknade ukoliko ne prelaze 22 eura vrijednosti, dok limit za fizičke osobe iznosi 45 eura. Na pošiljke koje prelaze te iznose, a manje su vrijednosti od 150 eura, plaćat će se PDV, ali ne carina. Ukoliko se prijeđe taj iznos, plaća se oboje.

sto je kao i prije 160 kn

i ako se na to doda 10 kn obavijest pa 30- kn extra postarine skupi se
naravno +25% na postarinu s vrijednoscu posiljke