Skip to main content

Topic: homemade kompresor (Read 4682 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

homemade kompresor

dakle od frižidera uzeo motor, rezervoar od kamiona i 500 kn na sve ostalo tlačna sklopka i te điđimiđi...

e al imam jedan problem na tlačnoj sklopki mi pušta zraka i to na rasteretnom ventilu (kroz ovu malu rupicu)... on bi se morao otvarati kad kompresor prestane raditi a meni je stalno otvoren tako da mi nemože nadrukat zrak. ako priklještim/presavinem tu cijevčicu od rasteretno ventila da zatvorim protok zraka ondaje sve ok.

HLP PLZ!!!


Odg: homemade kompresor

Reply #2
Pozdrav kolega, svaka čast na trudu, ja isto imam motor i malu bocu pa sam mislil napravit nekaj, al sam lagano odustal za sad.  Pitanje kolko ti se to isplati jer si već za ove sitnice dao 500 kn, a taj kompresor je dosta spor da nadruga tolku bocu pa da možeš normalno koristiti. Za 700 kn (kad je na sniženju ;) ) , si mogel kupit normalan NOVI kompresor 24l  koji bi nadrukal u nekom normalnom vremenu , jedino bi bil malo glasniji

Odg: homemade kompresor

Reply #3
možda si i u pravu....
heh al ono nije više homemade!  :D
a i kad si ja nešto stavim u glavu onda nemam mira! a u tom trenutku čekati akciju.... heheheh TEŠKO!!!

istina treba im (jedan veći i jedan manji motor, su spojeni) nekih 10-tak minuta da nadrukju na 9 bara u 35l jer imaju slabi protok zraka al ok za pumpati gume,spuhati komp ili kad nešto radim čak bi i za airbrush bilo ok.
e i baš zato što imaju slabi protok nabavil sam kompletan kompresor (znači glava karter i sve ostalo od kamiona) imam trofazni elektro motor doma i uskoro slijedi prerada...

 ;D!!   nemam mira!!   :D  :D  :D  :D

nabavil budem manju bocu i da mogu napraviti prenosni kompresor ili možda samo prenosni spremnik to još neznam....

Odg: homemade kompresor

Reply #4
ja sam sebi isto pravio i da ga ne ureknem radi kao tenk  :)  boca 120 litara otprilike i kompresor od dajca. radio sam ga pomalo kad mi se dalo i pre zadovoljan  :)

Odg: homemade kompresor

Reply #5
Takvu mrcinu se već isplati radit ako imaš bocu i motor, jer su ti veliki dost skupi. Onda nije problem dati 500 - 600 kn za ventile,  tlačnu sklopku....  ;)

Odg: homemade kompresor

Reply #6
kupio dva kompresora kamionska na otpadu za 200 kn jedan od dajca drugi od fapa. tlacnu sklopku originalnu sa regulatorom novu ,za nekih 200 kn i ima ih na tom mjestu još,, za 100 kn sigurnosni ventil koji je nepovratni i ima sitnu rupicu na sebi da rastereti kompresor kod ponovnog pokretanja to je sa kamiona nekog , el motor 350 kn ,2 boce 200kn, donirao susjed kotačiće,,sam sebi slagao i vario. htjeo sam staviti dvije boce i dva kompresora ali sam na kraju odustao. drugi kompresor me covjek namoli da zamjenim s njim jer mu je ovaj trebao za kamion ,a on meni da originalni koji ladno prodam sa onom drugom bocom za 700 kn.. samo mi je el motor malo pre jak jer je 3 kw i jedan remen ide trenutno pa cu morati iskemijati remenice nekako da stavim dva remena ali to opet kad mi dode malo dana za to raditi jer sad mi manje po zimi treba, a za sitne poslove  imam 25 lit kompresor.