Skip to main content

Topic: Jedno pitanje u vezi baterija... (Read 1826 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jedno pitanje u vezi baterija...

Ovako kolega koristi 4s 5Ah 40c batku na quad-u ali mu je jedna celija krepala pa ju planira zamjenit a posto mu je neisplatljivo uzet s hk-a tj. ima ovdje jeftinije planira uzet 5s 4000mAh 30c pa ga zanima dali se moze celija slabijeg c rejtinga i manjeg kapaciteta prenjet na batku s vecim karakteristikama? jel itko isprobavo? lp mario
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #1
NE... problem sa punjenjem i isto tako praznjenjem.. tj jako brzo ce riknuti i samo to u najboljem slucaju.. moze biti i opasno..

lp Zoran

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #2
Znate imam felge od 17 cola ali su mi zimske gume preskupe pa bi metnul gumu od 13 cola na felgu od 17 cola - jel to ide?

Sorry - kakvo pitanje takav odgovor :)

NI U LUDILU NE MIJEŠATI RAZNE BATERIJE (ČLANKE) U PAKET.

Isto tako ako nisi apsolutno siguran i sposoban/spreman/načitan NE rastavljati paket. Samo mali dodir bilo koje dvije žice i Nova Godina dolazi ranije.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #3
okk mislim svejedno to nisam tjeo radit ja neg jedan kolega uglv hvala na informacijama  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #4
Moglo bi proći isti kapacitet i veći "C" ali manji ne
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #5
NE ne prolazi ni isti kapacitet isti C  a različita starost.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #6
okk hvala svima jos jednom
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #7
Od tog paketa jedino možeš napraviti 3 S. I to je upitno jer ako je čelija krepala pod opterećenjem ni ostale nisu bog zna što. I isto upozorenje - pazi što radiš - nije šala - kratkospojene baterije su životno opasne.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #8
Ja sam na jednoj 6S bateriji 5Ah mijenjao ćeliju koja je bila jako loša i baterija i dan danas veselo radi, jedino što novija ćelija na kraju pražnjenja ostane u malo boljem stanju. Normalno pri punjenju sve ćeliju budu dobro izbalansirane na 4.20V
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

 

Odg: Jedno pitanje u vezi baterija...

Reply #9
Ovako kolega koristi 4s 5Ah 40c batku na quad-u ali mu je jedna celija krepala pa ju planira zamjenit a posto mu je neisplatljivo uzet s hk-a tj. ima ovdje jeftinije planira uzet 5s 4000mAh 30c pa ga zanima ...
Ako već petlja onda neka samo skine jednu ćeliju sa tog 5S i imat će ujednačenu bateriju nešto manjeg kapaciteta (naravno i C-a)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20