Skip to main content

Topic: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije (Read 2541 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Pozdrav svim ljudima dobre volje :)

Imam pitanje, odnosno problem.

Dobio sam prekjucer Turnigy 5000mAh 4S bateriju iz Hobby King-a (NL) te zajedno s njom Turnigy Accucel 6 punjac. Pocetnik sam te sam prema uputama isao prvi put napuniti/balansirati bateriju to jest probati taj proces.

Problem je sto kad kod provjere prije punjenja sam punjac ocituje da je pronasao 3 celije. Napominjem, baterija je nova, nije punjena ni praznjena i nije mi jasno gdje grjesim ili mozda baterija nije ispravna (odnosno ta 1 celija). Svaka pomoc i savjet je dobrodosao.

U nastavku prilazem sliku baterije, te 2 prikaza ekrana s punjaca u kojima je jasno vidljiv problem.

Hvala!

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #1
Kolko imaš pinova na balance plug-u
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #2
Brzo prijavit na HK stranici sifru (ispod bar-koda na bateriji, bijela naljepnica)
Zatim prijaviti grešku, tražit će da pošalješ ove slike koje si upravo nama poslao. Kada ti pošalju novu bateriju daj nekom da ti to provjerimo i možda složimo (možda je na balans konektoru otišao jedan pin ili slično) pa ćeš možda imati dve batke :)

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #3
Meni tu nešto nije jasno: prikazano je 'CHARGE', a trebalo bi 'BALANCE CHARGE', tj. balansirano punjenje, tada bi se moglo očitati svaku ćeliju zasebno.
4 S punuti sa 5A teško da će ići na punjaču 50 W snage ??
Da je samo jedna ćelija u prekidu, cijela bi batka imala 0 V !
Ako je žica u balansnom priključku, onda bi i dalje očitavao 4 S, ali jedna ćelija bez napona u balanseru.

Previše pitanja !
Možda je čak sve OK ?!?!

Damir

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #4
Bravo Damire, uvijek skoncentriran.

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #5
Vezano za broj pin konektora.. 5 kom.. Slika u prilogu..

Koliko brzo moram prijavit to hk-u? Mogu tek sutra, pa zato pitam. Ima li neki rok? Baterija je primljena zajedno s punjacem jucer..

Vezano za mode na slici. Takoder sam probao sa 'balance' modeom i isto charger vidi samo 3 celije

Btw, javio sam se maloprije na support HK i rekli su mi da probam staviti na NiMh 1A charge 5 minuta i da onda ponovno probam broj celija ocitati.. Kao da bi to moglo pomoci. Sto mislite? Inace kaze da je baterija DOA i da otvorim warranty ticket..





Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #6
Ok iskljućimo podvalu 3s baterije.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #7
Toki kakva podvala jesi pukel :D

Ne prihvacaj sprehe sa par minuta NiMh i slicno jer je to ozivljavanje baterije. NOVE baterije. Duzni su ti batku :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #8
Otvorio sam ticket, poslao slike pa cemo vidjet sto kazu :) Valjda ce poslat novu. Koliko sam skuzio, baterije se ne salju njima vec je dovoljan video/photo dokaz.

E sad, jel mogu sto korisno napraviti sa takvom baterijom? :)

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #9
Di živiš? Možeš napravit 3s ali nemoj raskopavat dok ne dođe nova.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

 

Odg: Problem s novom 5.0 4S LiPo baterijom - punjac pokazuje 3 celije

Reply #10
Provjeri sa voltmetrom svaku ćeliju na balans konektoru, vjerovatno gubiš kontakt negdje na istom
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.