Skip to main content

Topic: Par pitanja za balondžije (Read 14787 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Par pitanja za balondžije

Gdje kupujete helij i da li ga koristite višekratno (nakon upotrebe ponovo ga upumpate u bocu) ili ne?
Koji materijal i način spajanja korisiti za samogradnju balona odnosno zeppelina, te gdje ga nabavljate?

Hvala

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #1
mislim da se helij može koristiti samo dva puta

prvi put u balonu.... a drugi puta .....  ;)


.
Me singing with helium

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #2
Gdje kupujete helij i da li ga koristite višekratno (nakon upotrebe ponovo ga upumpate u bocu) ili ne?
Koji materijal i način spajanja korisiti za samogradnju balona odnosno zeppelina, te gdje ga nabavljate?

Hvala
u konzumu


Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #4
Kolko sam ja upoznat dok kupuješ bocu HELIJA treba i određena dozvola.
Ako ti oni napune bilo kakav balon računaj s tim da ti taj balon nebu držal u neizvjesnost nego bu se postepeno počel prazniti tj. tlak helija bu bočel padati.
Robert

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #5
ma koji helij, vidiš da te cimaju na balone i biznis...

elektrolizom izvuci vodik iz vode, to bar možeš doma, vodu i struju imaš, ne?.
jest da dobro gori, ali letit ćeš iznad vode kak si pričao  pa nema beda, ne  ;)

u biti mogao bi smontirati i solarne ploče na balon pa kako vodik popusti balon dotakne vodu s elektrodama i eto novog plina u njemu,
bio bi to prvi autonomni perpetuum mobile balon na svjetu  ;D  :D  :'(  :D  ;D


ili spoji malu bocu plina i složi plamenik, tako ujedno imaš i kontrolu dubine/visine i nitko te ne bu hebal oko dozvola za razne plinove :)

ima onih malih na koje samo nasadiš plamenik i vozi miško.



servo nemoj baš HXT900, uzmi neki s metalnom getribom, ne mora biti ni digitalni ali navodno metal bolje podnosi temperaturu ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Hot_air_balloon

znanja imaš, samo složi nekaj da se možemo diviti

dokaz, ne obećanja

RC toplovazdusni balon

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #6
ma koji helij, vidiš da te cimaju na balone i biznis...

Ma skup je, punjenje za omanji balon dodje po parsto kuna.

elektrolizom izvuci vodik iz vode, to bar možeš doma, vodu i struju imaš, ne?.
jest da dobro gori, ali letit ćeš iznad vode kak si pričao  pa nema beda, ne  ;)
Ima, ako mi npr. fotoaparat padne u vodu?  :o
u biti mogao bi smontirati i solarne ploče na balon pa kako vodik popusti balon dotakne vodu s elektrodama i eto novog plina u njemu,
bio bi to prvi autonomni perpetuum mobile balon na svjetu  ;D  :D  :'(  :D  ;D

Mozda bi bilo dovoljno da ga samo obojim u crno, bar za sunčanog vremena. Inicijalno punjenje fenom  :-\

ili spoji malu bocu plina i složi plamenik, tako ujedno imaš i kontrolu dubine/visine i nitko te ne bu hebal oko dozvola za razne plinove :)

ima onih malih na koje samo nasadiš plamenik i vozi miško.


Za početak upaljač.

servo nemoj baš HXT900, uzmi neki s metalnom getribom, ne mora biti ni digitalni ali navodno metal bolje podnosi temperaturu ...
Neee, metali su smeće!
http://en.wikipedia.org/wiki/Space_Shuttle_thermal_protection_system

znanja imaš, samo složi nekaj da se možemo diviti

dokaz, ne obećanja

Obećanja?! Jos ce ispasti da sam nakom nesto obecao. ::)


Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #8
jedini perpetum mobile su tu ove ideje, ne jenjavaju :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #9
Nema me pola sata na FF a več se vozi na bocu plina :D
Ovo je čak previše i za mene  :-\ bravo arosovicu bit češ nominiran za najbolje postove godine.


Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #10
ako si zainteresiran ja imam one meteroloske balone...a sto se tice helija ja sam otisao u cvjecarnicu i tamo prodaju one balone sa helijem dao 35kn i napunio balon
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #11
ako si zainteresiran ja imam one meteroloske balone...a sto se tice helija ja sam otisao u cvjecarnicu i tamo prodaju one balone sa helijem dao 35kn i napunio balon


Zainteresiran sam. Koliko tražiš za jedan? Koliko je velik (pri kojem promjeru će puknuti, ili kako se već specificiraju veličine)?
Nego, ako znaš možda - da li ti baloni kako se penju kroz atmosferu imaju sve veci ili sve manji uzgon?

Do kojeg promjera otprilike si ga napuhnuo za tih 35 kn?

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #12
do koje ono visine mi smijemo letjeti?  ;D

i šta kad smo već u teoriji.. recimo uleti taj neki balon u neku turbinu nekog teoretskog putničkog aviona i uzrokuje pad zrakoplova sa recimo smrtnim posljedicama?

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #13



Zainteresiran sam. Koliko tražiš za jedan? Koliko je velik (pri kojem promjeru će puknuti, ili kako se već specificiraju veličine)?
Nego, ako znaš možda - da li ti baloni kako se penju kroz atmosferu imaju sve veci ili sve manji uzgon?

Do kojeg promjera otprilike si ga napuhnuo za tih 35 kn?





sto se tice cjene dog se u pm ako si zainteresiran,Promjer je kad je ispuhan duzina 2m sirina 2m nakon sto sam ga napumpao u cjecarnici promjer je bio sigurno nekih 4m u obimu balona eh sad sto se tice pucanja neznam,e a sto se tice uzkogna i nosivosti,Ja sam te balone kupio u svrhi da snimam  zaobljenje zemlje kroz mezosferu,mi smo stavili na balon teret od 5kg(2 kamere,3foroaparata,i 4 grijaca za ruke,i visinomjer) balon je otisao na 156km nakon sto je zbog zraka,odnosno sto vise ide u vis  zrak je rijedji,nakon toga balon pocne da se siri i da zauzima taj prostor u nedostatku stoga balon mi ej puko na 156km sve zabiljezeno visinomjerom....ako se mene pita ja sam tezak 76kg kada bi se napumpala takva 5 balona i zavezala za stolici sigurno bi me malo diglo
i daska ce letjeti ako stavimo motor

Odg: Par pitanja za balondžije

Reply #14
gledao sam prije 20 dana na discovery-u kako je jedan lik zavezao preko 30 tih balona za stolac i tako je letio nekoliko kilometara... mislim da ih 5 nebi bilo dosta za 76 kg...
lp Nikola